Sianowianki wygrywają

Autor Jędrzej Bielecki 30 Kwietnia 2015 godz. 7:00
W 12 kolejce spotkań II ligi gr.kujawsko-pomorskiej spotkały się zespoły Tucholanki Tuchola i UKS Victoria S.P.2 Sianów. Mecz rozegrano w niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w Tucholi na sztucznej nawierzchni przy pięknej słonecznej pogodzie. Faworytkami tego spotkania były zawodniczki z Sianowa i jak się później okazało pewenie pokonały niżej sklasyfikowanego rywala 0-3 (0-2).

Na początku mocnej w mecz weszły sianowianki , które w 5 i w 8 minucie stworzyły sobie sytuacje ze stałych fragmentów gry (rzuty wolne). Później tempo gry nieco spadło i od 8 do 20 minuty nic ciekawego na boisku się nie działo. Po 20 minucie znowu do ataku ruszyły sianowianki, które ładnymi podaniami konstruowały ciekawe akcje zespołowe i zagrażały bramkarce z Tucholi. W 28 minucie faulowana była jedna z zawodniczek z Sianowa. Do piłki podeszła najskuteczniejsza zawodniczka zespołu Malwina Grzelak i z ok.28 metrów z rzutu wolnego posłała piłkę w samo okienko bramki Tucholanki i było 0-1. W 33 minucie rzut wolny miały zawodniczki z Tucholanki, lecz pewnie oddany bezpośrednio strzał z ok.18 metrów wyłapała Małgorzta Chwastek. W 35 minucie znowu ładna akcja Victorii i po kilku celnych podaniach, Paulina Trzeciak podała do ustawionej na 17 metrze Nikoli Wodarczyk i ta płaskim strzałem w dalszy róg bramki ustaliła wynik w pierwszej połowie na 0-2. W 46 minucie lekka dekoncentracja sianowianek i Małgorzata Chwastek uratowała ponownie dwa razy swój zespoł od utraty bramki. Raz odbiła piłkę w sytuacji sam na sam, a później przy dobitce Kocińskiej i po rykoszecie sparowała piłkę na słupek. Od 63 do 80 minuty cały czas piłkarki z Sianowa kontrolowały grę i stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Brak jednak było dokładności lub celności. Gdy wydawało się, że mecz zakończy sie wynikiem 0-2 w doliczonym czasie gry UKS Victoria miała rzut rożny. Do piłki podeszła Klaudia Saganowska i wrzuciła piłkę w pole karne gospodyń. Tam osamotniona Klaudia Rogowicz bez problemu skierowała głową piłkę praktycznie do pustej bramki i ustaliła wynik spotkania na 0-3.

- Takie mecze musimy wygrywać. Cieszymy się z każdego zwycięstwa. Jest potencjał w tym zespole i zwycięstwa Nas tylko motywują i napędzają do dalszej pracy na treningach. Morale zespołu jest wysokie. Postaramy się to wszystko utrzymać i zagrać każdy następny mecz z takim samym zaangażwaniem jak do tej pory.

Kolejny mecz sianowianki rozegrają u siebie z GSS Grodzisk Wlkp. w sobotę 02.05.2015 (sobota) o godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim w Sianowie ul.Strzelecka 11 na, który serdecznie zapraszamy.