Koszalin, Poland

„Rodzina do wynajęcia” dziś w Kinie Kryterium. Kolejny seans w ramach Kina dla Seniora

2026-04-15 08:17:00 Ala za CK 105 Koszalin
Kino Kryterium zaprasza dziś na kolejny seans w ramach popularnego cyklu Kino dla Seniora. To propozycja dla wszystkich, którzy cenią dobre kino, kameralną atmosferę i historie łączące emocje z refleksją. Środowy pokaz rozpocznie się o godzinie 14:00, a bilety w cenie 15 złotych można kupić zarówno online, jak i w kasie kina.

Tym razem widzowie zobaczą film „Rodzina do wynajęcia” w reżyserii Hikari. To amerykańsko-japońska produkcja z 2025 roku, łącząca elementy dramatu i komedii. W obsadzie znaleźli się między innymi Brendan Fraser, Takehiro Hira oraz Mari Yamamoto. Projekcja trwa 103 minuty.

Bohaterem filmu jest Phillip Vandarpleog, Amerykanin mieszkający w Tokio, który podejmuje nietypową pracę w japońskiej agencji oferującej „wypożyczanych członków rodziny”. Jako aktor na zlecenie wypełnia luki w życiu innych ludzi, raz wciela się w dalekiego kuzyna, innym razem w brata, ojca, syna, a nawet męża. Choć z pozoru jego zajęcie może wydawać się osobliwe, z czasem odsłania ono głębszy wymiar relacji międzyludzkich, samotności i potrzeby bliskości.

„Rodzina do wynajęcia” to opowieść o emocjach, które bywają trudne do nazwania, a jednocześnie bliskie każdemu. Film porusza temat współczesnych więzi, poszukiwania swojego miejsca i tego, jak bardzo człowiek potrzebuje drugiego człowieka — nawet wtedy, gdy relacja zaczyna się od umowy.

Dzisiejszy seans w Kinie Kryterium będzie więc okazją nie tylko do obejrzenia interesującej produkcji, ale także do spotkania z historią, która łączy humor z wzruszeniem i skłania do refleksji. Organizatorzy tradycyjnie zapraszają seniorów, ale także wszystkich miłośników wartościowego kina.