9 medali koszalińskich pływaków

2023-03-13 08:30:00 Art za FB/SSP1
Niezwykle udany był start reprezentantów SSP1 - MKS Znicz Koszalin w Mistrzostwach Szkół Sportowych. Nasi pływacy wywalczyli 9 medali: 5 złotych i 4 brązowe!
Wideo z artykułu: 9 medali koszalińskich pływaków

W Mistrzostwach Szkół Sportowych najlepszym zawodnikiem w kat. wiekowej 13 lat i

młodsi za najwartościowszy wynik został Hubert Hołub. Podopieczny trenera Waldemara Bojarzyńskiego najwyżej punktowany wynik osiągnął na dystansie 100 m dowolnym.

Do swojej kolekcji medalowej Hubert dorzucił 3 złote medale: dwa indywidualnie na 100 dowolnym i 100 motylkowym oraz w sztafecie 4x100 dow. Razem z Hubertem w złotej sztafecie płynęli Antoni Kluczynski, Aleksander Radiun oraz Wiktor Górecki.

Bardzo dobry występ w kat. wiek. 13 lat i młodsi zanotował również Antoni Kluczyński. Podopieczny trenerów Piotra Wojciszko i Urszuli Jacewicz wywalczył medal brązowy na dystansie 100 grzbietowym.

Swój drugi brązowy medal podczas tych mistrzostw zdobyła Martyna Majewska. Zawodniczka prowadzona przez trenera Michała Dereweckiego była trzecia na 100 motylkowym.

W rankingu szkół koszalinianie zajęli odpowiednio 4 m. kat 13 lat i młodsi oraz 8 m w kat. 14-15 lat.

Trenerzy wyjazd oceniają jako bardzo udany ponieważ wszyscy (20 osób) zawodnicy kwalifikowali się do finałów i zdobyli punkty dla swojej szkoły.

Wiesław Hołub

Zachęcam do obejrzenia sztafety 4x100 m dowolnym mężczyzn (seria 3. ) .... Świetny występ a to co się tam wydarzyło to można spokojnie w ogólnopolskiej telewizji puścić 👍film na YouTube 2:54:56