Krauze tuż za podium. Niesamowita setka 96-latka

2016-10-29 07:57:00 Art, fot. FB/Jerzy Krauze
W australijskim Perth trwają Mistrzostwa Świata Weteranów w Lekkiejatletyce. Bardzo dobrze w 10-boju spisał się koszalinianin Jerzy Krauze, który z wynikiem 6299 pkt. zajął czwarte miejsce.
Wideo z artykułu: Krauze tuż za podium. Niesamowita setka 96-latka

Do brązowego medalu, który zdobył Nowozelandczyk Wayne Doyle naszemy lekkoatlecie zabrakło czterech punktów. Zwyciężył Gwatemalczyk Estuard Angel Granillo Diaz z 7339 pkt.

Wydarzeniem dzisiejszego dnia australiskich mistrzostw był bieg na 100 metrów w kategorii 90-99 lat. W kategorii M95 wygrał 96-letni Australijczyk Arthur Carbon. Na pokonanie dystansu stu metrów potrzebował 35,55 s. Co ciekawe w kategorii wiekowej M90 wystartowało aż pięciu zawodników.

Wcześniej duże zainteresowanie wzbudził bieg przełajowy na 8 k, w którym do rywalizacji przystąpili biegacze w kategorii wiekowej M70-94 lat.