Koszalin, Poland
KATEGORIA

Gelerie

III liga: Bałtyk Koszalin - Radunia Stężyca 2:5 (2:0)

Dominik Wasilewski - 13 Października 2018 godz. 13:34
Trzecioligowi piłkarze Bałtyku Koszalin wysoko postawili poprzeczkę liderowi rozgrywek, drużynie Radunii Stężyca. Koszalinianie, co prawda ulegli najlepszej obecnie ekipie rozgrywek 2:4, ale dwa gole stracili po rzutach karnych... Rywal zdobywał bramki w 60, 69, 78, 89 i 90. min. Gole dla koszalinian strzelili Łysiak i Lichmański; dla Radunii: Dawid Klawikowski 61 (k), 69 (k), Piotr Karasiński 78, Andrzej Kaszuba 88, nieznany 90.

4PSOLO i „Droga Do Niepodległości” na mostku

Dominik Wasilewski - 12 Października 2018 godz. 14:00
Wystawę „Droga Do Niepodległości” prezentowaną na mostku przy ulicy Zwycięstwa na planszach umocowanych do barierkach od strony parku oglądać będzie można do 6 listopada. Otwarcie wystawy zostało wzbogacone recitalem Przemysława Majewskiego znanego pod pseudonimem 4PSOLO. Sama wystawa stworzona została przez Zespół Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim z okazji emisji pierwszej monety z wizerunkami ojców niepodległości – prezentującej Józefa Piłsudskiego. Wystawa pokazuje Józefa Piłsudskiego jako wizjonera i charyzmatycznego przywódcę, który zjednoczył tysiące ludzi i porwał ich do walki o niepodległość.

Koszalin: Biało- Czerwony Marsz dla Niepodległej-

fot. Piotr Walendziak - 11 Października 2018 godz. 11:01
Dziś w Koszalinie odbył się Biało- Czerwony Marsz dla Niepodległej. Przedszkolaki z całego miasta przemaszerowały na Rynek Staromiejski i tu stanęli do wspólnej z Piotrem Jedlińskim, prezydentem Koszalina fotografii.

Sto par na sto lat

Ala, fot. Dominik Wasilewski - 8 Października 2018 godz. 16:46
Na Rynku Staromiejskim młodzież koszalińskich szkół zatańczyła "Poloneza na 100 par" do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy. W ten sposób uczniowie obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.] Dodajmy, że przepięknego poloneza na 100 par ułożyła Bernadetta Durbacz.

Dzień otwarty świetlicy Fundacji "Zdążyć z Miłością"

ekoszalin za Fundacja Zdążyć z miłością - 8 Października 2018 godz. 6:52
Dzień otwarty w świetlicy Fundacji "Zdążyć z Miłością" już za nami. Tyle się działo. Było wesoło, było kolorowo i bardzo gwarno. Dużo śmiechu, dużo radości, dużo zabawy. Świetlicę odwiedziły dzieci i ich rodzice, którzy razem z członkami fundacji chcieli spędzić to sobotnie popołudnie. Pojawili się także goście specjalni: Pracownia Pozarządowa, Monika Widocka, Łukasz Cieśliński z żoną Monika Cieślińska, Ula Gajewska i współzałożyciel Fundacji Waldemar Ślęzak, który zajrzał do świetlicy ze swoim wnukiem Kaziem. Była Dorota Klinkowska, na co dzień opiekun świetlicy oraz opiekun mieszkania chronionego Danuta Rompa. Na chwilę wstąpił Przyjaciel naszej Fundacji Robert Grzywacz ze swoim synkiem, aby przekazać tor wyścigowy, zabawkę dla dzieci w świetlicy. No i przede wszystkim dziękujemy naszym wspaniałym Wolontariuszom, na których zawsze możemy liczyć Monika Gancza, Magda Tchoryk, Wiktoria Tchoryk, Ela Żybort, Grazyna Kobel, Wiola Siniarska, tym razem ze swoją mamą, naszą nową Wolontariuszką, Ula Piątkowska ze swoimi dziewczynkami Werką i Basią, Ange Lika z dziećmi oraz Dominika, Hania i Filip. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i obiecujemy częściej zapraszać wszystkie dzieci na takie wspólne sobotnie popołudnia.

Taneczne Grand Prix

Dominik Wasilewski - 6 Października 2018 godz. 15:14
W koszalińskiej w hali widowiskowo-sportowej odbyły się zawody Grand Prix Polski w Tańcu Towarzyskim.Wyniki turnieju https://taniec.info/wyniki/PodgladWyniki.dance;jsessionid=8271B73B117E127B8724246B2407DFC2?impreza=4246