Koszalin, Poland
Wydarzenia

Wzruszająca Gala Jubileuszu Złotych Godów w Koszalinie

Autor Ala, fot. FB/Tomasz Sobieraj/Radek Koleśnik / UM Koszalin godzinę temu
W sali widowiskowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyła się XV Gala Jubileuszu Złotych Godów. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowym spotkaniem z parami małżeńskimi, które od wielu lat wspólnie budują swoje życie na miłości, wzajemnym szacunku, cierpliwości i przyjaźni. W wydarzeniu uczestniczyły 22 pary obchodzące piękne jubileusze wspólnego życia - kamienne, złote, szmaragdowe i diamentowe gody. Podczas gali 21 par otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia wręczyli prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Izabela Wesołowska oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Bassel. Była to okazja do złożenia jubilatom gratulacji, podziękowań oraz życzeń kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, radości i szczęściu. Galę uświetnił występ artystyczny Zespołu Bałtyk.

1/10

2/10

3/10

4/10

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10

10/10

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie było zamieszczone w naszej galerii, prosimy przesłać informacje na adres email: redakcja@ekoszalin.pl. W tytule prosimy umieścić słowo WIZERUNEK. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Czytaj też

Koszalin: XV Gala Jubileuszowa

Ala za UM Koszalin - 22 Czerwca 2026 godz. 12:44
28 czerwca 2026 r. w sali widowiskowej CK105 o godz. 12:00 rozpocznie się XV Gala Jubileuszowa, w trakcie której 22 pary obchodzić będą długoletnie pożycie małżeńskie, w tym 21 par otrzyma medale przyznane przez Prezydenta RP. Wręczania medali dokonają: Prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Wezgraj oraz Kierownik USC Katarzyna Bassel.

Złote Gody w Koszalinie – pół wieku miłości, lojalności i wspólnej drogi

Ala, fot. FB/Koszalin Centrum Pomorza/Radek Koleśnik UM / Koszalin - 24 Listopada 2025 godz. 6:07
W Koszalinie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której uhonorowano pary świętujące Złote Gody – jubileusz 50-lecia małżeństwa. To jedno z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających wydarzeń w kalendarzu miejskich uroczystości, bo za każdym medalem i gratulacjami stoją historie pełne oddania, wspólnej pracy, codziennych kompromisów i siły, która pozwala przetrwać każdy etap życia. Pół wieku razem to nie tylko imponująca liczba lat. To dowód na to, że prawdziwa więź potrafi trwać pomimo zmian, trudów i wyzwań. Uhonorowane dziś pary pokazały, że małżeństwo oparte na szacunku, cierpliwości, lojalności i wspólnych wartościach jest w stanie przetrwać próbę czasu. Podczas uroczystości Jubilaci otrzymali gratulacje, medale i kwiaty, a ciepłe słowa kierowane do nich przez organizatorów podkreślały, jak ważnym świadectwem jest ich wieloletnie partnerstwo.