Wydarzenia
Koszalin rozpoczął świętowanie 760-lecia. Historia wyszła na ulice, a miasto pokazało, że jest wspólnotą
Autor Ala, fot. FB, Muzeum Koszalin, Filharmonia Koszalińska, UM Koszalin, CK 105 Koszalin, Politechnika Koszalińska 22 Maj 2026 godz. 5:08
Koszalin rozpoczął wielkie świętowanie 760. rocznicy nadania praw miejskich. I zrobił to w sposób, którego nie da się zamknąć wyłącznie w formule oficjalnych uroczystości. Była uroczysta sesja Rady Miejskiej, historyczna inscenizacja, barwna parada z udziałem ponad 500 osób, zabytkowe samochody, polonez, koszalińska zapiekanka, koncert muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego, a także widowiskowe pokazy żywego ognia i laserów. Ale przede wszystkim byli ludzie. Mieszkańcy, uczniowie, rekonstruktorzy, artyści, społecznicy, sportowcy, rodziny z dziećmi i wszyscy ci, którzy przyszli, bo Koszalin jest ich miejscem.