Sport

EBL: AZS Koszalin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 78:123

Autor Art, fot. Dominik Wasilewski 25 Marca 2019 godz. 19:40
Koszykarze AZS Koszalin doznali wysokiej porażki meczu z wicemistrzem Polski, zespołem Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 78:123. Ostrowianie świetnie weszli w ten mecz, a po kolejnych akcjach Ivana Marasa i Shawna Kinga prowadzili już 10:3. Później prezentowali się jeszcze lepiej! Trójki trafiali Michał Chyliński i Przemysław Żołnierewicz, a przewaga rosła do 20 punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:11. Kolejny rzut z dystansu - tym razem w wykonaniu Mateusza Kostrzewskiego - oznaczał 25 punktów prowadzenia Arged BMSlam Stali. Starał się na to reagować m.in. Grzegorz Surmacz, ale zespół trenera Wojciecha Kamińskiego po pierwszej połowie wygrywał już 59:35. Trzecia kwarta była już trochę bardziej wyrównana, ale oznaczało to jednocześnie, że koszalinianie nie odrabiali strat. Nieźle prezentowali się Torey Thomas i Marko Tejić, ale to ciągle było zdecydowanie za mało na świetnie dysponowanych rywali. Nie do zatrzymania był Mike Scott, a po 30 minutach było już 82:56. W czwartej części meczu “setkę” po rzucie z dystansu przekroczył Daniel Szymkiewicz, a zwycięstwo Arged BMSlam Stali nie było zagrożone. Ostatecznie ostrowianie wygrali aż 123:78. Po 20 punktów dla gości rzucili Michał Chyliński oraz Mike Scott. W ekipie gospodarzy po 14 zanotowali Alan Czujkowski i wracający do gry Marko Tejić.