Sport

Gwardia: Porażka na początek ligowej wiosny

Autor Dominik Wasilewski 9 Marca 2019 godz. 18:05
Od porażki 1:2 rozpoczęli wiosenne zmagania o trzecioligowe punkty piłkarze Gwardii Koszalin. Gwardziści ulegli jedenastce Raduni Stężyca 1:2. Pojedynek nie obfitował w strzeleckie sytuacje. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, a koszalinianie skupili się na uważnej grze na własnej połowie boiska i szukali swoich okazji w szybkich kontrach. Na początku spotkania po indywidualnej akcji groźnie strzelał Dominik Drzewiecki, lecz między słupkami z trudem interweniował Kacper Tułowiecki. W 30. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Artur Formela, a z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Dawid Klawikowski. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W zespole gospodarzy bliski doprowadzenia do remisu był Michał Szubert, po którego strzale futbolówka powędrowała minimalnie nad poprzeczką. W 77. minucie "Szubi" był nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. "Jedenastkę" na gola zamienił Sebastian Ginter. W końcówce spotkania Gwardia nie ustrzegła się niestety błędu, po którym goście zdobyli zwycięską bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Radosław Stępień. Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Czyżewski, Stańczyk, Gołojuch, Szubert, Piotrowski, Szczypek (58. Szygenda), Ginter (80. Wasilewski), Karbowiak, Drzewiecki (65. Cybula).