Sport

AZS pokonuje Polpharmę po dogrywce

Autor Art za PLK, fot. Piotr Walendziak 3 Marca 2019 godz. 19:16
AZS Koszalin wygrał z Polpharmą Starogard Gdański po dogrywce 77:74 w ostatnim spotkaniu 20. kolejki Energa Basket Ligi.Początek spotkania należał do AZS, który po trójkach Grzegorza Surmacza i Drew Brandona prowadził 6:0. Później trochę lepiej zaczął grać Adam Kemp, ale to koszalinianie kontrolowali sytuację na parkiecie. Po trafieniach Toreya Thomasa mieli aż 14 punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach wygrywali 28:16. W drugiej kwarcie Polpharma zaczęła odrabiać straty. W pewnym momencie zanotowała serię 14:0 i dzięki trójce Tre Busseya doprowadziła do remisu! Sytuację zespołu trenera Marka Łukomskiego poprawiał Surmacz, ale kolejna trójka Amerykanina ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 37:36. W trzeciej kwarcie obie drużyny miały problemy z ofensywą, popełniały straty, a także nie prezentowały najlepszej skuteczności. Wcześniej “obudziła się” ekipa z Koszalina, która po trójce Dragoslava Papicia zdobyła ponownie prowadzenie. M.in. dzięki Drew Brandonowi po 30 minutach było 47:46. W czwartej kwarcie rzuty z dystansu trafiali Bartosz Bochno i Torey Thomas, a gospodarze zaczęli uciekać. Paweł Dzierżak brał sprawy w swoje ręce i robił wszystko, aby odrobić straty. Po rzucie Daniela Gołębiowskiego goście przegrywali tylko dwoma punktami. Później bardzo ważne akcje kończyli Surmacz oraz Fraser, ale nieźle prezentował się Brett Prahl. Później w kontrze trafił też Bibbins, a to oznaczało remis! Bohaterem mógł zostać jeszcze Thomas, ale ostatecznie mieliśmy dogrywkę. Dodatkowy czas gry był niezwykle wyrównany i obie drużyny miały swoje szanse. Kluczową akcję skończył Jacek Jarecki, który dobił niecelny rzut Surmacza. Sytuacje na doprowadzenie do kolejnej dogrywki miał Daniel Gołębiowski, ale dwukrotnie nie trafił i to AZS cieszył się ze zwycięstwa 77:74. Najlepszym graczem gospodarzy był Grzegorz Surmacz, który zanotował 18 punktów i 12 zbiórek. 19 punktów i 7 zbiórek dla gości zdobył Brett Prahl.