Sport

Superliga: Energetyczne walczyły do końca

Autor Art za Zagłębie Lubin, fot. Dominik Wasilewski 17 Lutego 2019 godz. 6:36
Miedziowe wygrały w szlagierowym meczu w Koszalinie i umocniły się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, Metraco Zagłębie Lubin wygrały z Energą AZS-em Koszalin 19:17 (9:8). To był typowy mecz walki, gdyż obie drużyny zdawały sobie sprawę z jego wagi. W starciu trzeciej z pierwszą ekipą rozgrywek kluczem do sukcesu okazała się obrona i po stronie Miedziowych znakomita Monika Maliczkiewicz. Lubinianki na początku meczu wyszły na prowadzenie 4:2, ale trzy kolejne bramki zdobyły akademiczki. Przestój Metraco Zagłębia nie trwał jednak zbyt długo i jeszcze przed przerwą lubiński zespół wyszedł na prowadzenie. W drugą połowę lepiej wyszły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, dzięki czemu odskoczyły rywalkom. Miedziowe całą drugą połowę były na prowadzeniu, które wynosiło 2-3 bramki. Kiedy tylko akademiczki zbliżały się do Miedzowych, te zaraz znów rzucały bramkę i tak naprawdę ich przewaga ani przez chwilę nie była zagrożona. Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 17:19 (8:9) Energa AZS: Sach, Prudzienica – Ha 2n, Urbaniak, Mazurek 2, Kaczanowska, Michałów 1, Wołownyk 3, Smbatian 6 (1/2), Striukowa 1, Rycharska 1, Nowicka, Borysławska, Tomczyk 1. Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Wasiak, Górna 2, Rosińska, Piechnik 1, Ważna, Matieli 1, Jochymek, Belmas 2, Pielesz 6, Milojević Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski