Sport

MKK BASKET Koszalin - MKKS ŻAK Koszalin 97:106

Autor Art za FB/MKKS Zak, fot. Dominik Wasilewski 12 Grudnia 2018 godz. 18:03
W meczu czwartej kolejki III ligi koszykówki mężczyzn strefy zachodniopomorskiej MKK BASKET przegrał w derbach Koszalina z MKKS ŻAK 97:106. W roli gospodarza, podrażnionego listopadową porażką, wystąpił BASKET. Chęć rewanżu była widoczna od początku zawodów. Koszykarze BASKETU przystąpili do ataktu od pierwszej sekundy spotkania. Po początkowej przewadze, w kolejnej, II kwarcie ŻAK zaczął powoli odrabiać różnicę punktową i po pierwszej połowie tracił do rywali już tylko 1 oczko. Decydująca dla meczu okazała się III kwarta, kiedy to na parkiet wszedł najniższy na boisku 16-letni Damian BARTECKI - w ciągu kilku minut zaliczył 2 brawurowe przechwyty, 2 zbiórki i 2 asysty ⛹‍♂ Tym samym poderwał do walki kolegów z drużyny, których w ligowych zmaganiach wsparli dziś dwaj zawodnicy AZS-u Koszalin: Alan CZUJKOWSKI, który imponował szczególnie skutecznością "wsadów" i punktujący dziś regularnie Marek ZYWERT Kiedy wydawało się, że ŻAK kontrolując grę spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca, na skutek niefrasobliwej interwencji rywala kontuzji oka doznał Alan CZUJKOWSKI. Zawodnik nie mógł kontynuować gry i udał się do szpitala. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia Decydującą IV kwartę lepiej rozpoczęli koszykarze BASKETU. Ale seria fauli spowodowała, że po dwóch minutach mieli już na koncie 5 fauli osobistych. Tym samym każdy kolejny faul oznaczał dla naszego zespołu rzuty wolne z odległości 4 metrów. W efekcie 4 koszykarzy BASKETU musiało po 5 przewinieniach opuścić parkiet. Końcówka to już popis rozważnej i skutecznej gry ŻAKA. Regularnie punktując wygraliśmy dziś kolejne derby Koszalina Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu podopieczni trenerów Piotra IGNATOWICZA i Jacka IMIOŁKA wygrali trzecie spotkanie w ligowych rozgrywkach. Gratulujemy! ✌ MKK BASKET Koszalin - MKKS ŻAK Koszalin 97:106 Poszczególne kwarty: I 28:20 II 22:29 III 24:28 IV 23:29