Sport

II liga: Gwardia - Siarka 2:1(0:0)

Autor Dominik Wasilewski 7 Kwietnia 2018 godz. 17:30
Piłkarze Gwardii Koszalin pokonali zespół Siarki Tarnobrzeg 2:1 (0:0). Bramki zdobyli: . Adam Setla 66, Michał Szubert 90 - Jan Grzesik 68 Gwardziści ł przystąpił do tego meczu osłabiony brakiem pauzującego za nadmiar kartek Kamila Poźniaka oraz zmagającego się kontuzją Junpeia Shinmury. W pierwszej połowie spotkania sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Zawodnikom obu drużyn poczynania utrudniał silnie wiejący wiatr. W tej odsłonie okazji na zaskoczenie bramkarza gości szukał Bartosz Maciąg, jednak po strzale obrońcy naszego zespołu z ponad 40 metrów, piłka powędrowała nad poprzeczką. Po przerwie nasi piłkarze grali z wiatrem i natychmiast ruszyli do ataków. Już w pierwszej akcji znakomitej szansy nie zdołał wykorzystać Aleksander Karbowiak. W 68. minucie Adam Setla wykorzystał podanie Krystiana Przyborowskiego i strzałem obok interweniującego bramkarza wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później Siarka wykonywała rzut rożny, a mocnym strzałem do remisu doprowadził Jan Grzesik. Po chwili ponownie przed szansą stanął Setla, jednak tym razem przegrał pojedynek z Krystianem Krupą. Groźnie strzelał również Michał Szubert. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Adam Setla dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego. Mocno dokręcona piłka leciała w światło bramki, lecz golkiper Siarki zdołał sparować ją na poprzeczkę. Przy próbie dobitki Robert Ziętarski kopnął bramkarza gości w twarz i został ukarany czerwoną kartką. Mimo gry w osłabieniu, nasi piłkarze ambitnie dążyli do zdobycia gola dającego komplet punktów. Po podaniu Mateusza Bachledy, piłki w pustej bramce nie zdołał umieścić Adrian Kwiatkowski. W doliczonym czasie gry kolejnym znakomitym podaniem popisał się Krystian Przyborowski, a piłkę w siatce umieścił Michał Szubert! Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg - Karbowiak (73. Kwiatkowski), Majtyka (90. Olszewski), Przyborowski, Ziętarski, Setla - Brzeziański (63. Szubert).