Sport

AZS Koszalin: Ważne zwycięstwo

Autor fot. Piotr alendziak 19 Listopada 2017 godz. 3:09
AZS Koszalin po emocjonującej pogoni wygrał z Miastem Szkła Krosno 89:84. Najlepiej punktującym zawodnikiem Akademików był Modestas Kupys zdobywca 29 "oczek".AZS przed ostatnią odsłoną meczu przegrywał 65:57 i nie zamierzał składać broni. Sygnał do ataku dały kolejne celne trafienia i szybkie ataki Kumpysa, który tego dnia był nie do zatrzymania. Takiej gry oczekiwali koszalińscy kibice. Akademikom udało się wyjść na prowadzenie na niespełna 3 minuty do końca pojedynku 78:77. Od tego momentu walka toczyła się kosz za kosz, a atmosfera w hali sięgała zenitu. To była końcówka dla ludzi o mocnych nerwach. Koszalinianie podkręcili tempo gry w ostatnich minutach spotkania. Kluczowi w tym elemencie byli Kumpys i Dłoniak. W defensywie natomiast brylował Woods. Kluczem do zwycięstwa był kolektyw, który zaliczył udaną pogoń i wywalczył drugą wygraną z rzędu.