Sport

Towarzysko: AZS Koszalin - Lions Londyn 86:90

Autor Dominik Wasilewski 16 Września 2017 godz. 19:34
Koszykarze z Londynu musieli przez cały mecz gonić Akademików i dopiero w ostatniej kwarcie spotkania wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. Lions pokonali AZS 90:86. Wynik spotkania otworzył Kacper Młynarski rzutem za 3 punkty. Od tego momentu pierwsza kwarta meczu przebiegała pod dyktando Akademików, którzy grali szybko i skutecznie. Po sześciu minutach gry prowadzili już 11 punktami po trafieniach Baldwina, Dłoniaka, Chatkeviciusa i wspomnianego Młynarskiego (2x3). Prócz dobrej postawy w ataku podopieczni Dariusza Szczubiała spisywali się również w obronie, która sprawiała spore problemu ekipie Lions. W drugiej kwarcie mecz był bardziej wyrównany. Goście zdecydowanie poprawili swoją skuteczność w ataku. Akademicy mimo wszystko zdołali utrzymać kilkupunktowe prowadzenie przez całą kwartę, przede wszystkim dzięki Diante Baldwinowi i Rodneriusowi Lewisowi. Ostatecznie zawodnicy obu drużyn schodzili na długą przerwę przy stanie 49:39 dla biało-niebieskich. Po zmianie stron dwie pierwsze akcje w obronie były popisem Laimonasa Chatkeviciusa, który dwukrotnie zablokował wchodzących na kosz zawodników London Lions. To jednak nie podcięło skrzydeł podopiecznym Mariusza Karola, którzy również prezentowali dobrą postawę w obronie, nie dając szans na zdobycie łatwych punktów Akademikom. Ostatecznie tę część spotkania wygrali londyńczycy różnicą 3. punktów, a wynik meczu po 30 minutach wynosił 69:62 dla AZS. Ostatnie dziesięć minut rozpoczęło się źle dla gospodarzy. Po prostych błędach goście zdołali wyrównać wynik meczu 74:74 i wszystko rozpoczęło się na nowo. Na domiar złego Akademicy stracili skuteczność i od tego momentu to londyńczycy byli drużyną przeważającą obejmując prowadzenie. Wykorzystując nadarzającą się okazję na zwycięstwo podopieczni Mariusza Karola przyspieszyli grę i do samego końca nie pozwolili już Akademikom na odrobienie strat. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 90:86 dla gości z Londynu. Punkty dla AZS: Baldwin 20, Lewis 18, Jeszke 14, Młynarski 12, Dłoniak 13, Liwilsza 3, Kucharewicz 2, Basabe 2, Chatkevicius 2