Sport

Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 2:1

Autor Dominik Wasilewski, Gwardia Koszalin 4 Marca 2017 godz. 13:30
Trzecioligowi piłkarze Gwardii Koszalin rozegrali ostatni mecz kontrolny przed startem wiosennych rozgrywek w trzeciej lidze. Na głównej płycie stadionu przy ulicy Fałata 34 nasz zespół pokonał 2:1 drużynę Pogoni II Szczecin. Tuż przed upływem dwudziestu minut gry w obrębie "szesnastki" faulowany był Przemysław Brzeziański, a rzut karny na gola zamienił Robert Ziętarski. Jeszcze przed przerwą szczecinianie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Adrian Hartleb wypiąstkował futbolówkę poza pole karne, lecz tam jeden z Portowców zdecydował się na zaskakujący strzał, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. W pierwszych minutach po zmianie stron nasi piłkarze stworzyli sobie kilka znakomitych okazji do strzelenia bramki, lecz brakowało skuteczności, bądź między słupkami udanie interweniował rosły Dawid Kudła. Drugiego gola naszej drużynie dał Sebastian Ginter, który wykorzystał podanie Roberta Ziętarskiego. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli również Przemysław Brzeziański, Daniel Wojcechowski oraz Robert Ziętarski. Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, Maciąg, Szubert, Shinmura, Sidor, Ziętarski, Gregorek, Brzeziański oraz Dulewicz - Sobiegraj, Bany, Ginter, Majtyka, Przyborowski, Kowalewski, Grela, Martofel.