"Dobra Energia"
to projekt modelowego salonu kosmetycznego dla Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica, który znajduje się w centrum Koszalina przy ruchliwej ulicy. Na 150 metrach kwadratowych znajduje się 5 salonów kosmetycznych, w których można oderwać się od codziennego pośpiechu i poczuć dobrą energię, oddając się przyjemnościom dla ciała i duszy. Wnętrze pełne jest przyjaznych kontrastów, łącząc biały i czarny marmur na podłodze i ścianach ze srebrnymi i złotymi elementami wyposażenia. Realizacja projektu ma na celu zapewnienie poczucia spokoju i relaksu w eleganckiej i profesjonalnej atmosferze.
"Dom swoisty"
Osobliwy dom, zarówno bryła, jak i wnętrze domu zostały stworzone w duchu integracji rodzinnej. Początkową ideą projektu nie była bryła budynku, ale wnętrze domu. Najważniejsza była przestrzeń i wpadające światło. przez cały dzień ze wschodu na zachód. Parter to obszerna przestrzeń otwarta na dwa piętra przeznaczone na codzienne życie rodzinne i dwa gabinety. Schody pośrodku domu prowadzą na antresolę z trzema sypialniami z aneksami kąpielowymi. naturalnymi materiałami i ograniczoną gamą kolorystyczną, większość mebli to autorskie projekty architekta.
Dodajmy, że zgłoszenia do nagrody OPAL 2021 są OTWARTE. OPAL poszukuje najlepszych projektów architektonicznych, wnętrzarskich i deweloperskich z całego świata, honorując różnorodne, wyjątkowe projekty na całym świecie. Nagradza najbardziej wybitne projekty dotyczące kreatywności, innowacji, wpływu społecznego i zrównoważonego rozwoju, jednocześnie tworząc wyjątkową platformę międzybranżową, która łączy ekspertów i talenty.
OPAL to nie tylko kolejna nagroda. To okazja dla każdego uczestnika, aby uzyskać globalny zasięg dla swoich projektów i nawiązać kontakt z wiodącymi profesjonalistami w branży i poza nią.
OPAL zwycięzcom zapewnia nie tylko wyjątkową prezentację ale dzięki swojej marce udostępnia je wszystkim na świecie.
W OPAL każdy projekt jest oceniany przez członków jury indywidualnie. Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostają zwycięzcami.
Jury ocenia zgłoszenia na podstawie ich kreatywności, formy i funkcji. Projekt musi mieć jasny związek z otoczeniem, użytkownikami i celem. Kreatywność nie wystarczy, aby być przekonującym; musi pełnić użyteczną funkcję i zapewniać użytkownikom lepsze wrażenia z życia, spełniając oczekiwania klientów. Projekty, które demonstrują innowacje i obejmują nowe technologie, wyznaczają nowe trendy, szanują środowisko i przesuwają granice ludzkiej pomysłowości. Projekty, które w dużym stopniu odnoszą się do praktyk budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju, innowacji, wpływu społecznego i kwestii humanitarnych, zdobędą szczególną uwagę jury.