Szanowna Jubilatka urodziła się w Białogardzie a pan Zenon - pionier Koszalina od 1945 r., przyjechał do tego miasta z rodzinnego Niechanowa spod Gniezna. Małżonkowie zawarli ślub 11 maja 1968 r. w Białogardzie, ale całe życie małżeńskie, rodzinne i zawodowe związali z Koszalinem. Pani Krystyna pracowała w służbie zdrowia i administracji państwowej, pan Zenon (po maturze w I LO Dubois) ukończył polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje życie poświęcił koszalińskiej oświacie. Jako polonista, nauczyciel i wychowawca wielu roczników koszalińskich ogólniaków, był także cenionym w środowisku nauczycielskim dydaktykiem i metodykiem języka polskiego, dziennikarzem i podróżnikiem (autor „Pod niebem Afryki i nie tylko. Relacje z podróży 2017"). Pracując do emerytury w LO im. Broniewskiego był równolegle kuratoryjnym wizytatorem, zajmującym się oceną i doskonaleniem pracy polonistów.
Jest także autorem, współautorem i redaktorem wielu artykułów metodycznych, wspomnieniowych i kronikarskich, zamieszczanych w „Roczniku Koszalińskim" i „Gazecie Ziemskiej". Jako aktywny działacz Klubu Pionierów i Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina jest współautorem i redaktorem książki - wspomnień pionierów pt. „Mnie to miasto od innych droższe" (2009) i monografii Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina. Szanowny Jubilat ma wiele odznaczeń, m.in. Złoty Krzyż Zasługi, medal Komisji Edukacji Narodowej (1997), Medal za Zasługi dla Koszalina.
Jubilaci wychowali i wykształcili wspaniałych synów Krzysztofa Kamila i Daniela Cypriana. Doczekali się pięciorga wnucząt, które są ich radością i dumą. Są spełnioną i szczęśliwą rodziną.