II liga: Garbarnia Kraków - Gwardia Koszalin 3:1(3:1)

Autor Art za Gwardia Koszalin 3 Września 2017 godz. 7:26
Mecz przeciwko Garbarni Kraków nie przyniósł piłkarzom Gwardii Koszalin przełamania. W spotkaniu 7. kolejki II ligi koszalinianie uległi krakowianom 1:3.

Pierwsza część meczu obfitowała w strzeleckie sytuacje. W ósmej minucie groźnie w kierunku bramki gwardzistów strzelał Serhij Krykun, a w odpowiedzi dogodnej okazji nie zdołał wykorzystać Radosław Mikołajczak. W 13. minucie spotkania Gwardia objęła prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Wojciech Zyska.

Pięć minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Uderzeniem głową na listę strzelców wpisał się Serhij Krykun. Ten sam zawodnik po chwili ponownie mógł cieszyć się z trafienia, lecz znakomitą interwencją popisał się Adrian Hartleb. Po drugiej stronie boiska swoich szans szukali Michał Szubert i Radosław Mikołajczak.

Końcówka tej odsłony należała do miejscowych. Między 37 a 41 minutą dwukrotnie do siatki trafił Tomasz Ogar i Garbarnia zeszła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie koszalinianie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, Jednak przez dłuższy czas najgroźniejszą okazję w tej części za sprawą Krykuna stworzyli sobie gospodarze. W końcówce spotkania bramce Marcina Cabaja poważnie zagrozili Paweł Łysiak i Radosław Mikołajczak, lecz doświadczony golkiper w obu sytuacjach popisał się udanymi interwencjami.

Gwardia  kończyła spotkanie w osłabieniu. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Maciąg.

Garbarnia Kraków - Gwardia Koszalin 3:1

Bramki: Serhij Krykun 18, Tomasz Ogar 37, 40 - Wojciech Zyska 13 (k)

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 27. Michał Mistrzyk, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 16. Damian Nieśmiałowski - 21. Serhij Krykun (89, 2. Rafał Górecki), 15. Wojciech Wojcieszyński (85, 19. Karol Kostrubała), 5. Łukasz Pietras, 7. Patryk Serafin, 17. Filip Wójcik (66, 28. Szymon Kiebzak) - 9. Tomasz Ogar (55, 10. Michał Kitliński).

Gwardia: Adrian Hartleb - Bartosz Maciąg, Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski, Rafał Majtyka (46 Aleksander Januszkiewicz) - Radosław Mikołajczak, Wojciech Zyska, Junpei Shimmura (62 Paweł Łysiak), Sebastian Ginter (46 Aleksander Sopel), Adrian Kwiatkowski (63 Maciej Gregorek) - Michał Szubert.

Żółte kartki: Nieśmiałowski, Serafin - Mikołajczak, Maciąg, Januszkiewicz.

Czerwona kartka: Bartosz Maciąg (89. minuta, Gwardia, za drugą żółtą).