AZS lepszy od mistrza

Autor LBM 6 Października 2012 godz. 18:20
Akademicy rozegrali znakomity mecz i pokonali drużynę aktualnych mistrzów kraju, Asseco Prokom Gdynię. Koszalinian do zwycięstwa poprowadzili Łukasz Wiśniewski i Paweł Leończyk.
Koszalinianie zrehabilitowali się za porażkę w pierwszej kolejce z Jeziorem Tarnobrzeg, z wyżej notowanym przeciwnikiem z Gdyni. Wynik meczu otworzył Paweł Leończyk, ale trzypunktowym rzutem odpowiedział Mateusz Ponitka. W AZSie brylował Łukasz Wiśniewski, który był za szybki dla obrony Asseco Prokomu i Darrel Harris, który zbierał i dobijał niecelne rzuty kolegów. Na tablicy wyniku często widniał remis, a pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i żadnej z ekip nie udało się wypracować większej przewagi. Pierwsza połowa kończy się remisem 45:45. W trzeciej kwarcie zarysowała się przewaga koszalinian, którzy więcej biegali do kontr oraz wykorzystywali dobrą postawę Pawła Leończyka, który w meczu zanotował 20 punktów (9/10 z gry) oraz 8 zbiórek. Tę część meczu zakończył celnym rzutem z dystansu w ostatniej sekundzie Jarel Blassingame.

Czwarta odsłona to popis skuteczności zza lini 6.75m gdynian, którzy trafiali jak natchnieni, m.in. Łukasz Koszarek (5/6 za 3 w meczu). AZS nie dał się jednak wyprowadzić z równowagi i grał swoją koszykówkę oraz zacieśnił obronę. Ostatecznie koszalinianie wyraźnie pokonują Asseco Prokom Gdynię, po emocjonującym spotkaniu-96:82.

Warto odnotować fakt, iż było to pierwsze zwycięstwo Akademików w nowej hali widowiskowo-sportowej. Nas cieszy, że pokonał najlepszą aktualnie drużynę w kraju.

AZS Koszalin - Asseco Prokom Gdynia 96:82 (22:24, 23:21, 28:19, 23:18)