Sparing: Porażka z Arką

Autor ArtRut za gwardia-koszlain.pl, arka.gdynia.pl, fot. arka.gdynia.pl 5 Lipca 2015 godz. 7:25
Piłkarze Gwardii Koszalin w pierwszym sparingu ulegli pierwszoligowej Arce Gdynia 0:2.

Bramki gwardyjskiej drużyny strzegł występujący w poprzednim sezonie w Błękitnych Stargard Szczeciński, Andrzej Budnik. W pierwszej połowie gdynianie zagrażali bramce naszego zespołu za sprawą Grzegorza Tomasiewicza, Pawła Piceluka i Michała Renusza. W końcówce tej części nasi piłkarze stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia gola, jednak zarówno Fabianowi Słowińskiemu, jak i Błażejowi Solarskiemu (poprzednio Warta Poznań), nie udało się skierować piłki do siatki.

Pierwsze minuty po zmianie stron należały do gdynian. Najpierw gola dającego Arce prowadzenie zdobył Sebastian Szerszeń, a chwilę później drugą bramkę dołożył Rafał Siemaszko.

Arka Gdynia - Gwardia Koszalin  2:0 ( 0:0)

Bramki: Szerszeń 49', Siemaszko 53'

Arka: Miszczuk - Socha,  Fialho, Sobieraj, Wojowski - Gałecki,  Bożok - Yussuff,  Tomasiewicz, Renusz - Piceluk

Arka II połowa:  Kędra - Stolc, Marcjanik, Wojcinowicz,  Warcholak - Lomski, Mosiejko, Nalepa, Czapłygin - Siemaszko - Szerszeń

Gwardia: Budnik - Dondera , Szałek, Stańczyk (60' Ginter), Sobiegraj (46' Wiśniewski) , Wojciechowski, Szymański (50' Sidor), Flis (46' Bień), zaw. testowany 1 (46' zaw. test 2), Solarski, Słowiński (55' Wójcik W.)