Udany debiut w lidze

Autor Artur Rutkowski 21 Sierpnia 2014 godz. 14:13
Byli zawodnicy Bałtyku Koszalin - Kamil Lichmański i Ireneusz Szocik, którzy postanowili kontynuować karierę w angielskim zespole Polonia Stoke rozegrali pierwszy ligowy pojedynek. Polonia Stoke na inaugurację wygrała pewnie 6:3 z Cobridge Community Centre, a dwie bramki zdobył Kamil Lichmański.

- Sezon dla mnie rozpoczął się bardzo dobrze zdobyłem bramkę na 1:0, mam tutaj kilku naprawdę dobrych zawodników .m.in. Jarosław Matkowski ,który w przeszłości występował w młodzieżowych drużynach Śląska Wrocław. Debiut w Angielskiej lidze zaliczam jak najbardziej na plus - relacjonował Lichmański.

Oprócz Kamila Lichmańskiego, bramki dla Polonii zdobywali Jarosław Matkowski 3 oraz Adam Błaszczyk.  Natomiast dla rywali gole strzelili: Ashley Moore, Ismail Harris i Justin Baker.

Warto wspomnieć, że popularny "Lichy" rozegrał pełne 90 minut, a Szocik zagrał całą drugą połowę. Następny mecz już w niedzielę o 10:30 w Yarnfield.

Przebywający w Angielskim mieście Stoke, dwaj byli zawodnicy Bałtyku Koszalin: Kamil Lichmański i Ireneusz Szocik rozegrali kolejne spotkanie w barwach Polonia Stoke. Niestety, tym razem okazali się słabsi od swoich rywali i przegrali 2:3 z Berwick FC. Pierwsza połowa w wykonaniu Polonii rozpoczęła dwiema zdobytymi bramkami. Niestety tuż przed przerwą rywale zdołali strzelić gola z rzutu karnego.  Po zmianie stron przeciwnik zaatakował skutecznie i zdołał zdobyć dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Polonii Stoke 2:3.   - Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, porównywalnym do Polskiej trzeciej ligi. Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa, ale cieszymy się, że jesteśmy w formie, choć nie wygraliśmy. - Skomentował Kamil Lichmański.   Dodajmy, że Kamil Lichmański, po raz drugi wybiegł w podstawowym składzie i rozegrał pełne 90 minut, zaś Ireneusz Szocik wszedł na ostatni kwadrans gry.   Kolejny mecz Polonia Stoke rozegra w niedzielę, 31 sierpnia o 10:30. Rywalem "Polskiej" drużyny będzie zespół The Museum, który w pierwszych meczach doznał dwóch porażek i zajmuje przedostatnią pozycję w lidze.

Z Bałtyku do Polonia Stoke FC

Artur Rutkowski - 18 Lipca 2014 godz. 13:28
Koszalinianie Kamil Lichański i Ireneusz Szocik wyemigrowali do Anglii. Szybko okazało się, że wyjazd za granicę w ich przypadku nie musi oznaczać zakończenia przygody z piłką nożną. Nowym klubem piłkarzy będzie Polonia Stoke. Kamil Lichański, nie ukrywa, że decyzja o wyjeździe do łatwych nie należała. Jednym z powodów wyjazdu był fakt, że w kraju, w chwili obecnej z samej piłki trudno się utrzymać.  - Postanowiłem wyjechać do pracy, w miejsce gdzie można zarobić dobre pieniądze. Oczywiście nie miałem zamiaru przestać grać - dodaje popularny "Lichy".   Byli gracze koszalińskiego Bałtyku postanowili, że ich "miejscem na Ziemi" będzie Anglia - ojczyzna wielu najlepszych piłkarzy na świecie. W Stoke gdzie się zatrzymali szukali klubu, w którym mogliby kontynuować karierę piłkarską. Szybko okazało się. że w leżącym w hrabstwie Staffordshire miasteczku nad rzeką Trent istnieje klub, gdzie występują już Polacy. Wybór padł na Polonia Stoke - zespół z najwyższej amatorskiej ligi w Anglii.   Szocik i Lichmański są już po pierwszych zajęciach z nowymi kolegami - Pierwsze spotkanie z nową ekipą było bardzo fajne. Po rozgrzewce rozegraliśmy sparing wewnętrzny - relacjonuje Kamil. - Jeśli chodzi o poziom, to trudno jest mi coś, konkretnego na tę chwilę powiedzieć, ale z pewnością poziom amatorskiego klubu z Stoke, nie odbiega od koszalińskiego. Obaj zawodnicy podkreślają, iż zrobią wszystko, aby w dalszym ciągu kontynuować karierę piłkarską.   Przypomnijmy, że na początku roku w naszym mieście odbyły się eliminacje do programu "Piłkarski Diament", w których Kamil Lichmański pokazał się z dobrej strony i znalazł się w szóstce najlepszych "diamentów". Podczas kolejnej rundy kwalifikacji do telewizyjnego show, musiał jednak uznać wyższość rywali.   Amatorski Klub Polonia Stoke F.C. - został zarejestrowany wiosną 2009 roku. Obecnie gra w Coors Sunday Football League, czyli najlepszej niedzielnej lidze w Stoke on Trend. Drużyna trenuje na boisku w Yarnfield w hrabstwie Staffordshire, ponad 200 kilometrów na północny zachód od Londynu.  Pierwsze spotkania ligowe sezonu 2014/2015 zaplanowane są na wrzesień, a  mecze zawsze odbywać się będą w niedzielę o 10:30.   O dalszych losach Kamila i Ireneusza będziemy państwa informować.