Bałtyk mistrzem IV ligi

Autor Artur Rutkowski / fot Łukasz Bąk 5 Czerwca 2013 godz. 23:25
Bałtyk Koszalin w 9 meczu z rzędu zdobył komplet punktów, tym razem ofiarą była Sarmata Dobra z którą podopieczni Wojciecha Polakowskiego wygrali 4:1.

Już pierwsza połowa ustawiła mecz. W 32 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Grzegorz Wawreńczuk, a już cztery minuty później na 0:2 podwyższył najskuteczniejszy z bałtykowców Mateusz Wiśniewski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron goście nie zwalniali tempa już w 48 minucie wpadła kolejna bramka, tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Florkiewicz. Gospodarze zdołali zdobyć jedną bramkę w 72 minucie piłkę bramce strzeżonej przez Adriana Olszewskiego umieścił Mateusz Kowalczyk. WYnik spotkania w 75 minucie ustalił Kordian Rudziński.

Zwycięstwo pozwoliło koszaliańskim piłkarzom zapewnić sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu IV ligi, mimo, że do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki.

Sarmata Dobra - Bałtyk Koszalin 1:4 (0:2)

Bramki: Mateusz Kowalczyk (72') - Sarmata, Grzegorz Wawreńczuk (32'), Mateusz Wiśniewski (36'), Paweł Florkiewicz (48') i Kordian Rudziński (75') - Bałtyk.

Sarmata Dobra: Tomasz Dżegan -  Kamil Pacelt, Wojciech Dorsz, Damian Dzierbicki, Arkadiusz Pawłowski (78' Kordian Sawczuk), Konrad Włodarczyk, Piotr Klęczar, Mateusz Kowalczyk, Patryk Podbiegło, Damian Padziński, Damian Mosiądz

Bałtyk Koszalin: Adrian Olszewski - Tomasz Sęk, Kordian Rudziński, Dawid Ejzygmann, Łukasz Miklasiński, Adrian Rząsa, Łukasz Szymański (46' Łukasz Duszkiewicz), Grzegorz Wawreńczuk (46' Paweł Florkiewicz), Paweł Waleszczyk, Mateusz Wiśniewski (52' Paweł Łysiak), Mateusz Czapłygin (46' Marcin Chyła)