Dwa medale karateków

Autor Art, fot. FB/Cezary Banasiak 25 Października 2016 godz. 6:30
Srebrny i brązowy medal Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin wywalczyli reprezentanci Mieleńskiego Klubu Sztuk i Sportów Walki.

Podopieczni trenera Cezarego Banasiaka stoczyli w olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej "Urania"kilka efektownych walk. A rywalizacja była ogromna, bo do walki o medale XVII Mistrzostw Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostw Polski Juniorów Karate Kyokushin przystąpiło ponad 200 zawodników.

Wicmistrzynią kraju w kategorii wagowej + 60 kg została Aleksandra Oryszewska. Brązowy medal zdobył walczący w wadze  do 75 kg Mateusz Szcześniak. Swoją rywalizację w mistrzostwach Polski w eliminacjach (1/8 finału) zakończyli Klaudia Rejwerska i Piotr Formela.