Przywieźli Puchar Polski

Autor LBM 23 Grudnia 2012 godz. 15:17
15-16 grudnia w murach XIII wiecznego zamku krzyżackiego w Gniewie odbył się Puchar Polski w siłowaniu na ręce. Koszalin reprezentowali zawodnicy oraz zawodniczki z klubu UKS-16.
Reprezentanci klubu UKS-16, którego siedziba znajduje się w Gimnazjum nr 6 jechali na te zawody jako faworyci. Z Koszalina wystartowało 8 dziewczyn i 6 chłopaków.
- Zadanie to zostało wykonane - krótko komentuje trener Jarosław Zwolak.
Puchar Polski w siłowaniu na ręce ponownie trafił do Koszalina. W klasyfikacji indywidualnej w grupie juniorskiej koszalinianie zdobyli 6 złotych, 10 srebrnych oraz 6 brązowych medali.
Znakomity start odnotowała Natalia Stefaniak. W grupie juniorek +57 kg na lewą i prawą rękę zdobyła złote medale, dodatkowo jeszcze w grupie seniorek do 60 kg powtórzyła ten sukces zdobywając kolejne dwa złote medale. Zajęła również III miejsce w klasyfikacji OPEN seniorek.

- Teraz dla nas jest koniec sezonu , robimy krótką przerwę, a po nowym roku ponownie stopniowo będziemy powracać do treningu - mówi trener. To był dla nas bardzo udany rok. Zdobyliśmy MP juniorów oraz Puchar Polski Juniorów natomiast Natalia Kwiatkowska na ME zdobyła 2 srebrne medale.