MiniSUMO i miniJUDO w Dąbrowie

Autor ekoszalin za Zespół Szkół w Dąbrowie / fot. Paulina Szmajdziak 27 Lutego 2015 godz. 7:24
Już po raz szesnasty młodzież z Zespołu Szkół w Dąbrowie oraz zawodnicy judo UKS „TORI” zorganizowali dla uczniów szkoły Zimowy Turniej minisumo (klasy O, I, II, III) i minijudo (klasy IV-VI). W tym roku zawody zostały połączone z oddaniem do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej.

Do rywalizacji o medale przystąpiło 72 młodych sportowców. Rolę sędziów pełnili ich starsi koledzy. Uczniowie startowali w różnych kategoriach wagowych. Każdy miał szansę na wygraną. Miłą niespodziankę sprawił Starosta Koszaliński, który ufundował puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju. Otrzymał go sześcioletni Michał Fedorowski z „zerówki”.

Wszystkie walki miniSUMO i miniJUDO wzbudzały wiele emocji, zarówno wśród publiczności jak i startujących dzieci. Nie zabrakło owacji na stojąco. Uczniowie wzajemnie dopingowali swoje pojedynki głośnym krzykiem i brawami.

Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Brzózan startujący w miniSUMO. Stoczył cztery walki, każdą z nich błyskawicznie wygrał i zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej powyżej 38 kg.

Na wyróżnienie zasługuje również startująca pierwszy raz w miniJUDO Klaudia Brzezińska. Uczennica klasy czwartej wygrała wszystkie swoje pojedynki i stanęła na najwyższym podium w kategorii wagowej do 35 kg.

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy i upominki, dodatkowo najlepsza trójka w każdej kategorii wagowej została uhonorowana medalami.