KUKS dalej bez zwycięstwa

Autor Artur Rutkowski 17 Listopada 2014 godz. 7:22
Kolejnej porażki na parkietach drugiej ligi doznali koszykarze KUKS Koszalin. W ostatniej kolejce przed własną publicznością podopieczni Józefa Janiela zostali rozbici przez Asseco II Gdynia 55:93. Najwięcej 14 punktów dla gospodarzy zdobył Paweł Czubak grający z numerem dziesiątym.

Już pierwsza kwarta ustawiła przebieg całego spotkania, chociaż to gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:0 po trójce Czubaka. Następnie goście zdobyli dwanaście punktów z rzędu. W 9 minucie gry koszalinianie przegrywali 8:28. W ostatniej minucie pierwszej ćwiartki kolejne pięć punktów dla gości dorzucił Szymański, KUKS odpowiedział trójką Roberta Gibaszka po 1 kwarcie 11:33 dla Asseco II.

Następna odsłona była już bardziej wyrównana, ale w dalszym ciągu ton rywalizacji nadawali gracze z Trójmiasta. Do długiej przerwy przewaga gości urosła do dwudziestu sześciu punktów 25:51.

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili się gospodarze. W trzeciej minucie tej kwarty po pięciu punktach z rzędu Czubaka, KUKS przegrywał 34:53.  Jednak na ostatnią kwartę koszykarze z naszego miasta wychodzili ze stratą 23 punktów. W ostatniej kwarcie Asseco II Gdynia potwierdziło swoją przewagę i pewnie wygrało w Koszalinie 55:93.

Następny mecz KUKS rozegra 22 listopada na wyjeździe z Politechniką Gdańską.