Szachowe zmagania

Autor Art za AKSz Hetman PK 24 Maj 2016 godz. 4:56
Podczas dwudniowych zmagań w ramach IX Memoriału Szachowego prof. Andrzeja Guzińskiego (twórcy Wydziału Elektroniki Politechniki Koszalińskiej) wystartowało w sumie 92 zawodników podzielonych na dwie grupy turniejowe

Wystąpili  zawodnicy ze Słupska, Szczecina, Połczyna Zdroju, Redła, Grzybowa, Karlina, Gryfic, Choszczna, Świecia, Kołobrzegu, Świnoujścia, Gościan, Korzybia i Szczeglina.

W sobotę 21 maja odbył się turniej dla dzieci, gdzie wystarowało 50 osób na dystansie 7 rund granych tempem szachów szybkich. Turniej wygrał Dominik Piłat (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) odnosząc 7 zwycięstw. Drugie miejsce wywalczył Piotr Cerowski ze Słupska 6 pkt, a trzecie miejsce przypadło dla Radosława Majewskiego z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, który również zdobył 6 pkt. Najlepszą zawodniczką w turnieju została Julia Byszewska z UKS OPP Neptun Kołobrzeg 5 pkt, która w klasyfikacji ogólnej zajęła 5 miejsce. W grupie rankingowej do 1200 wygrał Gracjan Saliszewski ze Słupska 5 pkt, drugi został Jakub Chudyk GKSz Solny Grzybowo 4 pkt, a trzeci Łukasz Walentynowicz z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska 4 pkt. W grupie do rankingu 1000 wygrał Michał Panuś z Pałac Młodzieży Koszalin 4 pkt, drugi był Wojciech Lubasiński z Caissa Połczyn Zdrój 4 pkt, a trzecie miejsce zajał Miłosz Gołębiewski z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska 3 pkt.

W niedzielę 22 maja rywalizowało 42 zawodników w kategorii OPEN. Zawodnicy grali na dystansie 9 rund granych tempem szachów szybkich. Uczetnicy grający w turnieju mogli uzyskać punkty elo do raningu międzynarodowego FIDE, co podwyższyło poziom rywalizacji. Turniej wygrał Mistrz FIDE Kamil Plichta (OKSiR Wisznia Mała) z kompletem 9 zwycięstw. Miejsca 2-4 podzielili zawodnicy gospodarzy z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska zdobywając po 6,5 pkt: 2. Mirosław Mielczarski, 3. Filip Łuczak (najlepszy junior w turnieju), 4. Borys Lebiedowicz. 5 miejsce wywalczył Sebastian Matul z UKS Skoczek Choszczno, a 6 miejsce zdobył Janusz Franckowski z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska oboje po 6 pkt. W grupach rankingowych wygrywali : do 1800 Dariusz Giętka z Koszalina 6 pkt , do 1600 Patryk Wolaniecki - AKSz Hetman Politechnika Koszalińska zdobywając 5 pkt , do 1400 Robert Smętek - AKSz Hetman Politechnika Koszalińska zdobywając 5 pkt