14 gwardyjskich sukcesów

Autor Art, fot. KSJ Gwardia Koszalin 17 Listopada 2015 godz. 13:15
Znakomicie podczas XIV International Judo Baltic Cup w Gdyni spisali się judocy Gwardii Koszalin. Podopieczni trenerów Mariana Standowicza I Cezarego Wojniusza zdobyli w tej imprezie aż 14 medali.

W tych międzynarodowych zawodach udział wzięło ponad 700 zawodników z kraju i Europy .Podczas zawodów minutą ciszy uczczono pamięć tych co zginęli z rąk terrorystów w Paryżu.

Kategorii juniorów  młodszych rewelacją turnieju okazał się Aleks Hoppe. Gwardyjski judoka  w kat.73 kg wygrał 5 walk przed czasem. Pewnie wywalczył pierwsze wśród 26 zawodników. - Aleks pokazał klasę.  Bardzo cieszy,  że w takim stylu powrócił po kontuzji jakiej nabawił  się podczas Puchary Europy w Warszawie – powiedział trener kadry narodowej Jan Piechna.

Medal brązowy wywalczyła Wiktoria Perić w kat. 70 kg. W rocznikach 1994-1998 młodzieży juniorów Patryk Rusin wywalczył II miejsce w kat.+100 kg.  Walkę o złoto przegrał tzw. 1 kg, gdyż o zwycięstwie decydowała waga ciała zawodnika, którą ustalono przed zawodami. Mikołaj Maj w kat. Wagowej do 90 kg uplasował się na trzeciej pozycji.