Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Koncert z okazji rozpoczęcia działalności Fundacji Infomedic „Nie zapomnij o mnie”.

2017-12-05 06:09:00 ekoszalin z mat. inf.
9 grudnia 2017r. o godzinie 18:00 w Teatrze Variete Muza, ul Morska 9, Koszalin odbędzie się koncert z okazji rozpoczęcia działalności Fundacji Infomedic „Nie zapomnij o mnie”.

Fundacja ma na celu pomoc osobom starszym, chorym, samotnym

i niepełnosprawnym oraz działanie na rzecz profilaktyki zdrowia.

To pierwsza tego typu organizacja w naszym regionie.

Podczas wydarzenia goście będą mogli zapoznać się z celami fundacji, skorzystać

z możliwości zgłoszenia podopiecznych fundacji, wolontariuszy oraz darczyńców.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona.

Skąd pomysł na fundację?

Seniorzy często są w sytuacji, gdy nie stać ich na leki, żywność czy opiekunkę.

Chcemy umożliwić naszym darczyńcom pomoc takim osobom.

Naszym celem jest zadbanie o to, aby najbardziej potrzebujący seniorzy z naszego

regionu mogli spokojnie przeżyć jesień swojego życia.

Za misję stawiamy sobie także uświadamianie ludziom, jak ważne jest

przeciwdziałanie rozwojowi chorób, a więc profilaktyka zdrowia.

Jak działamy?

Wolontariusze Fundacji Infomedic „Nie zapomnij o mnie” są odpowiednio

przeszkoleni. Odwiedzając seniorów w ich domach pomogą zrobić zakupy, wykonać

drobne pomoce domowe oraz porozmawiać i poznać lepiej podopiecznych.

Chcemy umożliwić seniorom, którzy często są samotni, kontakt z ludźmi.

Naszą misją jest pomoc przez cały rok. W okresie świątecznym chcemy dotrzeć do

seniorów i zorganizować pomoc w postaci paczek oraz „rodziny na święta” –

wolontariuszy, którzy spędzą świąteczny czas z seniorem.

Osoby starsze maja za sobą niezwykłą historię. Taka osoba staje się żywą historią.

Naszą rolą jest umożliwić dzielenie się doświadczeniem z innymi. Seniorzy posiadają

wiele umiejętności: pieczenie, malowanie, szycie, śpiew, itp. Pragniemy dzielić się

tym wszystkim z całym światem. W tym celu planujemy organizować różnego

rodzaju pokazy, poczęstunki oraz koncerty –

pomoże to seniorom pozostać społecznie aktywnymi.

Koncert z okazji rozpoczęcia działania fundacji

Imprezie towarzyszyć będzie występ taneczny dzieci z CK105,

występ wokalistki i skrzypaczki Alexandry Fedorkin

oraz ćwierćfinalistki programu „Mam Talent” Anny Mural.

Ania Mural to laureatka wielu ogólnopolskich, jak i międzynarodowych konkursów.

Przez ponad 3 lata współpracowała ze światowej sławy polskim pop-tenorem

Markiem Torzewskim. Występowała z zespołem Skaldowie jak również z angielskim,

znanym artystą Cliffem Richardem. W listopadzie 2010 roku Ania została finalistką

castingu na nową wokalistkę zespołu Ich Troje i tym samym wystąpiła solo w

"Pytaniu na Śniadanie" w TVP2. Za granicą pracowała śpiewając również w

musicalowych show. W 2015 roku znalazła się w ćwierćfinale

programu TVN „Mam Talent”.

Jak mówi o sobie Alexandra Fedorkin: „Pochodzę z Krymu. Razem z zespołem Via

Family (to moje rodzeństwo) wygraliśmy talent show na Ukrainie (coś podobnego do

Mam Talent). W Polsce braliśmy udział w 8 edycji Must Be The Music, gdzie

otrzymaliśmy 4 głosy na „tak”.

Via Family to rodzinny zespół, w którym występuje Siergiej oraz czwórka jego dzieci:

córka Aleksandra oraz synowie Gregorij, Walentin i Kostia. Zespół zagrał dotychczas

ponad tysiąc koncertów m.in. na Ukrainie, w Rosji oraz w Stanach Zjednoczonych.

W 2013 roku Via Family zwyciężyli w muzycznym talent-show Jedna Rodzina,

emitowanym w ogólnokrajowej telewizji. Niestety, przebieg kariery zbiegł się

w czasie z wybuchem wojny domowej na Ukrainie i aneksją Krymu,

 

gdzie mieszkała rodzina.

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Nowy projekt na rzecz koszalińskich społeczników

7 godzin temu Ekoszalin z mat. informacyjnych
Pracownia Pozarządowa od osiemnastu lat wspiera koszalińskie stowarzyszenia i fundacje. Niedawno pozyskała środki finansowe dla mieszkańców Koszalina, dzięki którym przeprowadzi intensywne działania na rzecz środowiska społeczników. Dzięki pozyskanym funduszom mamy szansę przeprowadzić działania, które w innym przypadku zajęłyby nam pięć, a może nawet dziesięć lat – mówi Monika Widocka, autorka i koordynatorka projektu – Przed nami bardzo intensywne miesiące. Sprawimy, że mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do oferty organizacji, stworzymy społecznikom przestrzeń do nawiązywania relacji i współpracy. Chcemy by społecznicy stworzyli silną grupę, która się wspiera. Zapewnimy też wszystkim tym, którzy chcą działać, dostęp do szerokiej gamy najlepszych specjalistów.   Skala projektu jest naprawdę duża. Zaplanowano kilkadziesiąt działań o łącznej wartości ponad pół miliona zł. Czekają nas wydarzenia o różnorodnym charakterze – od dużych, takich jak gala czy trzydniowa konferencja, przez cykle różnorodnych spotkań po projekcje filmów i wyposażenie koszalińskich kawiarni w czasopisma i książki o tematyce obywatelskiej. Do wspólnej realizacji projektu Pracownia Pozarządowa zaprosiła liderów i liderki z koszalińskich organizacji oraz zaprzyjaźnionych wolotariuszy.   Wierzymy, że warto współpracować, a razem możemy więcej. Każda osoba zaproszona przez nas do współpracy ma doświadczenie w działalności w organizacjach pozarządowych. Łącząc nasze pasje, kompetencje i energię, naprawdę możemy zmieniać nasze miasto – mówi Łukasz Cieśliński, prezes Pracowni Pozarządowej. Wszystkie informacje na temat projektu i kolejnych wydarzeń dostępne będą na stronie www Pracowni Pozarządowej: www.pracowniapozarzadowa.pl oraz na portalu facebook: facebook.pl/pracowniapozarzadowa...
 

Sąd: Gawłowski na wolności za kaucję w wysokości 500 tys. zł. (uzasadnienie sądu)

11 Lipca 2018 godz. 13:54 Ala
Podczas dzisiejszego posiedzenia Sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Stanisława Gawłowskiego. Postanowił jednak równocześnie, że będzie on mógł wyjść na wolność, jeśli wpłaci 500 tys. zł kaucji. Mecenas Roman Giertych zapowiedział, że te pieniądze niebawem zostaną wpłacone. Oto uzasadnienie Sądu dzisiejszej decyzji: Sąd Okręgowy w Szczecinie uwzględnił wniosek prokuratora o przedłużenie aresztu tymczasowego zastosowanego wobec Stanisława G. i Bogdana K. na dalszy czas określony, to jest do dnia 10 października 2018 r. W ocenie Sądu Okręgowego zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzucanych im przestępstw, co stanowi podstawę do stosowania środków zapobiegawczych, w tym w postaci tymczasowego aresztowania. Znaczna część tych przestępstw zagrożonych jest możliwością orzeczenia surowych kar pozbawienia wolności w wymiarze 8 lat. Śledztwo prowadzone w sprawie wymaga wykonania dalszych czynności procesowych, w tym związanych z koniecznością przesłuchania kolejnych osób. W związku z tym, aby uniknąć możliwości wpływania podejrzanych na przebieg planowanych czynności procesowych, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego środka zapobiegawczego. W realiach przedmiotowej sprawy, zważywszy na ilość i charakter postawionych podejrzanym zarzutów karnych oraz możliwość wymierzenia im surowych kar pozbawienia wolności, takim środkiem w dalszym ciągu jest areszt tymczasowy. Śledztwa do tej pory nie zdołano zakończyć ze względu na ilość, rodzaj i czasochłonność wykonanych i planowany do wykonania czynności procesowych, co stanowi o zaistnieniu szczególności okoliczności w sprawie, których wystąpienie uzasadniało przedłużenie stosowania tymczasowego aresztowania wobec obu podejrzanych. Sąd Okręgowy mając jednak na względzie to, iż szereg dowodów zostało już przeprowadzonych i procesowo zabezpieczonych, uznał za możliwe zastosowanie wobec podejrzanych zastrzeżeń, co do możliwości uchylenia aresztu tymczasowego, jeżeli w terminie 14 dni za każdego z nich zostanie złożone odpowiednie poręczenie majątkowe. W przypadku Stanisława G. zostało ono określone na kwotę 500 000 zł, a Bogdana K. 1 000 000 zł. W przypadku stwierdzenia niesubordynacji procesowej podejrzanych może nastąpić orzeczenie o przepadku ww. poręczeń majątkowych i ponowne zastosowanie aresztu tymczasowego. Wydane orzeczenie nie jest prawomocne i przysługuje na nie stronom zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie.  ...
 

Koszalin: Park Robin Hooda - wkrótce otwarcie

6 Lipca 2018 godz. 5:35 ekoszalin za Koszalińska Kompania Rycerska
Szykujcie zbroje, ostrzcie miecze, łatajcie tarcze - wkrótce otwarcie Parku Robin Hooda, projektu Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, który powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego. W okolicach stadionu Bałtyk powstaje Park Robin Hooda - tor łuczniczy i plac zabaw dla dzieci urządzony w klimacie średniowiecznego hrabstwa Nottingham i sherwoodzkiego lasu. Jeżeli nie chce wam się czekać na otwarcie to koszalińscy rycerze zapraszają na trzy imprezy. 8 bm. (niedziela) na stadionie leśnym, który znajduje się na Górze Chełmskiej odbędzie się Trening Łuczniczy #6 "Zostań Robin Hoodem!". Impreza, która zorganizowana zostanie w ramach projektu  "Społecznik 2018" rozpocznie się o godz. 10.00. "Zapraszamy na cotygodniowe treningi łucznicze mające na celu zapoznanie wszystkich chętnych z Łucznictwem Klasycznym/Tradycyjnym. Ćwiczymy na nich celność, opanowanie oraz snujemy opowieści o średniowiecznych realiach tej dyscypliny" Dzień później, czyli w poniedziałek (10 bm.).o godz. 18.00 zaplanowano  trening szermierki - I Ty możesz zostać Rycerzem. Treningi szermierki odbywają się w Klubie Wojskowym 8. Pułku Przeciwlotniczego w Koszalinie (JW 1223) przy Muzeum Wojskowym na ulicy 4 Marca w Koszalinie ( sala rycerska znajduje się na trzecim piętrze - schodami na samą górę , drugie drzwi na prawo). Co ważne: treningi są całkowicie darmowe - projekt Społecznik dofinansowany z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, a sprzęt jest bezpieczny dla dzieci. Treningi odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów.  Równocześnie "Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska poszukuje pilnie „zamku” – siedziby, aby dalej móc przenosić wszystkich chętnych w świat średniowiecza, historycznej zabawy, sportowych zmagań i strategii gier planszowych. W sali zamierzają prowadzić:• treningi szermierki,• naukę tańców dawnych,• salę historyczną – wystawę uzbrojenia i kultury materialnej średniowiecza• wieczory z grami planszowymi.• grę zespołową - Archers ArenaPotrzebna jest sala o powierzchni min. 120 – 150 m2 z możliwością korzystania z wc i bieżącej wody. ...
 

Koszalin: Przejście podziemne do remontu

18 Lipca 2018 godz. 5:14 Ala, fot. Dominik Wasilewski
Rozstrzygnięto właśnie przetarg na wykonawcę przebudowy Al. Armii Krajowej na odcinku od ul. Krakusa i Wandy do ul. Bohaterów Warszawy wraz z przejściem podziemnym – etap II – przebudowa części wewnętrznej przejścia podziemnego”. Przedmiotem inwestycji jest  przebudowa części wewnętrznej przejścia podziemnego w ul. Al. Armii Krajowej realizowanego na podstawie dokumentacji projektowej „Przebudowa Al. Armii Krajowej na odcinku od ul. Krakusa i Wandy do ul. Bohaterów Warszawy wraz z przejściem podziemnym” jako etap II. 2. Zakres robót budowlanych obejmuje : a) roboty rozbiórkowe, b) wykonanie chodnika, c) modernizacje wyjścia z tunelu od strony dworca PKP wraz z budową szybu windowego i montażem windy, d) prace remontowe w tym: - odbudowa płyty dennej - wykonanie nowej posadzki, - wykonanie ścian wewnętrznych działowych, - wykonanie sufitu podwieszonego, - wykonanie nowych okładzin ścian e) kanalizację odwodnieniową; f) instalacje sanitarne wewnętrzne; g) instalacje elektryczne; h) instalacje teletechniczne  W trakcie robót Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia bezpiecznej i oświetlonej komunikacji pieszej w przejściu podziemnym przy al. Amii Krajowej pomiędzy ul. Dworcową – parkingiem w pasie rozdziału – dworcem PKP. Dopuszcza się w zasadnych sytuacjach tymczasowe wstrzymanie komunikacji pieszej (zamknięcie przejścia podziemnego dla ruchu pieszego)  W przetargu uczestniczyły cztery firmy:   Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych  Piotr Flens, która zaproponowała kwotę  3 320880,37 PLN   ...
 

Sparing i apel Bałtyku Koszalin

15 Lipca 2018 godz. 1:52 Art za KKPN Bałtyk Koszalin
Przygotowujący się do trzecioligowych rozgrywek piłkarze Bałtyku Koszalin pokonali w Karlinie Sokoła 6:0 (3:0).Kolejny mecz gracze Bałtyku rozegrają w środę. W Dygowie zmierzą się z Raselem. Równocześnie zarząd klubu wystosował swoisty apel do kibiców i władz miasta. Oto jego treść: "Trwają przygotowania zespołu seniorów do III ligowego sezonu. Z drużyną trenują i grają w meczach kontrolnych, nowi zawodnicy. W związku z najniższym budżetem oraz zgodnie ze strategią władz klubu (gramy swoimi oraz z regionu zawodnikami), są to młodzi chłopcy, którzy liczą na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Wciąż w kręgu zainteresowania trenera Lenartowicza są: nasi juniorzy starsi, Dawid Gruchała i Bartłomiej Niemczyk, powracający z wypożyczeń Jakub Janasik z Gryfa Polanów i Jakub Forczmański z Sokoła Karlino. Nowymi zawodnikami są: bramkarze Roman Travkin z Astry Ustronie Morskie oraz Adrian Henger z Iny Goleniów, mający 4 występy w polskiej ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin. Obrońca Dawid Kisły z drużyny CLJ Salos Szczecin, pomocnik Krzysztof Lisiak z Iskry Białogard oraz napastnik Adrian Bielecki z Mechanika Bobolice.  Młodość i dobre przygotowanie fizyczne i taktyczne to walory naszej ambitnej drużyny. Obecnie drużyna ma kilkudniowy obóz dochodzeniowy (dwa treningi dziennie sobota-środa) a w następną sobotę wyjazd do Babimostu na 4 dniowe zgrupowanie, połączone ze sparingami z drużynami z innych regionów Polski. Wciąż apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc finansowo nasz klub. Chcielibyśmy stworzyć "Klub 100", który niewielkimi comiesięcznymi wpłatami dałby finansową stabilizację. Nie jesteśmy w stanie trafić do wszystkich potencjalnych sponsorów. Tych, którym pasuje obecna "polityka kadrowa" naszego klubu, zapraszamy do współpracy. Kontakt email: kkpn@baltykkoszalin.pl Apelujemy do władz miasta - Koszalin Centrum Pomorza. Klub, a zwłaszcza III ligowa drużyna Bałtyku, potrzebuje wsparcia finansowego. Obecne środki finansowe nie dają nadziei na rozegranie całego sezonu w III lidze makroregionalnej. A strata tych młodych, chętnych gry dla Bałtyku i Koszalina chłopców byłaby niepowetowana. Oni są efektem naszej wieloletniej pracy z dziećmi i młodzieżą. Przez wiele lat mogą z dobrymi wynikami reprezentować nasz klub. Możliwe, że na wyższym niż III ligowy poziom. Wielkim sukcesem władz KKPN Bałtyk jest stworzenie Akademii Piłkarskiej Bałtyku Koszalin. Samofinansująca się Akademia, działająca w strukturach naszego klubu, zapewnia ciągłość szkolenia najmłodszych adeptów piłki nożnej. Dziękujemy zaangażowanym w jej działalność osobom za wielką pomoc klubowi a zwłaszcza za danie szansy młodym i marzącym o karierze piłkarza chłopcom.Mają szansę pójść w ślady aktualnych reprezentantów Polski U-15, Kacpra Kozłowskiego i Adriana Bukowskiego. Są zdobywcami Pucharu Tymbarka U-12 a Mikolaj Tudruj jest obiektem zainteresowania największych polskich klubów. ...
 

Zatrzymani z narkotykami

16 Lipca 2018 godz. 11:54 ekoszalin za KMP Koszalin
W wakacje walka z przestępczością narkotykową jest szczególne intensywna. Efektem jednodniowej pracy koszalińskich policjantów to trzy zatrzymane osoby i zabezpieczonych ponad 100 gramów środków odurzających. Wolne wakacyjne dni to dla jednych odpoczynek i zabawa, a dla innych okres wytężonej pracy. Dotyczy to szczególnie policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Ich wysiłki koncentrują się również na eliminowaniu środków odurzających i zapobieganiu narkomanii.  Efektem jednodniowych działań kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie było zatrzymanie 21-latka, który posiadał 90 gramów marihuany, 16 gramów amfetaminy i 2 krzaki konopi. Mężczyzna już usłyszał zarzuty zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10. Kolejnego zatrzymania dokonali policjanci z OPP Poznań, którzy od początku wakacji pełnią służbę w mieleńskim posterunku. Funkcjonariusze podjęli legitymowanie przebywającego na letnim wypoczynku mężczyzny. W trakcie tej czynności znaleźli przy nim niewielkie ilości marihuany. 22-latek został zatrzymany i już usłyszał zarzut posiadania niewielkich ilości substancji zakazanych ustawą. Następną osobą, przy której policjanci z I komisariatu ujawnili narkotyki, był 27-latek z Koszalina. Został zatrzymany zaraz po tym, jak policjanci podczas przeszukania ujawnili przy nim susz zakazany ustawą. Po zbadaniu narkotesterem okazało się, że to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności....