Anika Łozińska z brązowym medalem

Autor Ekoszalin z mat. informacyjnych 17 Kwietnia 2018 godz. 14:57
W miniony weekend w Szczyrku miał miejsce Puchar Polski juniorek młodszych w judo. Wyniki tych bardzo ważnych zawodów mają wpływ na ustalenie limitów ilościowych podczas eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszyscy medaliści Pucharu Polski otrzymują bezpośrednią kwalifikację do OOM.

Pierwszą medalistką z naszego Województwa i Koszalina jest Anika Łozińska z Klubu Judo Samuraj, która zdobyła brązowy medal w kat 57 kg. i otrzymała awans do finałów OOM ,które odbędą się 1-2.06. w Pile.

Anika w drodze o medal pokonała 4 zawodniczki na ippon. W walce o finał uległa Weronice Nędzlik z PKS Olimpia Poznań. Przypomnijmy ,że Anika w ciągu nie całego miesiąca zdobyła 3 medale w tym złoty na turniejach w kraju.

Drugą zawodniczką Samuraja była Julia Jakubowska w kat. do 52 kg ,która po 1 wygranej i 2 przegranych walkach ostatecznie została sklasyfikowana na 9 miejscu . Julka oraz inne zawodniczki będą miały okazję wywalczyć awans do finałów OOM  już 12 maja w Jezierzycach. Trzymamy kciuki za wszystkich judoków.