Judo: Medale z Suchego Lasu

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 22 Marca 2017 godz. 5:45
W Suchym Lesie pod Poznaniem odbył się już XIV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Młodzików. W zawodach startowało 390 zawodników i zawodniczek. W imprezie udział wzięli również reprezentanci dwóch koszalińskich klubów: Gwardii i Samuraja.

Wyniki zawodników Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin;

Mikołajczak Zuzia -I miejsce w kat.+70 kg (wygrala trzy walki przed czasem)

Białecka Kinga -IIi miejsce w kat.63 kg super start

Szulc Aleksandra -V miejsce w kat 44kg (zmiana kat.wagowej dwukrotnie otarła sie o medal)

Łastowski Szymon -V miejsce w kat.+81 kg (medal bardzo blisko zabrakło paru sekund)

Tomaszewska Karolina -VII miejsce w kat.44 kg  najmłodsza ale pokazała się dobrze)

Kustrzycki Kamil- VII miejsce w kat.42 kg (dwie wygrał i dwie przegrał trzy lata młodszy)

Wyniki Samuraja Koszalin;

Babirecki Grzegorz -III miejsce w kat,46 kg ( super zawody stoczył aż 6 walk z czego 5 wygrał z dużą przewagą pokazując charakter wojownika )

W drugi dniu odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych w którym startowało ponad 370 zawodników z kraju i zagranicy.tutaj również bardzo dobre zareprezentowali  judocy z Koszalina.

Podopieczni Andrzeja Adamskiego tj, Anika Łożińska wywalczyła II miejsce w kat.57 kg w finale przegrała przez trzymanie po bardzo dobrej ambitnej walce dodaje trener Adamski,

Julia Koślak -V miejsce w kat.57 kg ( dwukrotnie przegrała o medal )

Podopieczni trenerów Wojniusza Cezarego i Mariana Standowicza w drugi dniu wywalczyli trzy medale pierwszy z nich to Kinga Białecka od dwa lata młodsza od rywalek wywalczyła II miejsce w kat 63 kg do finału wygral cztery walki przez efektowny rzut super zawody.

Drugi medal wywalczyła Szulc Ola w kat.44 kg przegrała tylko jedną walkę przez duszenie.

Następny brązowy wywalczył Daniel Jędrzejewski w kat.+90 kg ktory wygrał trzy walki -zawody życia super.

Wyniki pozostalych zawodników klybu Gwardia;

Bielińśki Filip-V miejsce w kat.46 kg ( o finał wygrywał przez dwa wazari decyzją sędziów został zdyskfalifikowany w walce o brąz sytuacja sie powtorzyła szkoda ale to Filipa jeszcze bardziej wzmocni )

Kasprzyk Jakub -V miejsce w kat.60 kg (wygrał pięć walk przed czasem o brąz droby błąd pozbawił go medalu)

Jaworska Weronika -V miejsce w kat.+70 kg (stać ją na więcej przegrała psychicznie z rywalkami)

Koszalińscy Judocy mogli startować w zawodach dzięki częściowemu dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Koszalinie za co bardzo dziękują. Za tydzień judocy również  walczą w Suchym Lesie na Pucharze Polski o miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży .