Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Pamiętajmy o bezdomnych

2017-02-17 08:16:00 Ala za UM Koszalin
Siedmioro dzieci, pięćdziesiąt dwie kobiety i aż stu pięćdziesięciu mężczyzn to aktualny stan bezdomnych w Koszalinie.

W Koszalinie pomoc bezdomnym oferują: 

• Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koszalinie 75-412 Koszalin, al. Monte Cassino 2, tel. (94) 316-03-00
Zespół ds. bezdomności; 75-322 Koszalin, ul. Podgórna 16, tel. (94) 341-92-63, (94) 341-92-47, (94) 341-92-56, 509-246-194

Kontakt z pracownikiem socjalnym Zespołu ds. Bezdomności w dniach od poniedziałku do piątku w pok. nr. 14, 15 w godz. od 7.00 do 10.00 lub z pracownikiem dyżurującym w godz. od 10.00 do 15.00.

• Ośrodek Wsparcia „Schronisko dla Bezdomnych” prowadzony przez Koło Koszalińskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Koszalinie, 75-129 Koszalin, ul. Mieszka I 16, 
tel. (94) 341-92-69 lub (94) 318-56-21;

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w okresie zimowym udostępnia miejsca w ogrzewalni dla osób będących pod wpływem alkoholu do 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Ogrzewalnia czynna jest w godz. od 20.00 do 6.00 rano.
Schronisko umożliwia również:
1) skorzystanie z ciepłego posiłku, 
2) wykonanie czynności sanitarnych i higienicznych,
3) skorzystanie z pomocy terapeutycznej i psychologicznej.

• Dom Samotnej Matki „Dar Życia” Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej; 
75- 701 Koszalin, ul. Wojska Polskiego 13, tel. (94) 342-37-70, 516-840-090 zapewnia:
1) 12 miejsc dla matek z dziećmi do lat 3, 
2) ciepłe posiłki i suchy prowiant wydawane codziennie na miejscu,
3) opiekę psychologiczną, prawną, pedagogiczną i duchową.

• Centrum Kryzysowe dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi „Nadzieja” im. Jana Pawła II Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej; 75-073 Koszalin, ul. Harcerska 17 tel. (94) 342-30-05, 516-840-097 zapewnia:
22 bezpłatne miejsca noclegowe, dla kobiet i kobiet z dziećmi, ofiar przemocy w rodzinie z miasta Koszalina, pobyt całodobowy, wyżywienie we własnym zakresie.
 
• Caritas, 75-065 Koszalin, ul. Biskupa Domina 8, tel. (94) 342-36-90 umożliwia kąpiel i pranie od poniedziałku do piątku (zapisy w godz. od 9.00 do 9.15).

•PCK – Koszalin, ul. Grunwaldzka 20, tel. (94) 342-50-33, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 14.00 zapewnia pomoc rzeczową, żywność za symboliczną złotówkę.

• Stołówka prowadzona przez Stowarzyszenie „S.O.S.” w Koszalinie, 75-950 Koszalin, ul. Szeroka 20, tel. 606-260-211 zapewnia gorące posiłki wydawane od godz. 13.00.

• Jadłodajnia CARITAS, 75–065 Koszalin, ul. Biskupa Domina 8, tel. (94) 342-36-90. Codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 12.00, wydaje ok. 200 posiłków.

• Jadłodajnia Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. 75-540 Koszalin, ul. Matejki 3,  tel. (94) 342-61-03; Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 12.30 wydaje ok. 100 posiłków (na sobotę i niedzielę wydawany jest suchy prowiant). Gorące posiłki wydawane są w okresie od listopada do marca.

• Stołówka prowadzona przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Koszalinie, 75-255 Koszalin, ul. Franciszkańska 1 oraz ul. Łużycka 12 a. Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 14.00.

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Niedowiarków – pozdrawiamy ze słonecznego tarasu na 19 piętrze SKY-PARK KUKINKA

9 Sierpnia 2017 godz. 5:29 Ala za mat. inf.
Wczoraj w Kukince gm. Ustronie Morskie zakończono i zgłoszono do użytkowania 19 piętrową, najwyższą w woj. zachodniopomorskim wieżę widokową, z tarasem na wysokości 89,9 m n.p.m i 150 metrową promenadą. Ta brawurowa inwestycja na polu kukurydzy trwała dokładnie rok, od dnia „ wbicia łopaty”. Inwestycja została ukończona w terminie. Promenadę z wieżą widokową otacza malowniczy teren z jeziorami, strumykami, rzeką i lasami, z drogą do najstarszych dębów w Polsce „ Warcisław i Bolesław”, Revita Park (chodzenie na boso po różnym podłożu – szyszki, kora, kamienie), Park Owadów z ścieżkami edukacyjnymi grzybów trujących i jadalnych i  placami zabaw dla dzieci. Na promenadzie stałe wystawy – miniatury pociągów świata i wystawa czarownic, urozmaicają zwiedzanie wczasowiczom, kuracjuszom i dzieciom. Pomysłodawca i inwestor Janusz Ciaputa, dystrybutor m.in. produktów „PANASONIC”, złożył komplet dokumentów o pozwolenie na budowę leczniczych tężni solankowych o łącznej długości ponad pół kilometra, jedynych w Europie – ułożonych na kształt labiryntu. Zasilanie tężni odbywać się będzie wyłącznie z własnego źródła wody solankowej o unikatowych w Europie walorach leczniczych. Projekt wykonał znany szczeciński architekt Bogusław Pruchniewicz, a kompleksem uzdrowiskowo – parkowym zarządza dyr. generalny GRANT S.A. Marcin Pomieczyński, który już przygotowuje program imprez na II połowę 2017 i cały rok 2018r.   ...
 

Mielno wykorzystuje potencjał turystyczny

17 Sierpnia 2017 godz. 14:05 Ekoszalin z mat. informacyjnych
Słoneczna pogoda, czysta plaża i ciepłe wody Bałtyku - tego głównie poszukują turyści odwiedzający gminę Mielno. Jednak władze nadmorskiej miejscowości wykorzystując jej potencjał stawiają na kolejne atrakcje. Będzie to promenada przyjaźni w Mielnie i wioska rybacka w Chłopach. Obie inwestycje wesprze Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego. Unijne fundusze trafią do samorządu dzięki umowie, którą w sobotę, 19 sierpnia 2017 roku w Mielnie podpisze wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa i burmistrz Olga Roszak-Pezała.   Gmina Mielno, do której trafi blisko 2,5 mln zł, jest jedną z 15 beneficjentów kolejnego rozstrzygniętego w obecnej perspektywie unijnej przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego konkursu w zakresie inwestycji w turystykę aktywną i uzdrowiskową na Pomorzu Zachodnim. Tym razem na realizację 17 projektów zarezerwowano ponad 30 mln zł. Unijne fundusze pomogą w przebudowie parków miejskich, modernizacji promenad, dalszej rozbudowie przystani kajakowych oraz budowie kładek spacerowych.   „Promenada Przyjaźni” w Mielnie dla miłośników nadbałtyckich spacerów Nowe miejsce na spacery to dwa odcinki kładki z elementami małej architektury jak ławki czy tablice informacyjne. Powstaną one wzdłuż mieleńskiej plaży pomiędzy zejściami Orła Białego-Chmielna oraz Chmielna-Mickiewicza. Zaplanowana dodatkowa infrastruktura dla pieszych będzie mieć stalową konstrukcję i łączną długość 350 metrów. Koszt prac to ponad 3,6 mln zł. Blisko 1,7 mln zł pochodzić będzie z RPO WZ 2014-2020.   „Skarbnica Wioska Rybacka” w Chłopach sposobem na niepogodę Wioska ma wykorzystać przede wszystkim tradycje rybackie nadmorskiej gminy. To w niej odbywać się będą lekcje muzealne, warsztaty ekologiczne i kulinarne, a także imprezy cykliczne np. Dzień Ryby, Dni Morze czy przeglądy pieśni morskich. Prace obejmują postawienie fundamentów, parteru, poddasza i dachu budynku. Projekt uwzględnia również budowę parkingu oraz chodników, a także zakup i wyposażenia obiektu m.in. w urządzenia interaktywne czy eksponaty. Wartość zadania szacuje się na 2 mln zł, z czego ponad 800 tys. zł to unijna pomoc. ...
 

Kiedy Gwardia zagra w Koszalinie?

16 Sierpnia 2017 godz. 14:23 Dominik Wasilewski
Gwardia Koszalin w II lidze - pierwsze mecze nowego sezonu zostały już rozegrane – na stadionach naszych przeciwników. Na rodzimym stadionie gwardzistów wciąż "trwają" prace mające na celu przystosowanie obiektu do drugoligowych rozgrywek. Kiedy stadion będzie gotowy – tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, ale są plany Pierwsze mecze rundy jesiennej Gwardia rozgrywała na wyjazdach, a do czasu pierwszych rozgrywek „u siebie” stadion w Koszalinie przy ul. Fałata ma być przygotowany na tyle, by został dopuszczony do rozgrywek. Na modernizację istniejącego stadionu Miasto Koszalin pożyczyło Zarządowi Obiektów Sportowych - właścicielowi obiektu  - 1,6 miliona złotych. Było to niezbędne, aby koszalińscy piłkarze w ogóle mogli rozpocząć grę w II lidze.   W pierwszej kolejności mają zostać przebudowane i odświeżone pomieszczenia pod wieżą - szatnie, łazienki, pokój sędziów. Kolejny punkt to trybuny. Nad wszystkim pieczę trzyma koszaliński Zarząd Obiektów Sportowych.   Korona stadionu ma być wyłączona z użytkowania, bo na bieżni zostaną postawione trybuny przenośne, częściowo zadaszone, z zachowaniem dróg ewakuacyjnych oraz z toaletami typu toi-toi w ich pobliżu. To pomysł doraźny, ale dzięki temu nasi piłkarze będą mogli grać u siebie, bez potrzeby brania pod uwagę na przykład kołobrzeskiego stadionu.   Z powodu renowacji i remontów muraw przy ul. Fałata, podopieczni Tadeusza Żakiety zmuszeni są trenować na obiektach Leśnika Manowo. Docelowy termin rozegrania pierwszego spotkania ligowego na stadionie w Koszalinie po przeprowadzonych pracach to prawdopodobnie mecz 13. kolejki i pojedynek z MKS Kluczbork 14-15 października.   Do tej pory wszystkie ligowe spotkania nasza drużyna będzie rozgrywać na wyjazdach. Jak choćby mecz z Wartą Poznań gdzie formalnym gospodarzem meczu był nasz klub, a samo spotkanie zostało rozegrane na stadionie w Poznaniu. Mecz z Wartą Poznań nie będzie jedynym, w którym nasz klub, na obcym terenie będzie formalnym gospodarzem. Wobec braku zgody na zamianę gospodarza przez inne kluby, podobnie będzie również w przypadku 2-3 innych spotkań....