Zapaśnicy SP 6 drudzy w Stargardzie

Autor Art za ZKS Koszalin 20 Września 2016 godz. 14:01
W Stargardzie odbyły się zawody Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych w których uczestniczyli zawodnicy ZKS Koszalin oraz innych klubów z naszego okręgu.

- Start naszych podopiecznych wypadł bardzo dobrze i moi zawodnicy i zawodniczki nie zawiedli pokładanych w nich nadziei – mówi Dawid Kret, trener wolniaków ZKS.

- Doskonale walczył każdy z zawodników i mimo że byli wśród nich ci, którym nie udało się wywalczyć medalu, to każdego z nich występ zaliczam do udanych i pożytecznych - dodał.

Największą dyspozycję prezentowali Damian Korbus w wadze do 66kg, Dominik Mytkowski do 47kg i Michał Szuster do 41 kg.  Każdy z nich wywalczył złoty medal. Na słowa uznania zasługują także Krystian Kruk i Konrad Dańczak także złoci medaliści w tym turnieju.

W grupie dziewczyn najlepiej wypadła zawodniczka UKS Lotnik Rosnowo Julia Bunga, która zdobyła II miejsce w wadze do 50 kg. Brązowe krążki wywalczyli Mateusz Łuszczyński, Bartosz Laskowski oraz Oliwier Niechajczyk wszyscy ZKS Koszalin.

W drużynowej klasyfikacji szkoła podstawowa nr 6 z Koszalina zdobyła srebrny medal.