Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Wiki:                 baza noclegowa   dla dzieci  

Zapadka powalczy na EFS 3

2013-03-04 22:57:00 Artur Rutkowski / fot. FB Kornela Zapadki
Jak wszyscy dobrze wiemy, już 6 kwietnia impreza jakiej w Koszalinie jeszcze nie było, bowiem w Hali Widowiskowo Sportowej odbędzie się Gala - Extereme Fighting Sports 3. Podczas, której nie zabraknie, również koszalińskich aspektów w oktagonie zaprezentuje się m.in. Kornel Zapadka z Berserkers Team Koszalin.

Kornel, ulubieniec koszalińskiej publiczności, posiadacz czarnego pasa BJJ Kornel Zapadka, a jego bilans w MMA to 3 zwycięstwa oraz jedną porażkę.

 

Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników jacy wystąpią na gai EFS 3. Jego przeciwnika poznamy za jakiś czas.

 

Ważniejsze osiągnięcia Kornela Zapadki:
BLACK BELT BRAZILIAN JIU-JITSU FROM RICARDO DE LA RIVA - 2011
WORLD CHAMPION CBJJE - 2007, 2008, 2011- ABSOLUTO
WORLD CHAMPION - INTERNATIONAL MASTER&SENIOR - 2007, 2008, 2011
WORLD CHAMPION JIU-JITSU NO GI - 2009
EUROPEAN CHAMPION -2007, 2009 - ABSOLUTO
WORLD CUP CHAMPION - 2007, 2011
VICE CHAMPION PANAMERICANO JIU-JITSU OLIMPICO - 2012 BLACK BELT
CHAMPION BRAZILIAN CUP - SUPER HEAVY and CHAMPION ABSOLUTO - BLACK BELTS
3 place on EUROPEAN Championsip 2013 - black belts
5 TIMES POLISH CHAMPION
POLISH CUP CHAMPION - 2007, 2010
SCANDINAVIAN OPEN CHAMPION - 2007, 2008
4 TIMES GERMAN OPEN CHAMPION
BRAZILIAN CUP CHAPMION - 2010 and VICE CHAMPION NO GI
VICE CHAMPION WORLD CUP - 2007 - ABSOLUTO
VICE CHAMPION RIO OPEN IBJJF -2009, 2011
VICE CHAMPION BRAZILIAN NATIONALS JIU-JITSU NO GI CHAMPIONSHIP and 3 place ABSOLUTO - 2010
VICE CHAMPION EUROPEAN - 2007 - ABSOLUTO, 2009
VICE CHAMPION RIO OPEN CBJJE - 2011 and 3 place ABSOLUTO
VICE CHAMPION ADCC SPAIN OPEN TRIALS 2006
CAMPEONATO F.J-J.RIO CHAMPION 2010, 2011 SUPER PESADO and ABSOLUTO
VICE CHAMPION POLISH JIU-JITSU NO GI - 2011
CHAMPION POLISH CUP JIU-JITSU NO GI and VICE CHAMPION ABSOLUTO - 2012 BLACK BELT

 

Już niedługo porozmawiamy z wojownikiem z naszego miasta. Więcej informacji już niedługo.

 

Dodajmy, że ruszyła już sprzedaż biletów na kwietniową galę, a można je nabywać on-line na stronie https://bilety.hala.koszalin.pl/

 

Cała gala będzie, również na żywo transmitowania w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej Orange Sport. Oprócz walk widzowie zobaczą występ gwiazdy muzycznej, a także pojawią się goście gali

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Nowy klub muzyczny na Matejki

13 Października 2014 godz. 11:02 Robert Kuliński/ fot. patriot24.net
Tegoroczna jesień obfituje w wiele zmian dla miłośników clubbingu w Koszalinie. Plastelina jest w trakcie przeprowadzki, a w centrum miasta powstaje lokal skierowany do wszystkich zainteresowanych kulturą hip - hopu. Twórcą klubu o nazwie Underground jest Przemysław 4P Majewski, który już pod koniec września poinformował na swoim facebookowym profilu o nowym miejscu  dla muzyki rap.   Znamy już lokalizację, gdzie bity i rymy umilą wieczór bywalcom. Klub będzie się mieścił przy ul. Matejki 3. Niegdyś przestrzeń zajmował inny lokal o nazwie Havana. fot. www.facebook.com/underground4xp/timeline Planujemy otwarcie na początku listopada. - Mówi Majewski. - Być może uda się inaugurować działalność w Halloween, ale nie mogę tego jeszcze  na 100 procent potwierdzić. Obecnie trwają przygotowania ścian, gdyż chcemy, aby  odbył się  mały graffiti jam, którego efekt ozdobi wnętrze klubu. - Dodaje. - Oprócz koncertów, otwartego mikrofonu dla wszystkich i free stylowych bitew, będziemy nieodpłatnie udostępniać  przestrzeń  lokalu w charakterze sali prób. Jest wielu młodych uzdolnionych raperów i Dj'ów, ale często fundusze nie pozwalają  im ćwiczyć w odpowiednich warunkach. Czy klub wpłynie na rozwój koszalińskiej sceny hip - hopowej? To się jeszcze okaże, ale biorąc pod uwagę duże zainteresowanie jakim cieszyły się występy polskich raperów w nieistniejącym już  Freaku, Underground  Club może stać się jednym z chętniej odwiedzanych lokali w mieście....
 

Pogrzeb w atmosferze skandalu

13 Października 2014 godz. 19:13 eWok / fot. Artur Rutkowski
W Koszalinie stalinowski prokurator został pochowany z wojskowymi honorami. Tomasz Siemoniak, wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej żąda wyjaśnień. “De mortuis aut bene, aut nihil” (o zmarłych należy mówić dobrze, albo wcale) mawiali starożytni Grecy i Rzymianie. W przypadku osób publicznych, szczególnie tych, którzy swoimi działaniami skrzywdzili innych ta zasada ma jednak ograniczone działanie.   Dziś odbył się pogrzeb Wacława Krzyżanowksiego. Pułkownika Ludowego Wojska Polskiego. Sybiraka i weterana II wojny światowej. Uczestnika bitwy pod Lenino. Ceremonia pogrzebowa odbyła się z wojskowymi honorami. Nie było by w tym nic niestosownego, gdyby nie fakt, że pułkownik Krzyżanowski był stalinowskim prokuratorem.    Jak możemy przeczytać w “Wikipedia.pl” Wacław Krzyżanowski “był pierwszym prokuratorem, któremu Instytu Pamięci Narodowej postawił zarzuty przed sądem, oskarżając go o udział w komunistycznej zbrodni sądowej. Został uniewinniony zarówno w sądzie I, jak i II instancji . Podczas procesu stwierdził, że stalinowski system prawny miał charakter przestępczy. Prawdopodobnie przyczynił się do śmierci wielu niewinnych osób, podpierając swoje zarzuty fałszywymi lub absurdalnymi oskarżeniami. Prawomocną decyzją Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych pozbawiony uprawnień kombatanckich.   Wacław Krzyżanowski w 1946 roku był oskarżycielem posiłkowym w pokazowym procesie Danuty Siedzikównej (pseudonim "Inka"). Zażądał wówczas dla niepełnoletniej (17-letniej) oskarżonej kary śmierci.. Przypomnijmy Danuta "Inka" była sanitariuszką AK. W 1946 roku została aresztowana przez stalinowskie władze za działalność w podziemiu niepodległościowym. Została zastrzelona w więzieniu w Gdańsku. We wrześniu IPN prawdopodobnie odnalazł jej grób. Sporządził również akt oskarżenia przeciwko Heinzowi Baumannowi, 19-letniemu gdańskiemu Niemcowi, który znalazł w lesie broń i upolował nią sarnę. W tym wypadku prokurator także zażądał kary śmierci, którą wykonano 9 sierpnia 1946 r.   Dzisiejszy pogrzeb odbył sie w pełnym honorowym ceremoniale wojskowym. - Zgodziliśmy się na wniosek o asystę honorową, bo był żołnierzem Ludowego Wojska Polskiego, uczestniczył w bitwie pod Lenino – mówi  kpt. Zbigniew Izraelski z 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego. -"Wstyd. Zażądałem wyjaśnień od dowódcy garnizonu Koszalin, który podjął taką decyzję" – napisał na Twitterze Tomasz Siemoniak, wicepremier.   Dodajmy, że prokuratorzy Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, działającej w ramach Instytutu Pamięci Narodowej, jako zbrodnie sądowe zakwalifikowali 2450 wyroków z lat 1944-1956. Sędziowie orzekający w ich procesach w dziewięciu na dziesięć spraw wypuszczają podejrzanych z aresztu lub wydają wyroki uniewinniające.      ...
 

Darmowy koncert kampanią reklamową

14 Października 2014 godz. 14:20 eWok / fot. Artur Rutkowski / Część ilustracji - z wizerunkiem A. Wezgraja - została pobrana ze strony: www.gawex.pl
Stowarzyszenie Lepszy Koszalin organizując koszalinianom darmowy koncert zespołu Wilki wykorzystało go do promocji swojego lidera, kandydata na prezydenta Artura Wezgraja. We wtorek Sąd Apelacyjny w Szczecinie wydał prawomocne postanowienie dotyczące sporu do jakiego doszło między pełnomocnikiem wyborczym komitetu Artura Wezgraja, a Tomaszem Nowe, szefem sztabu wyborczego PO w Koszalinie. Sąd odwoławczy podtrzymał postanowienie Sądu Okręgowego w Koszalinie.   Jak już informowaliśmy sąd pierwszej instancji w swoim orzeczeniu zakazał Tomaszowi Nowe rozpowszechniania informacji, o tym, że spółka Per Media finansowała kampanię wyborczą Artura Wezgraja.Sąd nakazał też przeproszenie w mediach KW Lepszy Koszalin za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, a także wpłacenie tysiąca złotych na rzecz hospicjum   Ponadto sąd szczeciński uznał, że „należy również wskazać, iż z powodu piastowania funkcji prezesa Stowarzyszenia Lepszy Koszalin oraz kandydata na stanowisko Koszalina promowanego przez Komitet Wyborczy Lepszy Koszalin, faktycznie doszło do „kampanii reklamowej” wskazanej osoby ze środków Stowarzyszenia. Przemawiają za tym choćby zdjęcia bilbordu informującego o koncercie, zdjęcia na zaproszeniu na koncert zamieszczonego w Głosie Koszalińskim, zdjęcia darmowych biletów, na których imię i nazwisko Artura Wezgraja jest eksponowane w sposób szczególny, czcionką większego rozmiaru niż Stowarzyszenie Lepszy Koszalin".   Słusznie zatem wskazał Sąd I instancji, że z wypowiedzi Tomasza Nowe można odczytać informację, że w ramach koncertu zespołu Wilki miało miejsce promowanie osoby Artura Wezgraja jako kandydata na stanowisko prezydenta Koszalina. Takie stwierdzenie jest w ocenie Sądu Apelacyjnego prawidłowe. Ponadto słusznie wskazał Sąd I instancji, że brak jednoznacznych i ostrych kryteriów różnicujących obydwa podmioty (Komitet Wyborczy i Stowarzyszenie - Lepszy Koszalin dop. red.) może wywołać wrażenie o wzajemnym przenikaniu się ich interesów, a co za tym idzie również finansów w znaczeniu korzystania przez Komitet Wyborczy Lepszy Koszalin z nakładów poczynionych przez Stowarzyszenie Lepszy Koszalin. Jakkolwiek brak jest przeszkód prawnych do powielania nazwy i logo organu tworzącego komitet wyborczy i komitetu wyborczego przez niego utworzonego, to jednak stosując taki zabieg komitet winien się liczyć z negatywnymi ocenami będącymi wynikiem takiej operacji”.   Teraz oczywiście czekamy na oświadczenia obu stron.   Postanowienie sądu Orzeczenie sądu: cz1 , cz2 ...
 

Człowiek człowiekowi wilkiem

16 Października 2014 godz. 15:20 eWok / fot. Artur Rutkowski
Darmowy dla mieszkańców koncert zespołu Wilki znajdzie się teraz pod lupą prokuratorów. Tomasz Nowe, przewodniczący sztabu wyborczego PO, złożył właśnie doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnego finansowania kampanii wyborczej przez kandydata na prezydenta Artura Wezgraja.   O tym, że, ta kampania będzie bardzo ostra wiadomo było od dawna. Wezgraj, lider stowarzyszenia Lepszy Koszalin, kanclerz Politechniki Koszalińskiej, radny Rady Miejskiej w Koszalinie od dawna uznał, że będzie twardo walczył o swoje wpływy w mieście.   Wszyscy pamiętamy gehennę przez jaką musieliśmy przejść podczas przetargu na wyłonienie zarządcy Hali Widowiskowo-Sportowej. Pamiętamy również kontrowersje dotyczące braku atestu o niepalności krzesełek  zakupionych przez niego. W końcu nikomu niepotrzebna dyskusja dotycząca  wysokości opłat za korzystanie z Hali Widowiskowo-Sportowej...   Z drugiej strony nabrzmiewał  personalny konflikt na linii Łukasz Bednarek, dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej i Artur Wezgraj. W efekcie  Bednarek pozwał o zabór dóbr osobistych kanclerza. Ten nie był mu dłużny i złożył powództwo wzajemne. Dzisiejszy kandydat na prezydenta poczuł się bowiem także urażony wypowiedziami dyrektora. A teraz jeszcze ten darmowy koncert.   Czy coś dziś może być w ogóle darmowe... Tu znów zaczęły się schody. Najpierw Wezgraj ogłosił, że to on i stowarzyszenie byli jego organizatorami. Później okazało się, że Lepszy Koszalin był tylko zleceniodawcą imprezy, a faktycznym jej organizatorem PerMedia S.A. Na styku Lepszy Koszalin, PerMedia S.A znów pojawiały się wątpliwości. Bo z jednej strony Wezgraj występował jako lider stowarzyszenia, a z drugiej jako długoletni członek władz i akcjonariusz tej spółki.   Na dodatek  stowarzyszenie nie zawarło ze spółką stosownej umowy na piśmie, a jedynie przedstawiało  kosztorys wykonania zlecenia. Niejasności te spowodowały szybką reakcję konkurentów politycznych. Adam Ostaszewski, kandydat SLD na prezydenta i Tomasz Nowe zarzucili Wezgrajowi m.in., to, że podczas występu doszło do promowania jego osoby.   Doszło do pierwszej sądowej potyczki. O jej wyniku już informowaliśmy. Uważaliśmy nawet, że tym samym sprawa się zakończyła. Ale nic z tych rzeczy. Konflikt dopiero rozgorzał. I to na dobre.   Ostaszewski ponformował, że czuje się pomówiony przez Wezgraja i dał mu trzy dni na przeprosiny. Po tym terminie sprawe skieruje do sądu. Na dodatek Nowe złożył do koszalińskiej prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnego finansowania kampanii wyborczej. Przygladając się tej sprawie możemy być pewni, że to nie jest ostatni akord „darmowego“ koncertu.   Poniżej przedstawiamy materiały wideo z dzisiejszych konferencji prasowych.       ...
 

Tłumy na jubileuszu

11 Października 2014 godz. 19:21 Ekoszalin na podst. inf. UM w Koszalinie
W koszalińskim Pałacu Ślubów odbył się jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Janiny i Ryszarda Tarnowskich. Sala ślubów pękała w szwach. Chociaż jubileusze pożycia małżeńskiego nie należą w koszalińskim USC do rzadkości, ten był wyjątkowy. Przysięgę małżeńską odnowił Ryszard Tarnowski jeden z bardziej znanych i popularnych w mieście radnych. Salę ślubów szczelnie wypełnili politycy, rodzina i przyjaciele jubilatów, a także zwykli mieszkańcy Koszalina. Uroczystość uświetnił chór „Lechici”     Jubilat,  Pan Ryszard urodził się w 4 kwietnia 1941 r. w miejscowości Susiec na Roztoczu Lubelskim. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz oficerskiej Szkoły Łączności w Zegrzu. Posiada dyplom inż mgr elektroniki i mgr ekonomii transportu. Przez prawie 33 lata służył w wojsku, pełniąc wiele odpowiedzialnych funkcji dowódczych, sztabowych i logistycznych. W stan spoczynku przeszedł w 1991 r. w stopniu pułkownika. Nieprzerwanie od 1998 r. zasiada w Radzie Miejskiej w Koszalinie. Od początku należy do bardzo aktywnych przedstawicieli lokalnego samorządu.  W pracach rady m.in przewodniczył Komisji Rewizyjnej, Mieszkaniowej Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, a od 2006 r. przewodniczy Komisji Kultury.   Jego bogata działalność samorządowa nieprzerwanie związana jest z pracą społeczną. Jest prezesem Okręgu Środkowopomorskiego Związku Piłsudczyków w Koszalinie, członkiem Zarządu Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych, członkiem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 8 Dywizji, a także Związku Emerytów i Rencistów.     Wyróżniony wieloma odznaczeniami wśród nich są : Złoty Krzyż Zasługi, Złota Odznaka "Gryfa Zachodniopomorskiego", Złoty Medal "Za zasługi dla obronności kraju" oraz medalami "Za zasługi dla Koszalin" i Województwa koszalińskiego". Jego hobby to historia wojskowości, kultura i działka rekreacyjna. Od wielu lat pływa i biega zachowując mimo upływu lat bardzo dobrą kondycję fizyczną. Sam mówi z uśmiechem, że nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie rodzina. 50 lat temu dostał od losu wspaniały prezent - żonę Janinę w domu zwaną Żanetą, która jest nadal zauroczony - jak kiedyś przed 50 lat- gdy postanowili się pobrać. Ślub zawarli w 1964 r. w małym lubelskim miasteczku Tyszowice. Tam poznali się chodząc do liceum ogólnokształcącego. W 1965 r. zamieszkali w Koszalinie. Pokochali to miasto i już zapewne do końca swoich dni go nie opuszczą. Pani Janina w Koszalinie pojęła pracę w dziale socjalnym Bałtyckiej Brygady Ochrony Pogranicza z wojskiem była związana  aż do emerytury.   W Koszalinie urodziły się ich dzieci: syn i córka, a także wnuczęta- Ola, Maksymilian i Marcel. Gratulujemy!  ...
 

Oddanie trasy z atrakcjami

22 Października 2014 godz. 15:57 Patryk Pietrzala / fot. Artur Rutkowski
W najbliższą sobotę zostanie oddany do użytku ostatni odcinek koszalińskiej obwodnicy. Oprócz oficjalnego otwarcia trasy zaplanowano wiele ciekawych atrakcji, jak chociażby wystawa aut zabytkowych. Na nowo powstałej drodze będzie kursować nowa linia autobusów MZK. Łącznie, prócz dwunastu kilometrów drogi oraz ścieżki rowerowej, powstało jedenaście rond, jeden wiadukt i jeden most nad Dzierżęcinką. Cała inwestycja kosztowała 100 milionów złotych. O 14:15, w sobotę, w pobliżu tymczasowo zamkniętego odcinka, pojawią się sportowe samochody, którymi będzie można się przejechać. Na koszalińskiej obwodnicy nie zabraknie także kilkunastu aut zabytkowych, należących do Automobilklubu.   Oficjalne otwarcie drogi zaplanowano na godzinę 15:00, a piętnaście minut później odbędzie się honorowy przejazd, podczas którego na drodze będzie można zobaczyć rowerzystów. - Nie zabraknie ciekawych atrakcji związanych z komunikacją miejską. Na trasie pojawi się tzw. ogórek w barwach naszego miasta – mówił prezydent Koszalina, Piotr Jedliński.   Przed oficjalnym otwarciem ostatniego odcinka koszalińskiego Ringu, na trasie pojawią się auta rajdowe. - Będziemy chcieli pokazać mieszkańcom, czym zajmuje się koszaliński Automobilklub, który istnieje w naszym mieście od 1958 roku – tłumaczył wiceprezes, Maciej Raczewski. W planach jest również konkurs, a dla osób z najlepszymi i najszybszymi odpowiedziami jest przewidziana wyjątkowa nagroda. - Zwycięzcy będą mogli przejechać nowo oddaną trasę w iście ekspresowym tempie. Zdradzę, że specjalnie przygotowanym autem na tę okazję jest Subaru Impreza – dodał Raczewski.   - Zaznaczam jednak, że trasa będzie wówczas zamknięta, więc będzie to pierwszy i ostatni taki przejazd na koszalińskim ringu. Jeżeli będą miejsca, to z pewnością będzie można przejechać się także zabytkowymi autami po nowej drodze w obie strony – mówił wiceprezes Automobilklubu.   Na ceremonii otwarcia nie zabraknie przedstawicieli stowarzyszenia „Roweria”. - Pojawimy się na skończonym odcinku już o godzinie 15:00. Pokażemy, że oprócz funkcji komunikacyjnych, będzie można korzystać ze ścieżek, z których skorzystają zapewne rowerzyści oraz biegacze – powiedział przewodniczący, Tomasz Morawski.   Wraz z otwarciem ringu ruszy także nowa linia autobusowa, numer 18. - Pierwsze przejazdy rozpoczną się od najbliższej niedzieli, w godzinach porannych. W dni powszednie będzie 17 kursów, w soboty 10, a w niedziele i święta 3. Godziny odjazdów i przyjazdów są dostosowane do godzin pracy osób, które są zatrudnione w pobliżu Strefy Ekonomicznej – wyjaśnił Andrzej Bacławski, prezes MZK.   Autobus linii 18 będzie jeździł przez ulice: Oskara Lange, Śniadeckich, Jana Pawła II, Władysława IV, ring do ulicy Morskiej, Przemysłowa, BOWiD, Strefową, Łukasiewicza, Bohaterów Warszawy, Mieszka I, Szczecińska oraz Syrenki. - Autobusy przegubowe (linie 12,13 i 14) nie będą jeździć pomiędzy domkami jednorodzinnymi przy ulicy Spokojnej. Zmiany będą obowiązywać dopiero od mniej więcej początku listopada – stwierdził Andrzej Bacławski.  ...
 

 

polskielng