Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Wiki:                 baza noclegowa   dla dzieci  

Zapadka powalczy na EFS 3

2013-03-04 22:57:00 Artur Rutkowski / fot. FB Kornela Zapadki
Jak wszyscy dobrze wiemy, już 6 kwietnia impreza jakiej w Koszalinie jeszcze nie było, bowiem w Hali Widowiskowo Sportowej odbędzie się Gala - Extereme Fighting Sports 3. Podczas, której nie zabraknie, również koszalińskich aspektów w oktagonie zaprezentuje się m.in. Kornel Zapadka z Berserkers Team Koszalin.

Kornel, ulubieniec koszalińskiej publiczności, posiadacz czarnego pasa BJJ Kornel Zapadka, a jego bilans w MMA to 3 zwycięstwa oraz jedną porażkę.

 

Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników jacy wystąpią na gai EFS 3. Jego przeciwnika poznamy za jakiś czas.

 

Ważniejsze osiągnięcia Kornela Zapadki:
BLACK BELT BRAZILIAN JIU-JITSU FROM RICARDO DE LA RIVA - 2011
WORLD CHAMPION CBJJE - 2007, 2008, 2011- ABSOLUTO
WORLD CHAMPION - INTERNATIONAL MASTER&SENIOR - 2007, 2008, 2011
WORLD CHAMPION JIU-JITSU NO GI - 2009
EUROPEAN CHAMPION -2007, 2009 - ABSOLUTO
WORLD CUP CHAMPION - 2007, 2011
VICE CHAMPION PANAMERICANO JIU-JITSU OLIMPICO - 2012 BLACK BELT
CHAMPION BRAZILIAN CUP - SUPER HEAVY and CHAMPION ABSOLUTO - BLACK BELTS
3 place on EUROPEAN Championsip 2013 - black belts
5 TIMES POLISH CHAMPION
POLISH CUP CHAMPION - 2007, 2010
SCANDINAVIAN OPEN CHAMPION - 2007, 2008
4 TIMES GERMAN OPEN CHAMPION
BRAZILIAN CUP CHAPMION - 2010 and VICE CHAMPION NO GI
VICE CHAMPION WORLD CUP - 2007 - ABSOLUTO
VICE CHAMPION RIO OPEN IBJJF -2009, 2011
VICE CHAMPION BRAZILIAN NATIONALS JIU-JITSU NO GI CHAMPIONSHIP and 3 place ABSOLUTO - 2010
VICE CHAMPION EUROPEAN - 2007 - ABSOLUTO, 2009
VICE CHAMPION RIO OPEN CBJJE - 2011 and 3 place ABSOLUTO
VICE CHAMPION ADCC SPAIN OPEN TRIALS 2006
CAMPEONATO F.J-J.RIO CHAMPION 2010, 2011 SUPER PESADO and ABSOLUTO
VICE CHAMPION POLISH JIU-JITSU NO GI - 2011
CHAMPION POLISH CUP JIU-JITSU NO GI and VICE CHAMPION ABSOLUTO - 2012 BLACK BELT

 

Już niedługo porozmawiamy z wojownikiem z naszego miasta. Więcej informacji już niedługo.

 

Dodajmy, że ruszyła już sprzedaż biletów na kwietniową galę, a można je nabywać on-line na stronie https://bilety.hala.koszalin.pl/

 

Cała gala będzie, również na żywo transmitowania w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej Orange Sport. Oprócz walk widzowie zobaczą występ gwiazdy muzycznej, a także pojawią się goście gali

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Młodzi w Undergroundzie i krótki Przekaz

15 Listopada 2014 godz. 13:31 Robert Kuliński/ fot. Artur Rutkowski
Impreza otwierająca Club Underground przyciągnęła rzesze młodych miłośników hip -hopu. Lokal pękał w szwach, pomimo że Studencki Klub Kreślarnia przygotował imprezę z udziałem nowej, polskiej „gwiazdki” muzyki rap - Najlepszego Przekazu w Mieście. Sukces  jakim okazał się miniony wieczór w klubie Przemysława 4P Majewskiego był poniekąd zaskoczeniem. Zapewne, ze względów finansowych inauguracji nie uświetnił występ żadnej gwiazdy. Okazało się, że  nie był to w żadnym wypadku mankament, bo dzięki temu Club zaprezentował się, jako miejsce dla młodych twórców. Otwarty mikrofon to doskonała okazja dla początkujących raperów, aby się sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności. Kiedy połączy się tę inicjatywę z oldschoolowym wystrojem, Underground jawi się jako enklawa, gdzie hip - hop wraca do swoich korzeni. Mała scena, ścisk i młodzieńczy zapał wykonawców wyczarowały atmosferę niczym z lat 90 – tych ubiegłego wieku. Trudno przewidzieć jak potoczą się losy nowego lokalu, ale być może stanie się „wylęgarnią” młodych talentów. 4P odważnie  postawił na młodych i niewykluczone, że może mu się to opłacić nie tyle w kwestii finansowej, co artystycznej. Majewski stworzył klub, dzięki któremu może stać się nieformalnym mecenasem koszalińskiej sceny hip – hopowej.Bardzo dobrze, że taki lokal powstał w naszym mieście. -  Oskar, jeden z uczestników imprezy. - Dzisiejsze występy to  wspaniały pomysł na to, żeby młodzi pokazali się publiczności. Jak widać słuchacze chcą nowych na koszalińskiej scenie, czemu się nie dziwię, bo to twórczość szczera wypływająca z potrzeby serca, a nie dla hajsu. Jako pierwszy skład wystąpił duety Tych Dwóch(Kołek/Targaś). Modzi raperzy nie mieli łatwego zadania. Przykuć uwagę rozentuzjazmowanego tłumu i rozgrzać imprezę to bardzo trudna sztuka, szczególnie, gdy jeden z MC – Targaś, występował na scenie po raz pierwszy. Publiczność jednak przyjęła skład bardzo ciepło.Kolega nieco się potknął podczas występu, ale udało mi się to  obrócić w żart i słuchacze zareagowali  bardzo pozytywnie. -  Mówi Kołek. - Jestem mile zaskoczony, bo ludzie podchodzą do nas i mówią, że było fajnie, choć wiem, że nie poradziliśmy sobie idealnie. Mój pierwszy występ i mimo pomyłek ludzie się bawili. - Tłumaczy Tragaś. - To naprawdę uskrzydla, a tremę miałem ogromną. Klimat miejsca jest niesamowity, bardzo mi się podoba i muszę dodać, że 4P zrobił rzecz wielką. Teraz mogę posłuchać innych takich jak ja, którzy stawiają pierwsze koki i z niecierpliwością czekam na bitwę freestyle'ową, nigdy czegoś takiego nie widziałem na żywo. Bardzo fajne miejsce i chciałbym z całego serca, żeby przetrwało. – Dodaje Kołek. - Wiadomo, teraz z racji otwarcia jest dużo ludzi, ale wątpię, żeby taka frekwencja była zawsze. To ważne, że możemy się wszyscy spotkać przy muzyce jakiej słuchamy, jaką tworzymy. Miejsce po prostu w  naszym klimacie. Jak chodzę do innych lokali to często przez mój ubiór,  bramkarze krzywo na mnie patrzą.Młodzi raperzy ze składu Tych Dwóch podkreślili, że sam pomysł na otwarcie lokalu tylko i wyłącznie z udziałem młodych wykonawców, bez występu gwiazdy, jest bardzo dobrym pomysłem.  - Inne kluby organizują występy uznanych artystów typu Don Guralesko, czy innych i oczywiście młodzi mają okazję zaprezentować się jako support, ale z reguły wychodzi to dość nieciekawie. - Wyjaśnia Tragaś. - Publiczność albo wcale nie słucha młodych, albo daje znak, żeby już zeszli ze sceny, bo chce usłyszeć gwiazdę. Tutaj jest inaczej, wszyscy przyszli po to, aby  usłyszeć tych, którzy zaczynają swoją przygodę z rapem.  Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w Studenckim Klubie Kreślarnia. Nie można powiedzieć, żeby wieczór z udziałem grupy Najlepszy Przekaz w Mieście był sukcesem. Tym bardziej, że większość publiczności nie przyszła na koncert, a raczej na dyskotekę, która niemiłosiernie przeciągała się do późnych godzin nocnych. Gwiazda wieczoru pojawiła się na scenie kwadrans przed północą. Niezbyt liczne grono słuchaczy, co prawda bawiło się przy  bitach DJ Variata i pozytywnym przekazie czterech raperów, ale  obsługa i barmani ochoczo oddawali się  rutynowej pracy zabijając nudę, gdyż ruch nie był specjalnie absorbujący. NPWM zagrał bardzo krótki set, składający się z około 8 do 9 utworów, co spowodowało, że niektórzy przekręcali nazwę grupy na „Najkrótszy Przekaz w Mieście”. Koncert był w porządku, aczkolwiek za szybko skończyli. -  Mówi Magda. Też tak myślę. Lubię tego typu muzykę, ale zdecydowanie za krótko się pobawiłam.-  Dodaje Gosia. Zespół jest zdecydowanym novum na polskiej scenie hip - hopowej, choćby z tego względu, że po zajęciu drugiego miejsca w telewizyjnym talent show Must Be The Music, zdobył ogromną popularność i fachową opiekę dużej wytwórni muzycznej. Czy jest to  jednak grupa autentyczna? - Chłopaki są spoko. - Tłumaczy Magda. - Analizując teksty  można usłyszeć naprawdę świetny  przekaz. Uważam, że robią dobrą rzecz dla hip -hopu, bo promują tę kulturę i docierają do szerszego grona słuchaczy, którzy nawet niekoniecznie słuchają rapu. Na przykładzie minionego wieczoru można zauważyć, że gwiazda nie zawsze przyciągnie tłumy. Czasem warto postawić na młodych, jeszcze niedoskonałych, ale szlifujących swoje umiejętności. W starciu Underground versus NPWM zdecydowanym zwycięzcą okazał się Majewski oraz młodzi raperzy z Koszalina i okolic.   Zachecamy do obejrzenia galerii z koncertu w Kreślarni....
 

Nowa koncepcja centrum Koszalina

13 Listopada 2014 godz. 12:13 Ekoszalin za U.M. w Koszalinie
 

Sejmik: pełna lista radnych

21 Listopada 2014 godz. 16:31 eWok, fot. wzp.pl
Czekaliśmy, czekaliśmy i... doczekaliśmy się! Znamy oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Ostatni protokół do Szczecina dotarł w asyście policji. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami wybory do sejmiku w naszym województwie zakończyły się zwycięstwem Platformy Obywatelskiej. Rządząca partia wprowadziła do sejmiku 12 radnych. Siedmiu przedstawicieli w tym gronie będzie miał PSL. Trzecią siłą sejmiku zostało PiS z sześcioma głosami. Cztery mandaty otrzymali reprezentanci SLD, a jeden „Bezpartyjni“ z KWW Pomorze Zachodnie.  Frekwencja wyniosła 33,5 procent. 20 procent oddanych głosów było  nieważnych.  Z okręgu 4 radnymi zostali: PO - Jan Kuriata, Adam Wyszomirski, PSL - Robert Grzywacz, PiS - Paweł Szefernaker, SLD - Adam Ostaszewski.    Nie obyło się bez emocji. Ostatni protokół z głosowania do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego dotarł z komisji powiatowej w Stargardzie Szczecińskim w asyście policji. - Sugestia o eskorcie wyszła od przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej. Wszystko po to, żeby było szybciej. Wszyscy są już zmęczeni i chcą wrócić do normalnego życia - powiedział naszemu reporterowi Radosław Majcher z wojewódzkiej komisji.   Sejmik jest organem stanowiącym i kontrolnym województwa, jego kadencja trwa cztery lata. Na podstawie ustawy o samorządzie województwa oraz na podstawie upoważnień udzielonych w innych ustawach i w ich granicach sejmik stanowi akty prawa miejscowego obowiązujące na obszarze województwa. W skład Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego wchodzi 30 radnych wybranych w wyborach bezpośrednich. Spośród radnych wybierany jest przewodniczący sejmiku, który organizuje prace tego organu oraz prowadzi jego obrady. Oto pełna lista nowych radnych: Okręg 1 (Miasto Szczecin, powiat policki): Olgierd Geblewicz 42 l., radny sejmiku w kadencji 2010-2014, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina 62 l., przewodnicząca sejmiku w kadencji 2010-2014, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie  Andrzej Niedzielski 59 l., radny sejmiku w kadencji 2010-2014, ordynator oddziału Ginekologiczno-położniczego w szpitalu „Zdroje” Joanna Żurowska 42 l., prezes zarządu Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police SA, radca prawny   Okręg 2 (Miasto Świnoujście, powiat goleniowski, powiat kamieński, powiat gryficki, powiat łobeski): Henryk Zajko 56 l., zastępca burmistrza Goleniowa Artur Łącki 53 l., radny sejmiku w kadencji 2010-2014, członek Fundacji Ratujmy Trzęsacz, przedsiębiorca   Okręg 3 (powiat białogardzki, powiat kołobrzeski, powiat wałecki, powiat drawski, powiat choszczeński, powiat świdwiński): Anna Mieczkowska 47 l. członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Krystyna Elżbieta Kołodziejska-Motyl 62 l., lekarz, specjalizacja ginekolog-położnik, radna Wałcza   Okręg 4 (Miasto Koszalin, powiat koszaliński, powiat sławieński, powiat szczecinecki): Jan Kuriata 56 l., rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie Adam Wyszomirski 37 l., radny sejmiku w kadencji 2010-2014, członek Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego   Okręg 5 (powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki): Rafał Zając 39 l. zastępca prezydenta Stargardu Szczecińskiego  Ewa Dudar 43 l. nauczyciel w ZSP nr 2 w Gryfinie, radna powiatu gryfińskiego   PSL - 7 radnych (w 2010 roku: 3 radnych)   Okręg 2 (Miasto Świnoujście, powiat goleniowski, powiat kamieński, powiat gryficki, powiat łobeski): Zygmunt Dziewguć 66 l., radny sejmiku w kadencji 2010-2014, prezes spółki PKS Jarosław Rzepa 42 l.,  członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, prezes PSL na Pomorzu Zachodnim, przewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowcych Zespołów Sportowych   Okręg 3 (powiat białogardzki, powiat kołobrzeski, powiat wałecki, powiat drawski, powiat choszczeński, powiat świdwiński): Cezary Szeliga 41 l., radny sejmiku w kadencji 2010-2014, zastępca prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie Ryszard Mićko 56 l., wicewojewoda zachodniopomorski, wiceprezes zarządu gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Pełczycach, prezes Koła Łowieckiego "Weteran" w Szczecinie   Okręg 4 (Miasto Koszalin, powiat koszaliński, powiat sławieński, powiat szczecinecki): Robert Grzywacz 39 l., właściciel gospodarstwa rolnego, aktywny działacz w zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych   Okręg 5 (powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki): Witold Ruciński 54 l., wiceprzewodniczący sejmiku w kadencji 2010-2014, leśniczy w Nadleśnictwie Dobrzany, biegły sądowy ds. łowiectwa, leśnictwa i ochrony środowiska, były wicestarosta stargardzki Olgierd Kustosz     PiS - 6 radnych (w 2010 roku: 5 radnych)   Okręg 1 (Miasto Szczecin, powiat policki): Kazimierz Drzazga 63 l., wiceprzewodniczący sejmiku w kadencji 2010-2014, działacz opozycji w PRL Krzysztof Zaremba 42 l., specjalista branży portowej i transportowej, senator oraz poseł poprzednich kadencji.   Okręg 2 (Miasto Świnoujście, powiat goleniowski, powiat kamieński, powiat gryficki, powiat łobeski): Halina Szymańska 55 l., samorządowiec, była burmistrz i starosta Łobza, audytor   Okręg 3 (powiat białogardzki, powiat kołobrzeski, powiat wałecki, powiat drawski, powiat choszczeński, powiat świdwiński): Henryk Carewicz 61 l. przedsiębiorca, były radny Kołobrzegu   Okręg 4 (Miasto Koszalin, powiat koszaliński, powiat sławieński, powiat szczecinecki): Paweł Szefernaker prawnik, przewodniczący Ogólnopolskich Struktur Forum Młodych PiS   Okręg 5 (powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki): Mucha Paweł 33 l., radny sejmiku w kadencji 2010-2014, prawnik, prowadzi kancelarię adwokacką     SLD - 4 radnych (w 2010 roku: 6 radnych)   Okręg 1 (Miasto Szczecin, powiat policki): Dariusz Wieczorek 49 l. radny sejmiku w kadencji 2010-2014, doradca w Inea Operator    Okręg 3 (powiat białogardzki, powiat kołobrzeski, powiat wałecki, powiat drawski, powiat choszczeński, powiat świdwiński): Jerzy Kotlęga 66 l. wiceprzewodniczący sejmiku w kadencji 2010-2014, były kurator oświaty   Okręg 4 (Miasto Koszalin, powiat koszaliński, powiat sławieński, powiat szczecinecki): Adam Ostaszewski 40 l. przewodniczący SLD w Koszalinie, radca prawny   Okręg 5 (powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki): Artur Nycz 38 l. sekretarz SLD na Pomorzu Zachodnim, dyrektor biura Związku Rewizyjnych Spółdzielni Mieszkaniowych w Szczecinie   Bezpartyjni - 1 radna (debiutują w sejmiku) Okręg 1 Maria Ilnicka-Mądry 68 l. radna I kadencji sejmiku, była dyrektor szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie  ...
 

W Mielnie powstanie Dune Resort

12 Listopada 2014 godz. 14:03 Ekoszalin za Firmus
Firmus zbuduje w Mielnie apartamenty za 160 mln zł. Firma uzyskała właśnie pozwolenie na budowę kolejnych dwóch apartamentowców. Firmus, norweski deweloper wybuduje w Mielnie Dune Resort z 325 luksusowymi apartamentami wakacyjnymi. W pierwszym budynku, oddanym do użytku przed rokiem, spośród 114 apartamentów prawie wszystkie zostały sprzedane, a jeden z nich, 133-metrowy penthouse, pobił nieoficjalny rekord cenowy: nabywca zapłacił za niego 3,5 miliona złotych   Całkowita powierzchnia zabudowy Dune Resort wyniesie 33.000 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to około 160 milionów złotych. Oprócz 325 mieszkań wakacyjnych i 339 prywatnych miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych na kompleks złożą się restauracje i lokale komercyjne, baseny kąpielowe – zewnętrzne oraz kryty, strefa fitness i ośrodek SPA.   Na wielką atrakcję zapowiada się jedyny w swoim rodzaju na polskim Wybrzeżu klub plażowy, który rozpocznie działalność tuż przed przyszłorocznymi wakacjami. Jego szybkie uruchomienie będzie możliwe dzięki temu, że pierwszy z trzech apartamentowców Dune Resort działa już od roku i to właśnie przy nim zaplanowany został Beach Club na wydzierżawionym przez dewelopera 150-metrowym odcinku plaży. Dzierżawa plaży nie oznacza oczywiście, że stanie się ona niedostępna dla osób niebędących gośćmi Dune. Zgodnie z polskim prawem dostęp do brzegu morskiego pozostanie nieskrępowany, a z oferty klubu plażowego będzie mógł skorzystać każdy. Znajdzie się tam wypożyczalnia sprzętu plażowego i sportowego, bar serwujący przekąski i napoje. Termin rozpoczęcia prac budowlanych nie jest jeszcze ustalony. Zostanie on podany do publicznej wiadomości w pierwszej połowie przyszłego roku.         Druga część kompleksu, określana jako Dune B, składać się będzie ze 149 apartamentów i penthouse’ów, a trzecia (Dune C) – z 62. Co ciekawe, mimo że deweloper nie ogłosił jeszcze oficjalnego początku sprzedaży, zgłaszają się do niego osoby zainteresowane zakupem apartamentów w planowanych obiektach.   Uzyskane przez Firmus pozwolenie na budowę jest już prawomocne. Umożliwia to uruchomienie bezpośrednich przygotowań do realizacji inwestycji, w tym wyłonienie generalnego wykonawcy.  ...
 

Kluczowy głos lewicy

17 Listopada 2014 godz. 16:18 eWok / collage Ekoszalin z mat. Radio Koszalin i SLD
Pierwsza tura wyborów prezydenckich dała zwycięstwo Piotrowi Jedlińskiemu, który otrzymał 5485 głosów więcej od swojego najgroźniejszego konkurenta – Artura Wezgraja. - O zwycięstwo w pierwszej turze byłoby bardzo ciężko – stwierdził Piotr Jedliński. - Przy sześciu kandydatach uzyskanie aż pięćdziesięcioprocentowego wyniku to nie lada wyzwaniem – dodał obecny prezydent Koszalina.  - Swoje osiągnięcie uważam za dobry wynik – ocenił, oddane na niego głosy Artur Wezgraj.  - To efekt naszej czteroletniej pracy oraz kampanii wyborczej, która przyznam, była dla mnie mało sympatyczna i nakierowana na zdeprecjonowanie przeciwnika – dodał kanclerz Politechniki.   Obaj kandydaci spotkali się w poniedziałkowy ranek w Radiu Koszalin, a teraz 30 bm. staną do walki, której zwycięzca przez kolejne cztery lata zarządzał będzie naszym miastem. Również obaj, w obecnych wyborach poprawili swoje wyniki w stosunku do poprzednich. Wezgraj otrzymał 11470 głosów, czyli o 411 więcej niż przed czterema laty. Jedlińskiemu z kolei zaufało 16955 wyborców, czyli dostał o 1244 głosy więcej niż poprzednio. Przed czterema laty różnica dzieląca obu kandydatów po pierwszej turze wynosiła 4652 głosy - obecnie Wezgraj ma do odrobienia większą, bo wynoszącą 5485 głosów stratę.   Co to oznacza? Tyle, że jeżeli założymy, iż  frekwencja w drugiej turze będzie identyczna jak w pierwszej, a za kandydatem Lepszego Koszalina zagłosują ci, którzy teraz oddali na niego głos  (11 470 głosy) oraz ci, którzy głosowali za Anną Mętlewicz (3925), Janem Kazimierzem  Adamczykiem (814) i Kyle Attenborough to łącznie Wezgraj zbierze 16 707 głosów. Załóżmy, że swój wynik  (16 955) utrzyma także Jedliński, to nadal będzie on miał 248 głosów przewagi.   W tej sytuacji kluczowym dla zwycięstwa jednego z kandydatów będzie elektorat SLD. Adam Ostaszewski uzyskał 2430 głosy, i to ich podział zadecyduje o końcowym triumfie jednego z ubiegających się o fotel prezydenta kandydatów. Przed czterema laty w drugiej turze wyborów wygrał Jedliński. Głosowało na niego 13 944 wyborców. O 633 głosy mniej miał Wezgraj. Jak będzie teraz? Przekonamy się już za niespełna dwa tygodnie.  ...
 

 

polskielng Ekosun