Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Wiki:                 baza noclegowa   dla dzieci  

Zapadka powalczy na EFS 3

2013-03-04 22:57:00 Artur Rutkowski / fot. FB Kornela Zapadki
Jak wszyscy dobrze wiemy, już 6 kwietnia impreza jakiej w Koszalinie jeszcze nie było, bowiem w Hali Widowiskowo Sportowej odbędzie się Gala - Extereme Fighting Sports 3. Podczas, której nie zabraknie, również koszalińskich aspektów w oktagonie zaprezentuje się m.in. Kornel Zapadka z Berserkers Team Koszalin.

Kornel, ulubieniec koszalińskiej publiczności, posiadacz czarnego pasa BJJ Kornel Zapadka, a jego bilans w MMA to 3 zwycięstwa oraz jedną porażkę.

 

Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników jacy wystąpią na gai EFS 3. Jego przeciwnika poznamy za jakiś czas.

 

Ważniejsze osiągnięcia Kornela Zapadki:
BLACK BELT BRAZILIAN JIU-JITSU FROM RICARDO DE LA RIVA - 2011
WORLD CHAMPION CBJJE - 2007, 2008, 2011- ABSOLUTO
WORLD CHAMPION - INTERNATIONAL MASTER&SENIOR - 2007, 2008, 2011
WORLD CHAMPION JIU-JITSU NO GI - 2009
EUROPEAN CHAMPION -2007, 2009 - ABSOLUTO
WORLD CUP CHAMPION - 2007, 2011
VICE CHAMPION PANAMERICANO JIU-JITSU OLIMPICO - 2012 BLACK BELT
CHAMPION BRAZILIAN CUP - SUPER HEAVY and CHAMPION ABSOLUTO - BLACK BELTS
3 place on EUROPEAN Championsip 2013 - black belts
5 TIMES POLISH CHAMPION
POLISH CUP CHAMPION - 2007, 2010
SCANDINAVIAN OPEN CHAMPION - 2007, 2008
4 TIMES GERMAN OPEN CHAMPION
BRAZILIAN CUP CHAPMION - 2010 and VICE CHAMPION NO GI
VICE CHAMPION WORLD CUP - 2007 - ABSOLUTO
VICE CHAMPION RIO OPEN IBJJF -2009, 2011
VICE CHAMPION BRAZILIAN NATIONALS JIU-JITSU NO GI CHAMPIONSHIP and 3 place ABSOLUTO - 2010
VICE CHAMPION EUROPEAN - 2007 - ABSOLUTO, 2009
VICE CHAMPION RIO OPEN CBJJE - 2011 and 3 place ABSOLUTO
VICE CHAMPION ADCC SPAIN OPEN TRIALS 2006
CAMPEONATO F.J-J.RIO CHAMPION 2010, 2011 SUPER PESADO and ABSOLUTO
VICE CHAMPION POLISH JIU-JITSU NO GI - 2011
CHAMPION POLISH CUP JIU-JITSU NO GI and VICE CHAMPION ABSOLUTO - 2012 BLACK BELT

 

Już niedługo porozmawiamy z wojownikiem z naszego miasta. Więcej informacji już niedługo.

 

Dodajmy, że ruszyła już sprzedaż biletów na kwietniową galę, a można je nabywać on-line na stronie https://bilety.hala.koszalin.pl/

 

Cała gala będzie, również na żywo transmitowania w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej Orange Sport. Oprócz walk widzowie zobaczą występ gwiazdy muzycznej, a także pojawią się goście gali

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Zagłosuj na „Muzyka”

13 Czerwca 2016 godz. 15:05 Ala / ilustracja jest fragmentem prezentacji konkursowej lekcji
 

Urzędnik naciska, rodzice protestują

21 Czerwca 2016 godz. 11:20 Art a FB/Biało-Zielona Duma Koszalina, fot. Energa AZS Koszalin - grupy młodzieżowe
31 rodziców zawodniczek zespołów młodzieżowych piłki ręczna Energa AZS Koszalin podpisało się pod skargą do prezydenta Koszalina. Opiekunowie protestują przeciwko urzędniczej decyzji odsuwającej od pracy trenera Mariusza Dobrzenieckiego. Na fejsbukowej stronie kibiców ekstraklasowego zespołu Energa AZS Koszalina (Biało-Zielona Duma Koszalina)opublikowano następujący tekst: “Walka o dzieci, dzieci które tworzą grupy młodzieżowe Energa Koszalin. Prezydenci miasta Koszalina pod wpływem innych osób z naszego miasta, chcą usunąć trenera Mariusza Dobrzenieckiego ze stanowiska Trenera grup młodzieżowych. Dla 7 drużyn młodzieżowych, stworzonych przez tego trenera to będzie koniec marzeń o sporcie. Po dzisiejszym spotkaniu rodziców z zastępcą Prezydenta panem Przemysławem Krzyżanowskim dowiedzieliśmy się tyle, że nie pasuje on kilku wysoko postawinym osobom w Koszalinie. Nie mają żadnych konkretnych powodów do tego aby Trenera usunąć. Włodarze naszego miastya nie liczą się z głosem rodziców, nie dbają o przyszłość naszych dzieci. 
Apel rodziców zamieszczamy w załącznikach. Rodzice przesłali także pisma do Senatora Piotra Zientarskiego, Posła Stanisława Gawłowskiego oraz do Pani Barbary Grygorcewicz wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Koszalinie”. Zamieszczono także pisma, które skierowano do prezydenta Koszalina oraz senator RP Piotra Zientarskiego, posła Stanisława Gawłowskiego i Barbary Grygorcewicz wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Koszalinie. ...
 

Za potrzebą…

14 Czerwca 2016 godz. 11:06 Ala, fot. Piotr Walendziak
Tak, mieliśmy pilną potrzebę napisania tego materiału. Choć temat jest nieco niezręczny, ale za to bardzo życiowy. Tym razem piszemy o załatwianiu swoich potrzeb fizjologicznych podczas oglądania Euro 2016 w City Box. Apelujemy: korzystajmy z szaletu! Organizatorzy Piłkarskiego Pikniku Rodzinnego zatroszczyli się o kibiców i specjalnie dla nich przygotowali darmowe TOI TOI. Ci, którzy nie chcą stać w kolejce, a chcą w lepszych warunkach pozbyć się swojego fizjologicznego problemu mogą skorzystać z miejskiego szaletu, który znajduje się pod City Box. W ubiegłym roku oznakowaliśmy ten szalet instalując odpowiednie strzałki – mówi Janusz Gromadzki, zastępca dyrektora ZBM.  A chcemy Was, drodzy koszalinianie poinformować, że szalet w City Box został specjalnie przystosowany do tego, by mógł być użyteczny dla Was podczas organizowanych na Rynku Staromiejskim imprez. Posiada toaletę damska i męską, wc dla niepełnosprawnych oraz przewijalnię dla matek z dzieckiem.   Toaleta damska wyposażona jest w 6 kabin oraz 6 umywalek, dozowniki do mydła itp.   Toaleta męska posiada  6 pisuarów i 3 kabiny. Tu także zamontowane są  dozowniki do mydła itp.  Co ważne, obiekt wyposażony jest w windę z poziomu chodnika do poziomu szaletu dla matek z dzieckiem lub osób niepełnosprawnych.   W okresie letnim z szaletu korzystać możemy w godzinach  9.00 do 18.00 w dni powszednie, a w soboty, niedzielę i święta od 10.00 do 18.00  Standardowa opłata za szalet wynosi 2 zł i pobierana jest przez obsługę za wydaniem paragonu fiskalnego.  Specjalnie na okres EURO 2016, w dniach kiedy gra reprezentacja Polski, wejście do szaletu wynosi tylko 1 zł (pozostałe mecze 2 zł), a godziny otwarcia wydłużone do godz. 23.00 na wszystkie dni turnieju. Dlatego apelujemy do wszystkich kibiców: korzystajmy z szaletu!...
 

Pociąg do Mielna. Już od soboty

22 Czerwca 2016 godz. 13:22 Ala
Od 25 bm. (sobota) po raz dziewiąty zostaną uruchomione sezonowe przewozy pasażerskie szynobusem do Mielna Koszalińskiego. W tym roku cena za bilet zostanie utrzymana na poziomie zeszłorocznym i będzie wynosić 5 zł, z zachowaniem wszystkich ulg stosowanych w Przewozach Regionalnych.    Bilety normalne oraz z ustawowymi zniżkami będzie można nabyć w kasach na terenie dworca PKP w Koszalinie W Mielnie uruchomiona zostanie kasa biletowa codziennie w alubacie tuż przy peronie.  Ponadto w kasach biletowych w całej Polsce będzie można nabyć wszystkie rodzaje biletów do i z Mielna.  Bilety też można będzie nabyć przez internet (biletyregionalne.pl), przez nową aplikację mobilną do sprzedaży biletów CallPay i oczywiście w pociągu u drużyny konduktorskiej.   Rozkład jazdy i bilety   5  par szynobusu od poniedziałku do czwartku z Koszalina o godz. 10:25, 11:37, 15:20, 17:17, 19:23.   Uruchomionych zostanie 6 dodatkowych  kursów  od piątku do niedzieli oraz 15 sierpnia   Szczegóły  odnośnie kursowania znajdują się na rozkładach jazdy umieszczonych na stronie internetowej Miasta, Operatora oraz na plakatach  rozmieszczonych na terenie Miasta oraz terenie Gminy Mielno.   Szynobus został skorelowany  z pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi do/z Koszalina.    Rozkład został dopasowany do potrzeb osób  pracujących zarówno w Koszalinie jak i w Mielnie.    Największą liczbę pasażerów odnotowano w 2015r. -  ponad 54 tys. osób (był to rekord) .   Liczba pasażerów uzależniona jest przede wszystkim od warunków pogodowych. Przy słonecznej i wysokiej temperaturze można liczyć na zwiększenie zainteresowania podróżą szynobusem.     Korzyści:  Korzyści wynikające z uruchomienia połączenia kolejowego: - To przede wszystkim alternatywna, ekologiczna  i wygodna komunikacja z Mielnem i zdecydowanie najkrótsza podróż. Szynobus jest połączeniem bezpiecznym zapewniającym wysoki komfort jazdy - wylicza i zachęca  prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - To także turystyczna atrakcja z której korzysta coraz więcej turystów i koszalinian.    Łączny koszt połączenia określony został na 229 tys. złotych. Gmina Mielno dofinansuje połączenie kwotą 20 tys. złotych. Resztę pokryje miasto ze swojego budżetu.  Pozdrawiam   ...
 

Egzaminy gimnazjalne: koszalinianie lepsi od krajowej średniej

21 Czerwca 2016 godz. 12:20 Ala, fot. archiwum
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Egzamin, w którym w całym kraju udział wzięło około 354 000 uczniów klas III przeprowadzony został w kwietniu. Na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym uczniom najsłabiej poszła matematyka - lepiej wypadli z języka polskiego i języków obcych. Średnio - gimnazjalistom najgorzej poszła matematyka; wspólny wynik to 49 procent. Niewiele lepsze wyniki z przedmiotów przyrodniczych i historii. Język polski - głównie zadania zamknięte - poprawnie rozwiązało 69 procent zdających.   Statystyczny koszaliński  gimnazjalista uzyskał w tym roku z języka polskiego 69,77 proc., z historii i wos 57,43 proc., z przedmiotów przyrodniczych 53,26 proc., z matematyki 50,61 proc., z podstawowego angielskiego 69,59 proc., rozszerzonego angielskiego 51,05 procent. Wśród szkół, które podwyższają koszalińską średnią jest gimnazjum Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego uczniowie z j. polskiego uzyskali średnio 81,57 proc. z historii 68,09 proc., z matematyki 62,51 proc., z przedmiotów przyrodniczych 55,18 proc., z podstawowego angielskiego 77,60 procent.   Sytuacja inaczej wygląda w naszym województwie. Uczniowie z zachodniopomorskiego uzyskali jedne z najsłabszych wyniki. Średnia wojewódzka z języka polskiego to 64,93 procent punktów, z historii i wos 53,66, z przedmiotów przyrodniczych 48,77 procent, z matematyki 45,17 procent, z podstawowego angielskiego 62,93 procent, z rozszerzonego 45,61 procent.   Wyniki testu gimnazjalnego 2016 okazały się być zróżnicowane względem lokalizacji szkoły. Uczniowie zamieszkujący miasta o liczbie ludności przekraczającej 100 tys. mieszkańców uzyskali lepsze wyniki niż gimnazjaliści z miast mniejszych i z obszarów wiejskich   W części humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie uczniowie z dużych miast uzyskali średnio 60 proc. punktów, a uczniowie zamieszkujący wieś - 55.   Z języka polskiego gimnazjaliści z miast zdobyli średnio 72 proc. punktów w porównaniu do 67 proc. punktów zdobytych przez uczniów z obszarów wiejskich.   W części matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych uczniowie z miast zdobyli średnio 55 proc. punktów, a dzieci ze wsi - 49. W przypadku matematyki to stosunek 54 do 47 proc. punktów. Arkusz standardowy zawierał 23 zadania, w tym 20 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Wśród zadań zamkniętych większość stanowiły zadania wyboru wielokrotnego, w których należało wybrać jedną zpodanych odpowiedzi, a w pięciu zadaniach typu prawda-fałsz − ocenić prawdziwość zdań. Zadania otwarte wymagały od gimnazjalistów samodzielnego sformułowania rozwiązania. W tym roku po raz pierwszy rozwiązania zadań otwartych z egzaminu gimnazjalnego z matematyki w całym kraju zostały ocenione z wykorzystaniem elektronicznego systemu oceniania (tzw. e-ocenianie). Egzaminatorzy, korzystając ze skanów prac uczniów i ze specjalnego oprogramowania (scorisÒAssessor) ocenili na ekranach domowych komputerów poprawność rozwiązań około 890 tysięcy zadań. W sesji e-oceniania wzięło udział 1378 egzaminatorów. Przed przystąpieniem do oceniania prac każdy egzaminator uczestniczył w szkoleniu dotyczącym zasad oceniania zadań oraz korzystania z programu komputerowego. Praca egzaminatorów była na bieżąco monitorowana przez przewodniczących zespołów egzaminatorów oraz koordynatorów oceniania poszczególnych zadań.  ...