atom WEBSKA BASKET LIGA – XLIV sezon rozpoczęty

Autor At za KALK 23 Września 2020 godz. 12:07
W minioną niedzielę zabrzmiał pierwszy gwizdek rozpoczynający nowy sezon 2020/2021. Sytuacja związana z COVID-19 spowodowała, że rozgrywki muszą się toczyć według zupełnie nowych zasad sanitarno-epidemiologicznych. Jest to duże wyzwanie dla wszystkich ale już po pierwszych spotkaniach wyraźnie widać, że chęć powrotu do rywalizacji wśród drużyn jest bardzo duża.

Jako pierwsze w nowym sezonie na parkiet wyszły drużyny Ekstraligi, które
w systemie gry w dwóch grupach będą walczyć o I Superpuchar w historii rozgrywek KALK.

Rozegrano trzy spotkania, w których zdecydowanie lepsi okazali się faworyci. Najpierw  Skoda Koszalin bezdyskusyjnie rozprawiła się z Chłopakami z Sąsiedztwa. Słupszczanie grali bardzo ambitnie, ale już do przerwy rywal prowadził 31 punktami załatwiając sprawę. Pierwszy punkt w tym sezonie był udziałem Macieja Malatyńskiego
(Skoda Koszalin), a po grze jego drużyny widać, że w okresie długiej przerwy w rozgrywkach nie próżnowali. Jako drugie na parkiet wyszły drużyny NMC oraz Powiat Białogardzki
i wydawało się, że będzie to najciekawsze wydarzenie kolejki. Jednak już od II kwarty gracze z Białogardu pokazali dominacje wychodząc do przerwy na 21-punktowe prowadzenie. NMC jeszcze próbowało wrócić do gry, ale rywal grający szybko i pomysłowo był poza zasięgiem. W ostatnim pojedynku byliśmy świadkami ligowego klasyku, bowiem na przeciwko siebie stanęły teamy Betomexu i Zespół Pieśni i Tańca. W ostatnich potyczkach była wyrównana walkę, ale tym razem od pierwszych minut Zespół Pieśni i Tańca pokazał wielką klasę „odjeżdżając” rywalowi do przerwy już na 32 punkty. Następny minuty nie zmieniły już znacząco wyniku meczu. Z każdej z dwóch grup awans wywalczą po 2 drużyny, tak więc również pokonani mogą jeszcze śmiało o niego powalczyć.

W najbliższy weekend do walki przystąpią zespoły na wszystkich szczeblach. Będzie ciąg dalszy rywalizacji o Superpuchar oraz pierwsze pojedynki w I i II Dywizji.

SUPERPUCHAR

SKODA KOSZALIN – CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA 89:60  (24:11; 25:7; 14:18; 26:24;)

SKODA KOSZALIN: D. Kropisz 40 (6), P. Pilarski 19 (1), A. Żmudziński 17, M. Malatyński 8, P. Bakowicz 3, S. Jędrzejczak 2, P. Jakóbczyk 0,

CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA: B. Budzyński 25 (5), T. Brzeski 9 (1), B. Maleszka 9, A. Cwojdziński 8 (2),
A. Derkacz 5 (1), M. Zduński 4,

NMC – POWIAT BIAŁOGARDZKI                           67:93 (14:20; 10:25; 23:21; 20:27)

NMC: R. Gibaszek 18 (4), M. Kawszyn 17 (1), G. Hodun 10 (1), D. Zawiślak 8, K. Gibalski 6 (2), M. Jesionczak 4, M. Cieśliński 4, M. Sugier 0, M. Wróblewski 0, J. Imiołek 0,

POWIAT BIAŁOGARDZKI: M. Witkowski 27 (4), G. Gajdziel 27 (3), G. Skoczyk 22 (1), G. Michalak 12,
P. Pakuszto 3 (1), E. Borowski 2,

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA – BETOMEX                   93:68   (20:5; 29:12; 21:24; 23:27;)

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA: M. Tartas 27 (1), M. Kamieniarz 25, M. Korgiel 12, Ł. Wichniarz 11 (1),
A. Kirejczyk 9, D. Kmita 6, Z. Semenowicz 3 (1), C. Tudruj 0,

BETOMEX: R. Bogucki 29 (1), M. Rajkowski 16 (4), O. Kucenko 10, T. Dąbrowski 6 (1), M. Hamera 4,