Aleks Hoppe trzeci na Warsaw Judo Open

2017-10-02 15:21:00 Ekoszalin z mat. informacyjnych klubów
W warszawskim Pucharze Europy XIX WARSAW JUDO OPEN 2017 startowała rekordowa liczba uczestników - 1802 z 360 klubów reprezentowało 30 krajów. W tak mocnym turnieju za zabrakło judoków z Koszalina - zawodników Gwardii i Samuraja Koszalin.
Wideo z artykułu: Aleks Hoppe trzeci na Warsaw Judo Open

Judocy Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wypadli bardzo dobrze. Największe niespodziankę  sprawił Aleks Hoppe który wywalczył III miejsce w kat.81 kg w grupie U-20 w której startowało49  zawodników.

Aleks w drodze do medalu pokonał; Leonidasa Hytore ze Szwecji, Konrada Stanuszka, Gige Gelshvilia z Gruzji, Patryka Lesiaka i o brązowy medal Niemca Felixa Exner przed czasem. Przegrał jedynie walkę z Arkadiuszem Dziarmagą.

Bardzo blisko medalu był Daniel Jędrzejewski w kat.+90 kg który przez karę przegrał walkę o brązowy medal.  Kinga Białecka przegrała walkę o finał i brązowy medal w kat 63 kg -  ostatecznie zdobyła V miejsce na 28 zawodniczek. Aleksandra Szulc również wywalczyła V miejsce w kat.44 kg.

VII miejsca wywalczyli Wojtek Szulc w kat.+81 kg oraz Filip Bieliński w kat.46 kg. Na pochwałę zasługuje Damian Białecki, który wygrał trzy pojedynki w kat.73 kg  - w swojej wadze miał 67 zawodników niestety to za mało żeby dostać się do walk repasażowych. Z klubu Samuraj Koszalin bardzo dobrze walczył Grzegorz Babirecki który wygrał trzy walki.

Następne zawody naszych judoków to Puchar Polski w Oleśnicy i Mistrzostwa Polski Młodzików w Suchym Lesie.