Piłka nożna w Koszalinie:

4 Listopada 2018 godz. 2:48
Art za Gwardia Koszalin

III liga: Wierzyca Pelplin - Gwardia Koszalin 2:3

Piłkarze Gwardii Koszalin odnieśli trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni Tadeusza Żakiety ograli w Pelplinie miejscową Wierzycę 3:2. Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już po dwóch minutach gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, z bliskiej odległości głową piłkę w siatce umieścił Hieronim Gierszewski. Podrażnieni szybką stratą bramki nasi piłkarze przejęli zdecydowaną inicjatywę i stworzyli sobie wiele okazji do strzelenia gola. Między słupkami znakomicie spisywał się jednak Arkadiusz Moczadło. Bardzo groźnie głową strzelali Michał Szubert i Dominik Drzewiecki. Swoje szanse mieli również Sebastian Ginter i Aleksander Karbowiak, ponadto strzałami zza pola karnego dyspozycję golkipera gospodarzy sprawdzali Szubert i Krystian Przyborowski. W 16. minucie po dośrodkowaniu Macieja Stańczyka, na raty futbolówkę do siatki skierował Michał Szubert. W 32. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla naszej drużyny. Na bezpośredni strzał zdecydował się Dominik Drzewiecki, a mocno bita piłka odbiła się jeszcze przed interweniującym bramkarzem miejscowych i wylądowała w siatce. Wydawało się, że nasz zespół przejmie kontrolę nad meczem, jednak pięć minut później po szybkiej kontrze naszą drużynę od straty gola uratowała udana interwencja Macieja Dulewicza, który w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z graczem gospodarzy. W 41. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, pozostawiony bez opieki Radosław Regliński głową doprowadził do wyrównania. Druga połowa rozpoczęła się od ataków naszego zespołu. Swoje szanse mieli m.in. Krystian Przyborowski, Dominik Drzewiecki i Michał Szubert. W 67. minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłka trafiła pod nogi Krystiana Przyborowskiego, który z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców. W ostatnich minutach gospodarze dążyli do wyrównania, lecz uważnie ustawieni w defensywie gracze naszej drużyny nie pozwalali w tej części miejscowym na zbyt wiele. Po drugiej stronie boiska bliski postawienia kropki nad "i" był Michał Szubert, jednak po szybkiej kontrze w ostatniej chwili zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i padła ona łupem golkipera gospodarzy. Skład Gwardii: Dulewicz - Maciąg, Stańczyk, Silski, Dondera, Karbowiak, Bednarski, Ginter, Przyborowski, Szubert, Drzewiecki.
28 Października 2018 godz. 1:57
Art za Bałtyk Koszalin, fot. Jarota Jarocin

Bałtyk Koszalin pokonał Jarotę Jarocin 6:2 (3:0)

Występujący w III lidze piłkarze Bałtyku Koszalin wysoko ograli jedenastkę Jaroty Jarocin 6:2 (3:0). Bramki dla Bałtyku zdobyli: Dawid Gruchała Krystian Krauze x2, Paweł Łysiak, Jakub Janasik, Krzysztof Lisiak. Zespół Mariusza Lenartowicza potwierdził, że ostatnie wyniki nie byly dziełem przypadku. Drużyna po wysokiej wygranej z Jarotą Jarocin awansowała już na 10 miejsce.  Od początku meczu, nasz zespół dominował na boisku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 11 minucie rajd prawą stroną boiska przeprowadził Paweł Rak, dograł do świetnie ustawionego Dawida Gruchały a ten spokojnym, płaskim strzałem dał nam prowadzenie. W 19 minucie akcja Pawła Łysiaka, jego dośrodkowanie trafia w rękę jednego z obrońców. Rzut karny pewnie wykorzystuje Krystian Krauze. Jeszcze przed przerwą kapitalna akcja Gruchały z Łysiakiem. Nasz napastnik zobaczył wysuniętego bramkarza gości, świetny lob i piłka po raz trzeci ląduje w bramce Jaroty. W tej częsci gry mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji ale dobrze bronił bramkarz gości. Rywale mieli jedna okazję, ale piłka po strzale głową i rykoszecie trafiła w poprzeczkę.Druga część meczu rozpoczęła się spokojnie, bez sytuacji bramkowych. W 67 minucie goście dość niespodziewanie zdobywają bramkę. Na szczęście nasi piłkarze szybko odpowiadają trafieniem Krystiana Krauze (głową) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.Dominację Bałtyku podkreślił piąty gol, po akcji Bartłomieja Putno, z najbliższej odległości gola zdobył Jakub Janasik. Pod koniec meczu, goście po rzucie rożnym zdobywają drugiego gola ale Bałtyk w ostatniej akcji meczu podwyższa na 6:2. Za tydzień mecz z wiceliderem, Mieszko Gniezno. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 12.00Serdecznie zapraszamy. Rywal walczy o II ligę ale o każdy punkt na stadionie przy ulicy Andersa jest coraz trudniej. Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin 6:2 (3:0)1:0 – Dawid Gruchała-Węsierski (14′)2:0 – Krystian Krauze (20′ – karny) 3:0 – Paweł Łysiak (37′)3:1 – Jakub Czapliński (59′)4:1 – Krystian Krauze (61′)5:1 – Jakub Janasik (82′)5:2 – Radosław Barabasz (89′)6:2 – Krzysztof Lisiak (90′)    Bałtyk Koszalin: Skrzyński, Senytsia, Czenko, Krauze,Walaszczyk, Łysiak, Rak, Putno, Gregorek, Forczmański, Gruchała weszli: Jasitczak, Janasik, Lichmański, Lisiak Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Krzysztof Czabański, Radosław Barabasz, Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Szymon Komendziński (90′ – Piotr Stachowiak), Szymon Piekarski, Daniel Tomaszewski (58′ – Dawid Piskuła), Mateusz Dunaj (77′ – Gabriel Sołtysiak), Mikołaj Łopatka.
28 Października 2018 godz. 1:38

Gwardia: Bolesna porażka

Trzecioligowi piłkarze Gwardii Koszalin doznali w meczu rozegranym u siebie z Górnikiem Konin wysokiej porażki 0:4 (0:1). W pierwszych minutach spotkania to piłkarze Gwardii trzykrotnie zagrozili bramce przyjezdnych, lecz sposobu na pokonanie bramkarza rywali nie znaleźli Daniel Gałach oraz dwukrotnie Dominik Drzewiecki. Drugi z wymienionych znalazł się w najlepszej sytuacji do strzelenia gola, jednak po dograniu z prawej strony pola karnego, z okolic dziewiątego metra uderzył wprost w golkipera Górnika. W 27. minucie praktycznie pierwsza groźniejsza akcja dała Górnikowi prowadzenie. Po strzale Aleksa Sieradzkiego, Adrian Hartleb nie zdołał chwycić pewnie futbolówki, dobitkę Jeremiasza Greli wybił z linii bramkowej Maciej Stańczyk, lecz piłka wylądowała pod nogami Dawid Przybyszewskiego, który z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.  Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej okazji dla gwardzistów. Z rzutu rożnego dośrodkował Paweł Bednarski, jednak pozostawiony bez opieki Maciej Stańczyk źle trafił w futbolówkę, a próba dobitki w wykonaniu Dominika Drzewieckiego minęła światło bramki. W 57. minucie seria błędów gospodarzy zakończyła się faulem Macieja Stańczyka w okolicach linii środkowej boiska, za co defensor naszej drużyny został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Mimo straty jednego zawodnika, nasz zespół dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu, co było wodą na młyn dla grającego w tej części z kontry zespołu z Konina. Dwie bramki strzelił Mateusz Majer, a rezultat ustalił Bartosz Świderski. Gwardia Koszalin - Górnik Konin 0:4 (0:1) Dawid Przybyszewski 27, Mateusz Majer 76, 87, Bartosz Świderski 90 Skład Gwardii: Hartleb (46. Dulewicz) - Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, Maciąg, Karbowiak, Majtyka (46. Wasilewski), Ginter (70. Szygenda), Bednarski, Gałach (58. Bułka), Drzewiecki.
21 Października 2018 godz. 5:58

III liga: Chemik Moderator Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 1:2(0:1)

Ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Gwardii Koszalin. Koszalinianie wygrali na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz 2:1(1:0) W pierwszej części spotkania więcej z gry mieli gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli przerwać serię meczów bez zdobyczy punktowej. Szczególnie aktywni byli Dawid Janicki i Maciej Kot, lecz miejscowym brakowało skuteczności. Nasz zespół skupił się przede wszystkim na wyprowadzaniu groźnych kontr. Swojej okazji szukał Daniel Gałach. W 35. minucie w okolicach linii pola karnego futbolówkę otrzymał Norbert Dondera i silnym strzałem dał naszej drużynie prowadzenie.  W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż to Chemik próbował zagrażać bramce strzeżonej przez Adriana Hartleba, lecz to nasz zespół stworzył sobie w tej odsłonie jako pierwszy konkretniejsze okazje do podwyższenia rezultatu. Po indywidualnej akcji bliski strzelenia gola był Dominik Drzewiecki, lecz miejscowych od straty bramki uratował słupek. W 70. minucie kolejna akcja dała naszej drużynie drugiego gola. Przed polem karnym piłka spadła pod nogi Pawła Bednarskiego, który precyzyjnym strzałem w okolice okienka bramki gospodarzy podwyższył prowadzenie naszego zespołu. W 80. minucie kontaktową bramkę po uderzeniu z rzutu zdobył Szymon Maziarz i końcówka spotkania dostarczyła sporych emocji. Chemik zaatakował, a przed doskonałą szansą stanął Tomasz Prejs. Między słupkami znakomicie interweniował jednak Adrian Hartleb. Chemik Moderator Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 1:2(0:1) Szymon Maziarz 80 (k) - Norbert Dondera 35, Paweł Bednarski 70
7 Października 2018 godz. 2:12
Art za Bałtyk Koszalin

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0)

Niezwykle ambitnie i z wielką determinacją zagrali piłkarze Bałtyku na stadionie Kotwicy Kołobrzeg. Nagrodą za walkę punkt zdobyty na wyjeździe. Pierwsza połowa toczyła się  pod dyktando gospodarzy. Kołobrzeżanie nie oddali jednak ani jednego, groźnego strzału.  Atakowali, dośrodkowywali, strzelali ale nie trafiali w bramkę Maksa Witkowskiego. Bałtyk odgryzł się dwoma kontrami, ale tylko jedną zakończyliśmy strzałem Kamila Lichmańskiego.Druga połowa zaczęła się od dobrej gry koszalinian. W 50 minucie, po zamieszaniu w polu karnym Kotwicy kapitalnym strzałem popisał się Mateusz Górny. Piłka trafiła jednak w słupek. Dwie minuty później na strzał z 22 metrów zdecydował się lewonożny zawodnik Kotwicy, Adrian Szynka i zaskoczył koszalińskiego bramkarza. Płasko bita piłka przy bliższym słupku znalazła drogę do bramki. Kotwica podkręciła tempo. Gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Kontry Bałtyku kończyły się na dobrze grających obrońcach Kotwy.Od 80 minuty zawodnicy gospodarzy zaczęli zwalniać grę. Trener Bałtyku poszedł na całość, zostawiajac w tyle dwóch etatowych obrońców. Bałtyk zaczął atakować, stwarzać sytuacje pod bramką Kotwicy. W 88 minucie akcja Krystiana Krauze, zablokowana przez obrońców. Rzut rożny. Łukasz Szymański, wybija piłkę głową na drugi korner. Dośrodkowanie Macieja Gregorka i Michał Czenko głową trafia w samo okienko bramki. Goooool! Eemis. Sędzia dolicza trzy minuty. Gospodarze już bez ładu i składu chcą dostać się w pole karne Bałtyku. Bez zagrożenia.Koniec meczu. Kotwica tylko remisuje z Bałtykiem.Skład: Witkowski, Krauze, Senytsia, Czenko, Waleński, Jachemek, Lichmański, Rak, Putno, Łysiak, GórnyWeszli: Gregorek, Janasik, Jasitczak, Walaszczyk.
1 Października 2018 godz. 2:39

III liga: Polonia Środa - Gwardia Koszalin 2:1

Niestety nie udało się piłkarzom Gwardii Koszalin i sięgnąć po kolejne cenne punkty. W Środzie Wielkopolskiej nasza drużyna uległa miejscowej Polonii 1:2. Pojedynek rozpoczął się po myśli naszego zespołu. Już w drugiej minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Dominik Drzewiecki i arbiter wskazał na jedenasty metr. Z "wapna" nie pomylił się Krzysztof Bułka i nasza drużyna objęła prowadzenie. Gospodarze natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Najpierw udaną interwencją w groźnej sytuacji popisał się Adrian Hartleb, a chwilę później w zamieszaniu pod bramką naszej drużyny piłka odbiła się od słupka. W kolejnych minutach w dalszym ciągu stroną przeważającą byli podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego, a nasz zespół szukał swoich okazji w szybkich kontrach. W 29. minucie po zagraniu z lewej strony boiska, mocnym strzałem piłkę do siatki posłał doświadczony Jakub Wilk. Po zmianie stron w dalszym ciągu przewaga należała do gospodarzy, którzy na początku tej części mocno podkręcili tempo. W 51. minucie ze skrzydła dośrodkował Panamczyk Luis Henriquez, a głową na listę strzelców wpisał się Jędrzej Kujawa. W kolejnych minutach dwukrotnie do siatki trafił Krzysztof Bartoszak, lecz za każdym razem sędzia liniowy sygnalizował pozycję spaloną. W dwóch sytuacjach znakomitymi interwencjami popisał się Adrian Hartleb. Po drugiej stronie boiska uderzeniami z dystansu bramkarza gospodarzy próbowali zaskoczyć Krzysztof Bułka i Dawid Wasilewski. Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Silski, Stańczyk (72. Szwak), Bułka (63. Bednarski), Piotrowski (57. Szygenda), Ginter, Przyborowski, Karbowiak (67. Wasilewski), Drzewiecki.