Sport

Polska - Szwajcaria 5:4 (1:1, 1:1)

Autor Dawid Baranowski 25 Czerwca 2016 godz. 16:39
Polacy w ćwiercfinale mistrzostw Europy. Biało-czerwoni po karnych 5:4 pokonali Szwajcarów. W regulaminowym czasie był remis 1:1. Polacy do przerwy prowadzili po golu Jakuba Błaszczykowskiego w 39 minucie. Do wyrównania doprowadził w 82 minucie Xherdan Shaqiri. Po 90, a następnie po 120 minutach w Saint Etienne utrzymał się wynik 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 5:4.

38/38

Jeżeli nie życzą sobie Państwo, aby Państwa zdjęcie było zamieszczone w naszej galerii, prosimy przesłać informacje na adres email: redakcja@ekoszalin.pl. W tytule prosimy umieścić słowo WIZERUNEK. Po otrzymaniu informacji zdjęcie zostanie usunięte.

Portugalia rywalem biało-czerwonych w ćwierćfinale EURO 2016! Polacy zarobili już blisko 30 mln złotych.

Art, fot. Dawid Baranowski - 26 Czerwca 2016 godz. 3:05
Znamy już pierwszą ćwierćfinałową parę na Euro. Biało-czerwoni w 1/4 finału mistrzostw Europy zagrają w czwartek o godzinie 21:00 na Stade Velodrome w Marsylii z Portugalczykami. Wiemy też, że w ¼ finału wystąpią Walijczycy. Ich rywalem będzie zwycięzca pojedynku Węgry-Belgia. Portugalczycy prowadzeni przez Fernando Santosa swój awans zawdzięczją świetnej kontrze przeprowadzonej chwilę przed zakończeniem dogrywki, a autorem trafienia był Ricardo Quaresma, który w 87. minucie zameldował się na placu gry. Przypomnijmy, w kwalifikacjach do EURO 2016 zespół Fernando Santosa zajął pierwsze miejsce w grupie I. W ośmiu spotkaniach zgromadzili 21 punktów, wygrywając siedem starć i przegrywając jedno. Sposób na Cristiano Ronaldo i spółkę znalazła tylko Albania, zwyciężając w pierwszej serii gier na stadionie w Aveiro 1:0. Również sam turniej Portugalia rozpoczęła niezbyt dobrze. W fazie grupowej zremisowała wszystkie trzy spotkania: z Islandią (1:1), Austrią (0:0) i Węgrami (3:3). W meczu z Chorwacją udowodniła, że nadal potrafi być bardzo groźna. Nasi piłkarze choc poobijani to są w świetnych nastrojach. Warto wiedzieć, że PZPN dzięki zwycięstwom biało-czerwonych zarabia gigantyczne pieniądze. Piłkarze wywalczyli na boisku już 6,5 miliona euro. To ponad 28 milionów złotych. Zawodnicy umówili się na 40 procent premii z tej kwoty. W tym momencie mają zatem do podziału blisko 11,5 miliona złotych Za zwycięstwo w grupie płaciła milion euro. Za remis pół miliona. Wyjście z grupy było premiowane kwotą 1,5 miliona euro. Z kolei awans do ćwierćfinału to już 2,5 miliona.