Derby dla Szczecina

Autor Artur Rutkowski / fot. Karolina Derlecka 1 Marca 2015 godz. 15:43
Niestety ENERGA AZS przegrywa w Derbach Pomorza Zachodniego podopieczne Edwarda Jankowskiego przegrały 23:30 z Pogonią Baltica. Obecnie ENERGA AZS zajmuje trzecią lokatę, ale ma tyle samo punktów, co mające o jeden mecz mniej rozegrane zawodniczki Zagłębia Lubin

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla akademiczek. Po dwunastu minutach gry dzięki znakomitej grze Solomiji Szywierskiej Pogoń Baltica wygrywa z koszalińskim zespołem już 7:1.

Dopiero po kwadransie gry ENERGA AZS zdobyła pierwszego gola z gry, a jej autorką była Paulina Muchocka. Jednak przewaga szczecińskiej drużyny nieuustannie rosła. W 20 minucie gry było już 3:12 dla Szczecina.

Podczas ostatnich dziesięciu minut pierwszej części meczu zawodniczki z Pomorza Środkowego wreszcie zaczęły grać na swoim normalnym poziomie. W pewnym momencie podopieczne Edward Jankowskiego zbliżyły się do szczecinianek na pięć trafień, ale ostatecznie do przerwy traciły sześć bramek - 10:16 dla Pogoni.

Po zmianie stron ponownie lepiej radziły sobie gospodynie, po bramce Stachowskiej w 40 minucie prowadziły już 11:20. W kolejnym minutach ponownie do głosu zaczęły dochodzić szczypiornistki z Koszalina.  W 48 minucie po dwóch bramkach z rzutów karnych - Romany Fornalik i kolejnej bramce ze skrzydła Karoliny Kalskiej strata akademiczek zmniejszyła się do pięciu trafień.

Niestety w końcówce brakowało szczęścia koszaliniankom m.in. przy jednym rzutów Kalskiej piłka trafiła jedynie w słupek, a jeszcze w innej sytuacji Muchocka nie trafiła w bramkę. Ponadto Pogoń Baltica trafiała praktycznie wszystki. Ostatecznie w pełni zasłużenie wygrywają podopieczne Adriana Striuzika 23:30.

W 21 kolejce ENERGA AZS podejmować będzie SPR Olkusz. Spotkanie zaplanowano na sobotę 7 marca w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej.