Rezerwy Asseco wygrywają z KUKS-em

Autor Artur Rutkowski 24 Stycznia 2015 godz. 17:32
Prowadzeni przez Józefa Janiela koszykarze KUKS-u Koszalin przegrali wyjazdowe spotkanie z Asseco II Gdynia 53:68. Najskuteczniejszym graczem w koszalińskiej drużynie okazał się Maciej Szewczyk zdobywca 16 punktów.

W pierwszej ćwiartce gospodarze spotkania wypracowali sobie dziewięć punktów przewagi. Następne 10 minut było zdecydowanie lepsze dla KUKS-u, który zniwelował straty do zaledwie jednego punktu. Dobra druga kwarta dawała nadzieję na pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Niestety kolejne minuty były dla licealistów zdecydowanie gorsze, bowiem zespół z Trójmiasta za wszelką cenę chciał wypracować sobie bezpieczną przewagę przed decydującą odsłoną. Na dziesięć minut przed końcem KUKS przegrywał już różnicą 13 punktów. Ambitni koszalinianie walczyli jednak do końca, ale nie zdołali zmniejszyć straty do przeciwnika. Mecz zakończył się porażką KUKS-u 53:68.

Asseco II Gdynia - KUKS Dubois Koszalin  68:53 (22:13, 8:16, 19:7, 19:17)

KUKS: Kropisz, Dudek 8, Gibaszek 5, Gawroński 2, Czubak 7, Szewczyk 16, Łapczuk 5, Wudarski 2, Bakowicz 7, Rybicki 1