Ambitnie walczyli, ale przegrali

Autor Artur Rutkowski 23 Listopada 2014 godz. 10:26
Kolejnej porażki w rozgrywkach II ligi koszykówki doznał KUKS Dubois Koszalin. W Gdańsku podopieczni Józefa Janiela przegrali w starciu z miejscową Politechniką 81:91. Była to już ósma porażka koszalinian.

Jednak mimo porażki należą się ogromne brawa dla zawodników KUKS-u, bowiem paradoksalnie byli słabsi od akademików jedynie w trzeciej kwarcie. Po pierwszej ćwiartce drużyna z Pomorza Środkowego dość niespodziewanie prowadziła 20:19. W kolejnej stoczyła bardzo wyrównane starcie i przed trzecią kwartą koszalinianie prowadzili 45:44.

Niestety trzecia odsłona należała już do zespołu Politechniki, która bez większych problemów wyszła na trzynastopunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta okazała się najlepsza w wykonaniu koszalinian, którzy zdołali odrobić trzy punkty. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Politechnika Gdańska, która nie zasłużenie, ale wygrała 81:91.

W drużynie koszalińskie wyróżniali się Maciej Szewczyk i Paweł Czubak, którzy w sumie zdobyli 38 punktów.

Politechnika Gdańska - KUKS Dubois Koszalin 91:81 (19:20, 25:25, 23:9, 24:27)

KUKS Koszalin: Damian Kropisz 13, Michał Dudek 7, Mateusz Obrębski 2, Robert Gibaszek 6, Dominik Gawroński, Paweł Czubak 18, Maciej Szewczyk 20, Radosław Łapczuk 6, Adam Kadej 6, Przemysław Bakowicz 3