Bałtyk - podsumowanie rundy jesienniej

Autor Artur Rutkowski 21 Listopada 2014 godz. 18:52
Koszaliński Bałtyk rundę jesienną sezonu 2014/2015 III ligi Bałtyckiej zakończył na odległej czternastej lokacie z zaledwie trzynastoma punktami na koncie. W piętnastu rozegranych pojedynkach zawodnicy z Andersa wygrali zaledwie dwukrotnie, kolejne siedem zremisowali, a sześć przegrali.

Sezon podopieczni Łukasza Korszańskiego rozpoczęli od wyjazdowej porażki z GKS-em Przodkowo 0:2. Pierwsza stracona bramka przez koszalinian padła w 48 minucie po uderzeniu Mateusza Frankowskiego. Następnie w 70 minucie Michał Pietrzyk ustalił wynik spotkania na 0:2.

W drugiej kolejce koszalinianie, również nie potrafili zdobyć bramki, ale wywalczyli pierwszy punkt. Bałtyk bezbramkowo zremisował z KS Chwaszczyno.

Piłkarze z Andersa przełamali strzelecką niemoc w trzeciej serii spotkań. W starciu z Kaszubią Kości

erzyna do siatki najpierw trafił Robert Ziętarski w 25 minucie. Następne gole padły po zmianie stron. W 51 minucie do siatki trafił Daniel Wólkiewicz. Natomiast w 81 minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Chyła. W Kościerzynie Bałtyk wygrał pewnie 3:0.

Kolejny pojedynek był szczególny, bowiem Bałtykowcy mierzyli się z Gwardią na własnym boisku. Podopieczni Łukasza Korszańskiego, choć nie byli faworytem odnieśli ważne zwycięstwo 1:0, po bramce Tomasza Kamińskiego z 30 minuty.

Piąta kolejka nie była już tak udana dla Bałtyku, który w meczu ze swoim imiennikiem z Gdynii polegli 1:4. Pierwsza połowa przyniosła dwa trafienia dla zawodników z Trójmiasta, oba po rzutach karnych egzekwowanych przez Krzysztofa Rusinka. Po zmianie stron kolejnego gola dla gdynian zdobył Arkadiusz Proena w 51 minucie. Koszalinianie odpowiedzieli golem Roberta Ziętarskiego w 62 minucie. W ostatnim kwadransie trafienie na 1:4 zaliczył Rafał Bujnowski.

W następnym meczu Bałtyk przed własną publicznością po emocjonującej końcówce zremiso

wał z rezerwami ekstraklasowej Lechii 2:2. Bałtyk objął prowadzenie w 30 minucie po bramce Daniela Wólkiewicza. Goście odpowiedzieli bardzo szybko bramką Pawła Czychowskiego. W drugiej połowie Diego Hoffman wyprowadził Lechię na jednobramkowe prowadzenie. Dopiero w doliczonym czasie gry Daniel Wólkiewicz dał gospodarzom upragnione trafienie na 2:2.

Bałtyk w kolejnym pojedynku zmierzył się z Drawą Drawsko Pomorskie. Spotkanie zapowiadane było jako szlagier siódmej serii Bałtyckiej Trzeciej Lidze.  Już druga minuta gry przyniosła bramkę Przemysława Brzeziańskiego dla Drawy. Po kwadransie gry Robert Ziętarski doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą gracz Bałtyku wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Druga połowa rozpoczęła sie podobnie do pierwszej, ponownie Drawa zdobyła gola, a jego autorem był Maciej Wyganowski. W 59 minucie drugi raz Drawa wyszła na prowadzenie, a bramkę zdobył Marek Hermanowicz. Podopieczni Łukasza Korszańskiego zdołali ponownie doprowadzić do remisu. W 68 minucie Dominik Pooch ustalił wynik spotkania na 3:3.

Po wysokim remisie koszalinianie jedynie bezbramkowo zremisowali z Chemikiem Police.

Piłkarze z Andersa liczyli, że po trzech kolejnych remisach zdołają wreszcie odnieść upragnione zwycięstwo. Niestety na drodze stanęła dobrze dysponowania Cartusia Kartuzy. W spotkaniu w Kartuzach padła jedna bramka  24 minucie, a jej autorem był Karol Domjan. Catusia pokonała Bałtyk 1::0

Czarna seria Bałtyku trwała nadal, w 10 kolejce katem koszalińskiej drużyny okazała się Arka II Gdynia, która wygrała 2:0. Obie bramki padły w ostatnim kwadransie najpierw Michał Gałecki wpisał się na listę strzelców w 77 minucie, a Patryk Regulski ustalił wynik pojedynku w 87 minucie.

Kolejny mecz przed własną publi

cznością Bałtyk zremisował 4:4 z Gryfem Wejherowo. Pierwsze trafienie, w tym spotkaniu padło w 14 minucie po uderzeniu Sebastiana Wiśniewskiego. Goście już dziesięć minut później doprowadzili do remisu za sprawą bramki Sebastiana Kowalskiego. Koszalinianie ponownie wyszli na prowadzenie w 36 minucie po trafienie Krystiana Krauze, a już dwie minuty później Jacek Wicon doprowadził do remisu. Po zmianie stron sympatycy oglądali kolejne cztery bramki. Już w 48 minucie drugie swoje trafienie zaliczył Sebastian Kowalski. Goście w 56 minucie podwyższyli prowadzenie na 2:4, po golu Michała Skwiercza. W ostatnich dziesięciu minutach koszalinianie odrobili straty najpierw Tomasz Kamiński, a potem Michał Czenko wpisali się na listę strzelców. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 4:4.

Dwunasta seria spotkań przyniosła kolejny remis, tym razem 1:1 Bałtyk zremisował z Pogonią II Szczecin. Pierwsi do siatki trafili szczecinianie, którzy od 8 minuty prowadzili po trafieniu Jakuba Okuszko. Bałtyk wyrównał w 38 minucie po golu Marcina Chyły. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1.

Następny mecz Bałtyk rozegrał z Raselem Dygowo. Koszalinianie sądzili, że wreszcie odniosą zwycięstwo, bowiem grali z outsiderem z Dygowa. Jednak jedyne trafienie w meczu wpadło dla Rasela w 52 minucie po golu Adriana Rutkowskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem Rasela 0:1.

W przed ostatnim pojedynku Bałtyk mierzył się z Astrą Ustronie Morskie. Ponownie podopieczni Łukasza Korszańskiego wierzyli, że wreszcie uda im się odnieść zwycięstwo. Pierwsza połowa wydawała się to potwierdzać, w 45 minucie Adrian Rząsa wyprowadził Bałtyk na prowadzenie. Po zmianie stron Gracjan Szymański w 52 minucie doprowadził do remisu, a w ostatnim kwadransie Doudou Ndao i Wiktor Sawicki dali Astrze powody do radości. Mecz zakończył się wygraną Astry 3:1.

Jesienną rundę Bałtyk zakończył remisem 2:2 z Leśnikiem Manowo. Nic nie wskazywało, że koszalinianie nie wygrają tego spotkania. Podopieczni Łukasza Korszańskiego prowadzili, w tym pojedynku już 2:0.  Pierwsze trafienie padło w 9 minucie po rzucie karnym wykonywanym przez Roberta Ziętarskiego. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Tomasz Kamiński. W ostatnim kwadransie Tomasz Krzywonos i Krzysztof Hrymowicz doprowadzili do remisu 2:2i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.