Jedna kwarta nie wystarczyła

Autor Patryk Pietrzala 31 Października 2014 godz. 20:43
Koszykarze KUKS Dubois zaliczyli piątą porażkę w piątym meczu. Podopieczni trenera Józefa Janiela wygrali w dzisiejszym meczu tylko jedną kwartę (27:18), co i tak okazało się niewystarczające, i przegrali z KS Basketem Piłą 89:71.

Cztery porażki w czterech meczach – tak wyglądał bilans koszalińskiej drużyny przed potyczką z KS Basket Piłą. Podopieczni trenera Janiela przyzwyczaili już, że początki spotkań zwykle należą do nich. Tym razem było podobnie. KUKS grał świetnie w ofensywie. Największym zaskoczeniem była postawa rzucających. Czubak, Śpica oraz Kropisz trafiali z dystansu i goście zaczęli budować przewagę. Koszalinianie prowadzili różnicą dziewięciu punktów po pierwszej kwarcie i nieoczekiwane zmierzali po pierwszą wygraną w tym sezonie.

Zawodnicy z Dubois dzielili się piłką, ich ataki były płynne i efektywne. Jedynym mankamentem pozostawała słaba gra na zbiórkach. Gospodarze z dużą łatwością ogrywali na tablicach mniej doświadczonych i niższych przeciwników. W drugiej kwarcie Basket zaczął grać nieco lepiej, a koszalinianie nie byli tak skuteczni w rzutach z dystansu. Podopieczni trenera Grzegorza Chodkiewicza nadrobili większość strat – głównie przez punkty drugiej szansy. Koszalinianie prowadzili jednak do przerwy różnicą dwóch „oczek”.

W trzeciej kwarcie ziścił się najgorszy z możliwych scenariuszy. KUKS przestał trafiać, a gospodarze nie mylili się i wyszli na wysokie prowadzenie. Kolejne świetne spotkanie rozgrywał Paweł Śpica, a najlepszy mecz na drugoligowych parkietach rozgrywał Adam Kadej, który bardzo dobrze spisywał się na tablicach. Należy wyróżnić także Pawła Czubaka. 21-letni rzucający zdobył 15 punktów przy bardzo dobrej skuteczności.

Końcówka meczu również należała do gospodarzy. Zawodnicy trenera Chodkiewicza trafiali jak na zawołanie, szczególnie Łukasz Krzemiński, który był niezwykle skuteczny z dystansu (22 punkty, 6/8 za trzy). Silny skrzydłowy zaliczył jeszcze 13 zbiórek i 7 asyst i cztery przechwyty. Podsumowując, koszalinianie po raz kolejny przegrali walkę na tablicach, co wyeliminowało ich z walki o pierwsze zwycięstwo na drugoligowych parkietach. Trzeba jednak przyznać, że podopieczni trenera Janiela grają lepiej w każdym kolejnym spotkaniu.

KUKS Dubois: Czubak 15, Śpica 15, Kropisz 14, Kadej 11, Dudek 6, Wudarski 4, Szewczyk 4, Gibaszek 2