Kozawa i Miętek dają wygraną Gwardii

Autor Patryk Pietrzala 18 Października 2014 godz. 16:52
Gwardia Koszalin to w tym momencie najlepiej grający zespół w III lidze Bałtyckiej. Dzisiaj podopieczni trenera Tadeusza Żakiety pokonali KS Chwaszczyno 2:0.

Gwardziści śrubują serię wygranych spotkań z rzędu. Drużyna prowadzona przez trenera Tadeusza Żakiety była stawiana w roli faworyta, jednak wszyscy spodziewali się ciężkiej przeprawy z ekipą z Chwaszczyna, która przed meczem zajmowała trzecie miejsce w ligowej tabeli. - Pojedynki z sąsiadami z tabeli są dla nas niezwykle ważne, ponieważ mamy bezpośrednią szansę na to, by odskoczyć naszemu rywalami. Taką okazję będziemy mieć w spotkaniu z KS Chwaszczyno – mówił pomocnik Gwardii, Łukasz Szymański.

Gwardziści szybko wyszli na prowadzenie. Już w drugiej minucie do bramki gościł fenomenalny w ostatnich meczach Ryuki Kozawa, najskuteczniejszy strzelec koszalińskiej drużyny. Wynik podpowiada, że gospodarze bez większych problemów poradzili sobie z beniaminkiem ligi. Nic bardziej mylnego. KS Chwaszczyno sprytnie zagęszczało środek pola, przez to trójkolorowi nie mieli pola do popisu.

Gwardii brakowało momentami przysłowiowego „ostatniego podania”. KS Chwaszczyno atakowało, próbowało swoich sił w stałych fragmentach gry (jeden strzał trafił nawet w poprzeczkę). To jednak trójkolorowi podwyższyli wynik meczu w 43. minucie. Do siatki po raz drugi w tym sezonie trafił Damian Miętek i to Gwardia zaliczyła piąte zwycięstwo z rzędu.

Gwardia Koszalin: Fabiański – Stańczyk, Wojciechowski, Dondera, Sobiegraj, Shimmura, Kozawa, Szymański, Miętek, Sidor, Zejglic

Kartki: Wojciechowski (GWARDIA) Nałęcz, Zbrzyzny, Giziński (CHWASZCZYNO)

Gwardia Koszalin – KS Chwaszczyno 2:0

2' [1-0] Ryuki Kozawa

43' [2-0] Damian Miętek