Podsumowanie 6 kolejki KKO

Autor Artur Rutkowski 15 Września 2014 godz. 21:21
Ostatni weekend w naszej "okręgówce" przyniósł sporo bramek. Niestety, po raz kolejny nie wygrały rezerwy Bałtyku Koszalin, czy sianowska Victoria, za to Sława Sławno zwyciężyła piąty raz z rzędu.

Piłkarze Sławy Sławno nie zwalniają tempa, w miniony weekend odnieśli piąte ligowe zwycięstwo, tym razem ograli 2:1 Olimpa Gościno. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Pierwszy gol mógł paść już w 48 minucie, ale Chołys z Olimpa przestrzelił rzut karny. Jednak w 66 minucie Słoboda nie miał tego problemu, co jego ligowy kolega i wyprowadził swój zespół na prowadzenie wykorzystując podyktowaną jedenastkę. W ostatnim kwadransie najpierw do remisu doprowadził Telus, a w końcówce mecz Ścisło strzałem z rzutu karnego zapewnił zwycięstwo 2:1 gospodarzom.

Osiem bramek padło w spotkaniu GKS Leśnika II Manowo z sianowską Victorią. Rezerwy Leśnika wygrali dość szczęśliwie 5:3. Przez pełne 90 minut wynik był sprawą otwartą, a o zwycięstwie zadecydowała większa skuteczna w decydujących akcjach meczu. Gole dla zwycięzców zdobywali: dwie Gozdal, dwie Mural, i jedną D. Dudek

Tyle samo bramek jak w meczu powyżej zobaczyli kibice w starciu Wielima Szczecinek z Drzewiarzem Świerczyna. Jednak, w tym meczu, aż sześć goli zdobyli gospodarze, a tylko dwa trafienia zaliczyli zawodnicy ze Świerczyna. W tym spotkaniu hat-trickiem popisał się Wojciech Giersztyn, a kolejne trzy dla Wielima dołożyli Dawid Socha, Paweł Jakimiec i Grzegorz Tebecio. Honor gości uratował zdobywca dwóch goli Wojciech Kosiorek.

Remisem zakończyło się natomiast starcie koszalińskiego Bałtyku z Piastem Drzonowo, gdzie padł wynik 2:2. Pukntami podzielili się równie piłkarze Wybrzeża Biesiekierz i Zrywu Kretomino. W startciu, które odbyło się w Bieskiekierzu bramki zdobywali: dla gości Wawrzkiewicz, a dla podopiecznych Dariusza Płaczkiewicza gola zdobył Kisiel.

Olimp Złocieniec nie miał litości dla graczy Wiekowianki Wiekowo, którą ograli, aż 6:0. Bramki, w tym meczu zdobyli Ciesiński 2, Kuc, Krajewski, Woroniecki i Dusza.

W pozostałych meczach Korona Człopa wygrała 2:1 z Gryfem Polanów, a Hubertus Biały Bór okazał się lepszy od Arkadii Malechowo, którą pokonał skromnie 1:0.

W Koszalińskiej Klasie Okręgowej podczas siódmej serii spotkań, głównie wygrywali gospodarze. Na uwagę zasługują zwycięstwa Zrywu Kretomino (patrz zdjęcie obok), który ograł lidera rozgrywek, Bałtyku II Koszalin, a także sianowskiej Victorii. Podsumowanie rozpoczniemy od meczu na szczycie Zrywu Kretomino ze Sławą Sławno. Stawką meczu było przewodzenie w tabeli, po tej kolejce. Przed pojedynkiem liderem była Sława, jednak gospodarze zapowiadali, że zrobią wszystko, aby wygrać z zawodnikami ze Sławna. Bohaterem tej konfrontacji został Rafał Ścisły. Zawodnik Zrywa najpierw asystował przy bramce Marcina Brzezińskiego, a następnie ustalił wynik spotkania na 2:1. Dodajmy, że gola dla gości zdobył z rzutu karnego Piotr Ścisło.   Dobre spotkanie rozegrali gracze rezerw Bałtyku, którzy dość niespodziewanie wygrali 4:0 z Wielimem Szczecinek. Bramki dla koszalinian trafili Kamil Wiśniewski dwie i jedną Wojciech Kołakowski, a także jedno trafienie było samobójcze.   Swoje pojedynki wygrały, również Victoria Sianów 2:0 z Hubertusem Bały Bór, Arkadia Malechowo 4:0 z Drawą II Drawsko Pomorskie. Jedyne zwycięstwo drużyny gości tej kolejki było autorstwa Olimpa Złocieniec, który 3:1 wygrał z Drzewiarzem Świerczyna. Najwyższe zwycięstwo w kolejce odniósł Olimp Gościno 7:1 z Piastem Drzonowo. Ponadto jedynym meczem bez bramek był mecz Gryfa Polanów z GKS-em Leśnikiem II Manowo.  Na zakończenie kolejki Wiekowianka Wiekowo ograła 2:1 Koronę Człopa.

Podsumowanie 5 kolejki KKO

Artur Rutkowski - 8 Września 2014 godz. 12:39
W miniony weekend odbyła się już piąta kolejka Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Nie brakowało niespodzianek, była też "sól futbolu" czyli brameki. Do sporej sensacji doszło w Gościnie gdzie miejscowy Olimp pokonał Wybrzeże. Podopieczni Dariusza Płaczkiewicza do spotkania z Olimpem przystępowali jako zespół, który posiadał na swoim koncie komplet punktów. Natomiast drużyna z Gościna miała wielką ochotę, aby sprawić niespodziankę, i co ciekawe ta sztuka się udała. Do zwycięstwa gospodarzy poprowadził niespełna 17-letni Adam Zalewski, który ustrzelił hat-tricka, oprócz młodego napastnika do siatki trafił jeszcze Paweł Stochowiak. Należy wspomnieć, że Wybrzeże, również miało swoje okazje, ale zabrakło odrobiny szczęścia.  Ostatecznie Olimp wygrał 4:0 z Wybrzeżem, wynik dla gości dużo gorszy od poziomu gry.    Kolejnym pojedynkiem było starcie dwóch drużyn z dolnej części tabeli, w Malechowie miejscowa Arkadia mierzyła się z Victorią Sianów. Oba zespoły przed meczem nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa w bieżącym sezonie. Lepsi okazali się sianowianie, których do zwycięstwa poprowadzili doświadczeni zawodnicy Łukasz Berkowski i Grzegorz Duda, który ponadto jest trenerem Victorii. Należy dodać, że Duda zdobył gola pięknego, po rzucie wolnym z 40 metrów piłka po jego uderzeniu wylądowała w samym okienku bramki. Spotkanie zakończyło się wygraną Victorii 2:1, są to pierwsze punkty tego beniaminka.   Ciekawe spotkanie oglądali widzowie w Wyszewie, gdzie swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywają rezerwy GKS-u Leśnika Manowo. Gospodarze mierzyli się z Koroną Człopa. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy już po 30 minutach minutach prowadziły 0:1. Po zmianie stron wynik utrzymywał się do 80 minucie, wówczas do głosu doszli gospodarze, którzy w końcówce zdobyli dwa gole i ostatecznie pokonali Koronę 2:1.   Interesująco zapowiadało się spotkanie Wiekowianki Wiekowo z Wielimem Szczecinek. Boisko potwierdziło przedmeczowe oczekiwania. Pierwsi zaatakowali goście, którzy objęli prowadzenie w pierwszej połowie. Wynik utrzymywał się do 85 minuty, wówczas do siatki trafił niezawodny w ostatnich spotkaniach Grzegorz Szynkowski. Ostatecznie w Wiekowie padł wynik remisowy 1:1.   Bałtyk II Koszalin miał, w ten weekend bardzo trudne zadanie na własnym boisku mierzyli się z bardzo groźną w tym sezonie Sławą Sławno. Drużyna gości nie miała litości dla rywali strzelając pięć goli. Festiwal strzelecki rozpoczął Komorowski, następnie bramki zdobywali na zmianę Putno i Ścisło. Mecz zakończył się pogromem 0:5.   Podobnie jak Victoria Sianów, Drzewiarz Świerczyna wywalczył podczas tej kolejki pierwsze punkty. Na własnym boisku bez problemu ograli Piast Drzonowo 3:1. W pozostałych spotkaniach Gryf Polanów pokonał Olimp Złocieniec 2:1, a Zryw Kretomino wygrał 1:0 z Drawą II Drawsko Pomorskie.   Wyniki 5 kolejki: Olimp Gościno - Wybrzeże Biesiekierz 4:0 Arkadia Malechowo - Victoria Sianów 1:2 GKS Leśnik II Manowo - Korona Człopa 2:1 Gryf Polanów - Olimp Złocieniec 2:1 Wiekowianka Wiekowo - Wielim Szczecinek 1:1 Drzewiarz Świerczyna - Piast Drzonowo 3:1 Bałtyk II Koszalin - Sława Sławno 0:5 Drawa II Drawsko Pom. - Zryw Kretomino 0:1

Podsumowanie 4 kolejki KKO

Artur Rutkowski - 2 Września 2014 godz. 7:24
W miniony weekend rozegrano czwartą kolejkę Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Po raz pierwszy w sezonie punkty zgubiły drużyny Olimpa Gościno i Zrywa Kretomino, co wykorzystało Wybrzeże Biesiekierz zostając samodzielnym liderem. Pierwszy punkt w sezonie wywalczyli zawodnicy Arkadii Malechowo, a koszalińskie rezerwy Bałtyku w dalszym ciągu poszukują formy - doznały już trzeciej ligowej porażki.   Kolejkę rozpoczęło spotkanie Wybrzeża Biesiekierz z Bałtykiem II Koszalin. Oba zespoły łączy bardzo wiele, począwszy od szkoleniowca Biesiekierza, Dariusza Płaczkiewicza, który równocześnie jest dyrektorem w koszalińskim klubie, kończąc na dużej ilości zawodników występujących w przeszłości w Bałtyku. Jednak skupmy się na spotkaniu. W pierwszych 45 minutach niespodziewanie na prowadzenie wyszedł Bałtyk, który tym samym wytrącił z równowagi gospodarzy, pod konec pierwszej połowy Wybrzeże doprowadziło do wyrównania. Natomiast po zmianie stron, więcej z gry mieli podopieczni Płaczkiewicza. W 75 minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska przez Adama Ławro, gola zdobył Borczyk. Kolejne minuty to ofensywna gra koszalinian, którzy nawet doprowadzili do dwóch groźnych sytuacji. Jednak to Wybrzeże w ostatnich sekundach spotkania zadało decydujący cios. Ostatecznie Biesiekierz pokonuje Bałtyk II 3:1.   W Białym Borze zmierzyły się dwie drużyny z czołówki tabeli miejscowy Hubertus podejmował Zryw Kretomino. Przed spotkaniem szanse na zwycięstwo oceniano 50 na 50. Jednak boisko szybko to zweryfikowało. Już w 12 minucie po trafieniu Wiczyńskiego, Hubertus objął prowadzenie, a już w 37 minucie Sztuba podwyższył na 2:0. W końcówce spotkania Zryw poderwał się do ataków, za co został skarcony w doliczony czasie gry. Jednak ostatni gol w meczu padł dla graczy z Kretomina. Mecz zakończył się zwycięstwem Białego Boru 3:1.   Olimp Gościno, po trzech zwycięstwach liczył, że w meczu z Drawą II Drawsko Pomorskie uda się tą serię przedłużyć. Jednak szybko gospodarze meczu szybko wybili im, ten pomysł z głowy. Już w pierwszej połowie rezerwy trzecioligowej Drawy zdobyły trzy bramki. Olimp było stać jedynie na odpowiedź w postaci jednego trafienia. W opinii widzów zespół Olimpa to dość poukładana drużyna, ale w tym meczu, to Drawa II była lepsza i zasłużenie wygrała 3:1.   Kibice Sławy Sławno liczyli, że w meczu z ostatnią drużyną w tabeli, Drzewiarzem Świerczyna ich idole w łatwy sposób wywalczą trzy punkty. Jednak drużyna gości postawiła Sławie bardzo ciężkie warunki. Dopiero w 71 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sławno mogło odetchnąć z ulgą, bo piłkę do siatki skierował Ulatowski. Dosłownie, chwilę później było 2:0, po wykorzystaniu przez Ścisło rzutu karnego. Mecz zasłużenie, choć w nie łatwy sposób wygrali zawodnicy ze Sławna 2:0.   Wiekowianka Wiekowo z nadziejami jechała do Drzonowa na mecz z miejscowy Piastem, który przed spotkaniem pozostawał bez punktu na koncie. Jednak drużyna gospodarzy nie przestraszyła się rywala i zagrała w bardzo dobry konsekwentny sposób, który przyniósł oczekiwany efekt. Bohaterem spotkania został Marcin Kocur, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, ponadto po jednym trafieniu dołożyli Marcinkowski i Miłoszewicz. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie golami Kalinowskiego i Szynkowskiego. Niespodziewanie Piast ograł Wiekowiankę 5:2.   W Złocieńcu przez niemal całą pierwszą połowę gospodarzom udawało się bronić ataki Korony Człopa. Decydującym dla losu mógł być gol zdobyty w ostatnich sekundach pierwszej połowy przez Sawczyszyna. Jednak Olimp podniósł się po stracie bramki i w 63 minucie doprowadził do wyrównania. Korona się nie podłamała, a wręcz przeciwnie i w ostatnim kwadransie zdobyła dwa gole dające pewne zwycięstwo 3:1 nad Olimpem.   Wielim Szczecinek z meczu na mecz gra, coraz bardziej skutecznie i nie inaczej było w starciu z polanowskim Gryfem. Już w 13 minucie Tederko wyprowadził "Wielimowców" na jednobramkowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy gościom udało się wyrównać po samobójczej bramce. Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać ofensywnie, czego efektem był gol dający zwycięstwo w 74 minucie zdobyty przez Leszczyńskiego.   Sporo emocji dostarczyło spotkanie zamykające kolejkę, GKSu Leśnika II Manowo z Arkadią Malechowo. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Malechowa, już w 12 minucie do siatki trafił Terlecki. Wynik nie uległ zmianie do 60 minuty, kiedy Lisaj doprowadził do wyrównania. Gdy w 91 minucie na listę strzelców wpisał się Makowski, wydawało się, że pierwsze wywalczone trzy punkty przez Arkadię stanął się faktem, ale Jarkiewicz zdołał jeszcze w 93 minucie wyrównać stan meczu. GKS Leśnik II Manowo remisuje z Arkadią Malechowo 2:2.     Wyniki 4 kolejki spotkań: Wybrzeże Biesiekierz - Bałtyk II Koszalin3:1 Hubertus Biały Bór - Zryw Kretomino3:1 Drawa II Drawsko Pom. - Olimp Gościno3:1 Sława Sławno - Drzewiarz Świerczyna2:0 Piast Drzonowo - Wiekowianka Wiekowo5:2 Olimp Złocieniec - Korona Człopa1:3 Wielim Szczecinek - Gryf Polanów2:1 GKS Leśnik II Manowo - Arkadia Malechowo 2:2

Podsumowanie 3 kolejki KKO

Artur Rutkowski - 28 Sierpnia 2014 godz. 11:39
Nietypowo, bo w środę 27 sierpnia rozegrano trzecią kolejkę spotkań Koszalińskiej Klasy Okręgowej. Wysoką formę potwierdziły zespoły z Biesiekierza, Gościna, a także Kretomina. Nadal bez punktu pozostają cztery drużyny: Victoria Sianów, Arkadia Malechowo, Drzewiarz Świerczyna i Piast Drzonowo. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu, podopieczni Dariusza Płaczkiewicza przed własną publicznością podejmowali Wielim Szczecinek. Wybrzeże potwierdziło, po raz kolejny, że w obecnym sezonie będzie liczyło się w stawce drużyn walczących o awans. Zespół z Biesiekierza pewnie 3:0 pokonał Wielim Szczecinek, po dwóch trafieniach Bartosza Gorgola i jednym Kamila Chicewicza.   Równie ciekawe spotkanie oglądali kibice w Gościnie, gdzie po niezwykle ciekawym spotkaniu gospodarze wygrali z GKS-em Leśnik II Manowo 4:2. Ponadto od drugiej minuty to gospodarze prowadzili 1:0, ale do przerwy prowadził zespół z Manowa. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Olimp powinien doprowadzić do wyrównania, jednak jeden z zawodników nie wykorzystał rzutu karnego. Po zmianie stron i czerwonej kartce dla gracza Leśnika gospodarze narzucili własny styl gry i zdobyli trzy bramki. Ostatecznie Olimp wygrywa pewnie 4:2.   Natomiast w Kretominie miejscowy Zryw, po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. Rywalem był tym razem zespół rezerw Bałtyku Koszalin, który na meczu stawił się w składzie złożonym z juniorów. Młodzi piłkarze ambitnie walczyli, dużo biegali, byli agresywni, jednak Zryw pokonał gości doświadczeniem. Pierwsza bramka dla zawodników z Kretomina padła w 40. minucie, a jej autorem był Marcin Olechnowicz.  Zryw dyktował tempo gry, a Bałtyk II nie potrafił stworzyć sobie wielu sytuacji, głownie dzięki dobrej obronie gospodarzy. Spotkanie przebiegało w szybkim tempie. W drugiej połowie padły kolejne dwie bramki, a ich strzelcami byli Maciej Pasternak i Adrian Szatkowski. Mecz zakończył się zwycięstwem Zrywa 3:0.   W innym meczu w Malechowie miejscowa Arkadia uległa w starciu z Wiekowianką Wiekowo 0:1. Jedyny gol w meczu padł już w piątej minucie po strzale Grzegorza Szynkowskiego, który pokonał Dawida Boryszewskiego. Warto dodać, że przed kilkoma laty obaj reprezentowali barwy koszalińskiego Bałtyku.   Natomiast w Białym Borze, emocji nie brakowało, a także goli. Pierwsza połowa grana była pod dyktando Korony, która zdobyła w niej dwie bramki. Po zmianie stron gospodarze wzięli się odrabiania strat i ta sztuka im się udała. Po ciekawym meczu Hubertus wygrywa 3:2.    Dużo emocji było, również w Drawsku Pomorskim, gdzie miejscowa Drawa II zremisowała 2:2 z Olimpem Złocieniec. W Sławnie, również ciekawie po trudnym meczu Sława ograła Piast Drzonowo 2:1.    Kolejkę zakończył pojedynek sianowskiej Victorii z Gryfem Polanów. Sianowianie mieli nadzieję na pierwszą zdobycz punktową w sezonie, ale ta sztuka im się nie udała. Już w pierwszej połowie Gryf zdobył dwie bramki i pewnie zmierzał po trzy punkty. Po zmianie stron czerwoną kartką ukarany został Daniel Zamerski, ale to nie podłamało sianowian, którzy walczyli do końca o kontaktowego gola. Jednak jedna skuteczna kontra Gryfa przekreśliła szansę na choćby punkt. Victoria przegrywa w pełni zasłużenie 0:3.     3 kolejka Wybrzeże Biesiekierz - Wielim Szczecinek3:0 Olimp Gościno - GKS Leśnik II Manowo4:2 Zryw Kretomino - Bałtyk II Koszalin3:0 Arkadia Malechowo - Wiekowianka Wiekowo 0:1 Hubertus Biały Bór - Korona Człopa3:2 Drawa II Drawsko Pom. - Olimp Złocieniec2:2 Sława Sławno - Piast Drzonowo2:1 Victoria Sianów - Gryf Polanów0:3