Goniły wynik, ale zabrakło czasu

Autor Artur Rutkowski 27 Sierpnia 2014 godz. 22:27
Meczem w Pucharze Polski ZZPN Victoria SP2 rozpoczęła sezon 2014/2015 r.. Sianowianki ambitnie walczyły, ale zespół pierwszej ligi Błękitni Stargard Szczeciński okazał się o jedną bramkę lepszy. Podopieczne Krystiana Murala przegrały 3:4.

Drużyna przyjezdna bardzo szybko zdołała wyjść na czterobramkowe prowadzenie, po czym w bramce sianowianek doszło do zmiany. Roszada na pozycji bramkarek okazała się strzałem w przysłowiową "10". Jeszcze w pierwszej połowie Izabela Pawłowska wykorzystała rzut karny.

Po zmianie stron akcje gospodyń zaczęły się wreszcie układać. Jedną z sytuacji wykorzystała Joanna Świąder, a chwile później swoją drugą bramkę w meczu zdobyła Pawłowska.

W końcówce spotkania sianowianki w dalszym ciągu atakowały, ale nie potrafiły osiągnąć remisu, który doprowadziłaby do dogrywki. Najlepszą sytuację w ostatnich minutach zmarnowała Malwina Grzelak, która w sytuacji sam na sam minimalnie posłała piłkę nad bramką. Warto dodać, że rzuty wolne Victorii Sp2, również sprawiały zagrożenie pod bramką Błękitnych. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:4 dla zespoły ze Stargardu.

Sianowianki wicemistrzynie Polski!

Jędrzej Bielecki - 4 Sierpnia 2014 godz. 14:04
Wspaniały sukces odniosły odniosły piłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 zdobywając wicemistrzostwo Polski Kobiet w piłce nożnej na plaży. W ostatnich trochę chudych latach ten rezultat to obok dobrego wyniku pierwszy promyk na lepsze wyniki w przyszłości. Sianowianki trafiły do 3 zespołowej grupy . W pierwszym swoim meczu niespodziewanie rozgromiły Słoneczka Hemako Szczutowo 15:1 po bramkach Malwiny Grzelak-5 , Karoliny Struszczyk-4, Joanny Świąder-2, Klaudii Saganowskiej-2, Agnieszki Pencherkiewicz-1 i Nikoli Wodarczyk-1.    W drugim meczu tej grupy piłkarki ze Szczutowa zmęczone i załamane meczem z Sianowem przegrały jeszcze wyżej z Red Devils Ladies Chojnice aż 0:16. Wynik ten postawił sianowianki w trudnej sytuacji i kwestia awansu z grupy piłkarek Victorii S.P. 2 stanęła pod znakiem zapytania.    Sianowianki nie przestraszyły się chojniczanek i po pięknym i bardzo zaciętym meczu ostatecznie wygrały 8:7 i tym samym zapewniły sobie awans do pierwszej czwórki w Polsce.     Początek tego meczu zapowiadał się na wysokie zwycięstwo piłkarek z Sianowa .Prowadziły już nawet 4:1 ale przeciwniczki postawiły się i nawet wyszły na prowadzenie . Jednak to ostatecznie wygrały sianowianki po bardzo emocjonującym meczu . Bramkami podzieliły się : Malwina Grzelak-5, Agnieszka Pencherkiewicz-2 i Karolina Struszczyk-1. Sianowianki już tym wynikiem poprawiły zeszłoroczne piąte miejsce.  W półfinale podopieczne Jędrzeja Bieleckiego trafiły na KU AZS UAM Poznań  i po  pięknej bramce Joanny Świąder wygrały 1:0. Piłkarki Victorii S.P.2 miały przewagę w tym meczu , oddały wiele strzałów ale niestety nieskutecznych.  Zwycięstwo sianowianek w pełni zasłużone.   Sianowianki jako pierwsze awansowały do finału, a dołączył do nich po dogrywce i karnych zespół Sztormu AWFiS Gdańsk.  Piłkarki z Gdańska były faworytem finału i niestety po ciekawym meczu pokonały sianowianki 4:2. ( bramki dla Sianowa ;Agnieszka Pencherkiewicz-1 i Karolina Struszczyk-1). Mecz zaczął się od prowadzenia piłkarek Sztormu, ale Victoria SP2 nie dawała za wygraną . Mecz był na styku. Pod koniec meczu sianowianki przegrywały 2:3 i rzuciły się do odrobienia strat i niestety nadziały się na kontrę zawodniczek z Gdańska  i  było już po meczu.    Pierwsze miejsce i mistrzostwo Polski Kobiet w piłce plażowej już po raz trzeci zdobyły piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk , drugie miejsce UKS Victoria S.P. 2 Sianów  a trzecie KU AZS UAM Poznań.     Na pocieszenie Malwina Grzelak  z 10 bramkami została królową strzelczyń Mistrzostw Polski Kobiet w piłce plażowej.  Najlepszą zawodniczką  została Katarzyna Marczak ze zwycięskiego zespołu Sztormu, a najlepszą bramkarką Patrycja Zawłocka z UKS Sparta Daleszczyce.    Swoich sympatyków do tytułu najlepszej zawodniczki miała też Agnieszka Pencherkiewicz ale to ostatecznie najlepszą okazała się zawodniczka z Gdańska.    Piękne specjalnie wybite medale oraz puchary najlepszym zespołom i zawodniczkom wręczał dyrektor pierwszej reprezentacji Polski mężczyzn Tomasz Iwan w asyście pana Adama Górko przewodniczącego Komisji Piłi Plażowej PZPN. Wicemistrzostwo Polski Kobiet w Piłce Plażowej to największy od lat sukces piłkarek  Victorii S.P. 2 Sianów. Trenerzy Jędrzej Bielecki , Krystian Mural i kierownik drużyny Jacenty Życiński byli bardzo zadowoleni z II miejsca w Polsce ale stwierdzili ,że pozostał pewien niedosyt.   Sianowianki mogły nawet wygrać jak stwierdził pierwszy trener sianowianek Jędrzej Bielecki wszystkie zawodniczki spisały się na medal ale na przeszkodzie stanęła zbyt wąska ławka doświadczonych , starszych zawodniczek a w szczególności brak 3 podstawowych bramkarek. W bramce z konieczności musiała stanąć Klaudia Saganowska.     - Część naszych piłkarek niestety pracuje w wakacje poprawiając swój budżet - stwierdził trener Bielecki    Ich brak oraz zbyt krótki okres przygotowania do zawodów spowodował ,że sianowianki nie zdobyły korony mistrzyń Polski. Pomimo to wicemistrzostwo Polski to jednak ogromny sukces i wielka promocja Sianowa, regionu koszalińskiego i województwa zachodniopomorskiego.  Ich dobrą grę oklaskiwało bardzo dużo kibiców zgromadzonych na trybunach plaży w Ustce.    W składzie Victorii S.P. 2 Sianów wystąpiły: Klaudia Saganowska, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk. Malwina Grzelak, Joanna Świąder , Nikola Wodarczyk, Wiktoria Tomaszewska, Rogowicz Klaudia i Klaudia Woźniak.  Turniej o mistrzostwo Polski był znakomicie zorganizowany.   Uczestniczki oprócz gry miały możliwość brania udziału w dyskotekach na pięknym okręcie Dragon oraz korzystania z uroków pięknej i słonecznej Ustki.  Mankamentem była postawa sędziów , którzy zbyt przejmowali się swoją rolą i chcieli być na pierwszym planie. W sumie piękna impreza , piękny wynik  i piłkarki Victorii S.P. 2 czekają niecierpliwie na spotkanie ze swoim burmistrzem oraz władzami piłki nożnej ZZPN Szczecin i KOZPN Koszalin.

Victoria SP2 awansowała

Jędrzej Bielecki - 27 Sierpnia 2013 godz. 20:35
III ligowy zespół Olimpa Gościno w ćwierćfinale Pucharu Polski Kobiet województwa zachodniopomorskiego zmierzył się na swoim boisku z II ligową Victorią S.P.2 Sianów i niestety pomimo dobrej gry i emocjonującym meczu przegrał z wyżej notowanymi sianowiankami 2:4. W drugim ćwierćfinale w Nowogardzie piłkarki Błękitnych Stargard Szcz. również 4:2 pokonały Pomorzanina i w półfinale 11 września 2013 r. o godz. 16.30 w Sianowie a może w Stargardzie spotkają się Victoria S.P.2 z Błękitnymi.  Zwycięzca meczu w finale wojewódzkim spotka się  25 września 2013 r. z I ligową Olimpią Szczecin mającą wielkie aspiracje awansu w tym sezonie do ekstraligi.  W meczu w Gościnie od początku przewagę miały sianowianki i to one stwarzały dobre sytuacje do strzelenia bramek. Nie wykorzystały kilku dogodnych do strzelenia bramek   sytuacji a kilka razy zaliczyły poprzeczkę i słupki. Nie zawiodła jednak bramkostrzelna Malwina Grzelak , która w 9 i 17 minucie dała dwubramkowe prowadzenie sianowiankom.  Sianowianki powinny w tej połowie prowadzić 4-5 bramkami ale bardzo nieskuteczna była szczególnie  Paulina Trzeciak. Całkiem niespodziewanie w  43 minucie pierwszy celny strzał zawodniczki z Gościna Dominiki Szczygielskiej  i Olimp uzyskał kontaktową bramkę. Druga połowa była już bardziej wyrównana . Początek należał do piłkarek z Sianowa. W 47 minucie Joanna Świąder strzela w słupek. Potem groźna akcja Agnieszki Pencherkiewicz i wreszcie w 61 minucie znów Malwina Grzelak strzela swoją trzecią bramkę w tym meczu. W 73 minucie ponownie Dominika Szczygielska strzela drugą bramkę z wolnego dla Gościna i stan 2:3 dla sianowianek.  Piłkarki z Gościna ostro  atakują  i w 82 minucie o mało co nie wyrównują . Niestety na przeszkodzie staje im bardzo dobrze dysponowana Natalia Sadowska , która w przeszłości strzegła bramki zespołu z Gościna. W 88 minucie gościnianki nadziewają się na kontrę i strzałem z bliska Paulina Trzeciak ustala wynik spotkania na 2:4 dla zespołu z Sianowa.   PUCHAR  POLSKI  KOBIET: KS OLIMP GOŚCINO-UKS VICTORIA S.P. 2 SIANÓW 2:4(1:2) Bramki: 9   min. Malwina Grzelak 0:1 17 min. Malwina Grzelak 0:2 43 min. Szczygielska Dominika 1:2 61 min. Malwina Grzelak 1:3 67 min. Szczygielska Dominika 2:3 88 min. Trzeciak Paulina 2:4 KS Olimp Gościno: Agata Szamańska, Paulina Adamska, Klaudia Kołodziejczyk, Daria Rutkowska, Iga Chmielewska, Andżelika Dondaj, Kinga Szamańska (46 Malgorzata Butrym), Wiktoria Paprocka, Dominika Szczygielska, Katarzyna Adamska, Kornelia Wiśniewska (60 Małgorzata Banach).   UKS Victoria S.P.2 Sianów: Małgorzata Chwastek(46 Natalia Sadowska0, Karolina Struszczyk, Adrianna Saganowska, Żaneta Sieg, Wiktoria Cieplak(46 Marta Kucwaj), Joanna Świąder, Agnieszka Pencherkiewicz(64 Kamila Arciszewska), Marika Krupska(90 Daria Czapla), Klaudia Saganowska, Paulina Trzeciak i Malwina Grzelak.