Sukces sianowianek

Autor Artur Rutkowski / fot. Victoria SP2 Sianów 18 Kwietnia 2014 godz. 14:47
Dobry występ w wojewódzkich eliminacjach XIV Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” odnotowały piłkarki UKS Victoria SP2, które w kategorii do 10 lat dotarły do finału turnieju w Kołobrzegu. Sianowianki przegrały w ostatnim pojedynku z Orłem Wałcz 0:2.

W finale wojewódzkim każdy zespół, który awansował mógł sobie dobrać 5 osób z innych drużyn, które grały w zawodach powiatowych. Sianowianki wzmocniły się trzema piłkarkami z Olimpii Bobolice: Dominiką Kozińską, Emilią Jarzyńską i Julią Siwczak. Trenerem tych dziewcząt jest Henryk Kowalski. Ponadto w drużynie Sianowa, która w finale wystąpiła jako reprezentacja powiatu koszalińskiego wystąpiły: Inga Gębura, Oliwia Tuziemska, Justyna Maśnik, Małgorzata Pietras, Anna Pawczyńska, Amelia Polek, Natalia Hajduk i Kamila Bujak.

Młode piłkarki w rozgrywkach grupowych pokonały drużynę z Drawska 9:1, a następnie 6:1 Stepnicę. W ćwierćfinale wygrały 4:0 z Niemicą, a w półfinale 5:1 ze Stargardem. W finale po dwóch bramkach samobójczych Victoria SP2 przegrała 0:2 z Wałczem.

Drużyna UKS Orzeł 2010 Women z Wałcza jako jedyna awansowała do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany na stadionie narodowym w Warszawie. Na pocieszenie po przegranej w finale pozostały tytuły najlepszych piłkarek. Królową strzelczyń została z 14 bramkami Dominika Kozińska, a za najlepszą bramkarkę uznana została Justyna Maśnik.

W poniedziałek 17 marca awans do finału województwa zachodniopomorskiego w Turnieju Tymbarka wywalczyły sianowianki do lat 10 i do lat 12. Jest to kolejny sukces drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 2 w turnieju wojewódzkim Tymbarka, wcześniej awans wywalczyli chłopcy do lat 10. - Sianowianki, aby awansować do finału sianowianki do lat 12, musiały pokonać po drodze piłkarki z Bobolic , ubiegłoroczne finalistki , które miały w swoim składzie min. Aleksandrę Trusiło , która z reprezentacją województwa zachodniopomorskiego zdobyła pierwsze miejsce w Polsce i wraz z zespołem pojechała do Madrytu. Ale jakoś się udało i to sianowianki tym razem są w finale. - komentuje wydarzenia z turnieju powiatowego, trener Jędrzej Bielecki.   W kategorii U-10 dziewcząt w Bobolicach zagrały: Justyna Maśnik, Amelia Polek, Anna Pawczyńska, Kamila Bujak, Małgorzata Pietras , Natalia Hejduk , Inga Gębura i Oliwia Tuziemska.  W kategorii U-12 dziewcząt w składzie pokazały się: Nikola Polek, Oliwia Salwerowicz , Klaudia Kalarus , Malwina Kamińska , Adrianna Banasiak , Karolina Czerenkiewicz , Natalia Miller , Oliwia Woch , Natalia Jarmakowicz , Aleksandra Pawczyńska , Agata Karczmarek , Hanna Dybciak.   Awans trzech zespołów z sianowskiej dwójki do finałów to już duży sukces ale jest jeszcze szansa na czwarty awans z zespołem , z chłopcami z rocznika 2002 i 2003.  Finały odbędą się w Kołobrzegu z tym ,że dziewczęta i chłopcy w kategorii U-10 grać będą 9 kwietnia 2014 a kategoria U-12  zagra 10 kwietnia 2014 r.