Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Litwin wygrywa Nocną Ściemę

2013-10-27 13:42:00 Artur Rutkowski
Po raz kolejny Nocna Ściema udowodniła, że nawet w Koszalinie mogą padać rekordy świata. Najlepszym "ściemniaczem" okazał się Litwin - Antanas Zukauskas, który "pobił rekord świata" o blisko 24 minuty.

Zukauskas drugiego na mecie  - Łukasza Hryciuka, wyprzedził o niecałe sześć minut. Podium tegorocznego biegu uzupełnił, kolejny reprezentant Litwy - Virgilijus Muralis, który uzyskał czas 2 godzin 2 minut oraz 33 sekund. Podobnie jak inni zawodnicy z podium był lepszy od rekordu świata. Tutaj należy dodać, że czwarty na mecie Marcin Łukasik nie zdołał uzyskać takiego wyniku, zabrakło mu bardzo niewiele, bo zaledwie 20 sekund.

 

Najlepszym koszalinianinem tegorocznej edycji "Ściemy" okazał się Jan Zelek, który na mecie pojawił się jako dwunasty zawodnik ogólnej klasyfikacji. Reprezentant naszego miasta uzyskał czas 2 godzin 18 minut oraz 31 sekund.

 

Trzecia edycja Nocnej Ściemy już za nami, ale jesteśmy pewni, że nocne ściemnianie powróci za rok, bowiem trudno wyobrazić sobie, aby impreza która gromadzi o 2 w nocy ponad tysiąc zapaleńców (w tym organizatorzy) biegania może się nie odbyć.

 

Gratulacje należą się Michałowi Bilińskiemu z SFX Koszalin za to, że w 2011 roku wymyślił ten bieg, a w tym roku doprowadził do skutku kolejną edycję. Trzeba dodać, że każdej edycji towarzyszą wolontariusze, którzy za przysłowiową darmochę stoją przez całą noc na trasie biegu. Część z nich zapowiada, że w przyszłości chcą, również przebiec trasę maratonu.

 

Tegoroczny maraton ukończyło 435 osób, w tym bardzo dużo osób z naszego miasta.

 

Pełne wyniki

Wyniki półmaratonu pobierz >> 

Wyniki drużynowe półmaratonu pobierz >> 

Wyniki maratonu pobierz >> 

Wyniki drużynowe maratonu pobierz >> 

 

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

Rusza modernizacja amfiteatru

11 Czerwca 2018 godz. 4:29 Ala
- 2 lipca ma zostać podpisana umowa na modernizację koszalińskiego amfiteatru. Obiekt w Koszalinie dzięki finansowemu wsparciu programu Interreg 4A nie tylko zmieni się nie do poznania, ale i stanie się dostępny koszalinianom przez cały rok – poinformował Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. - Po roku prac wreszcie udało się ustalić konkretną datę podpisania umowy – mówił podczas konferencji Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. – Szkoda tracić czasu i czekać z ogłoszeniem przetargów aż do tego czasu. Dlatego wkrótce ruszymy z pierwszym przetargiem na inżyniera kontraktu. Później uruchomimy kolejne przetargi na roboty ogólnobudowlane i specjalistyczne, techniczne. W ogłoszeniach pojawi się klauzula o konieczności pozyskania do realizacji tego celu środków unijnych – zapowiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.  - Amfiteatr nie tylko zmieni swój wygląd, ale i funkcję. Stanie się dostępny dla mieszkańców przez cały rok. Zostanie także wyposażony w nowoczesny sprzęt umożliwiający realizację spektakularnych imprez. Tak żebyśmy nie musieli już chodzić po kablach łączących scenę z realizatorami widowiska – dodał prezydent.  - Z ogłoszeniami na przetargi ruszymy szybko, bo po pierwsze – jak pokazuje doświadczenie -  ich uczestnicy swoje oferty składają dosłownie w ostatniej chwili, a po drugie pojawi się mnóstwo pytań. Modernizacja amfiteatru to pod względem trudności wykonania projekt podobny do budowy filharmonii. Wówczas było chyba siedemset zapytań – wyjaśnił Jedliński. Rozstrzygnięcie przetargów ma zbiec się z datą podpisania umowy finansujące ten projekt. Wstępny koszt tej inwestycji to 16 mln złotych. Dokładną ceną ustalą jednak przetargowe rozstrzygnięcia.   ...
 

Medale kickbokserów Bałtyku

14 Czerwca 2018 godz. 9:36 Art za KKT Bałtyk Koszalin
W Kurzętniku odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule light contact. W kategoriach kadet młodszy i starszy, junior i senior. W zawodach wystartowało 471 zawodników z 77 klubów, w tym zawodnicy KKT Bałtyk Koszalin. W kategorii kadet starszy znakomicie spisała się Julia Stasiuk (KKT Bałtyk Koszalin), która startując w kategorii do 60 kg zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Ze stoczonych 4 walk, 2 walki wygrała przed czasem przez przewagę techniczną. W finale zdecydowanie na punkty pokonała zawodniczkę Klubu Orient Częstochowa Michell Maier. Jest to jej największe osiągnięcie w karierze sportowej. W bieżącym roku zdobyła również srebrny medal w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule kick light. W kategorii juniorów złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Filip Chmera (KKT Bałtyk Koszalin), który wszystkie walki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, w finale pokonując Jakuba Żychewicza (Centrum Sportów Walki Płock). Filip jest również aktualnym Mistrzem Polski juniorów. W kategorii seniorów bardzo dobrze zaprezentował się Andrzej Szewczyk (KKT Bałtyk Koszalin). Startując w wadze do 63 kg w ćwierćfinale pokonał broniącego tytułu Mistrza Polski Macieja Muchę z klubu Sparta Chrzanów. W półfinale zwyciężył przed czasem przez przewagę techniczną z zawodnikiem Dionizy Warszczuk (Akademia Sportów Walki Zielona Góra). W finale po bardzo zaciętym pojedynku kontrowersyjnym werdyktem sędziowskim przegrał 1:2 z Przemysławem Kocieja (SKF Boksing Zielona Góra). ...