Michał Sidełko trzeci w Białogardzie

Autor Art, fot. KL Bałtyk Koszalin, Iskra Białogard 24 Maj 2016 godz. 4:54
W Białogardzie odbył się mityng lekkoatletyczny połączony z mistrzostwami kraju w biegu na 10000 metrów. Mistrzami Polski Seniorek i Seniorów w biegu na 10000m zostali Katarzyna Rutkowska i Tomasz Grycko.

W biegu kobiet zwyciężyła Katarzyna Rutkowska (KS Podlasie Białystok) z czasem 34:25,71 PB, drugie miejsce zajęła Marta Krawczyńska (STS Pomerania Szczecin) z wynikiem 34:27,55. Trzecia była Angelika

Mach (AZS UMCS Lublin) 34:35,95 PB. Trzeba dodać, że Katarzyna Rutkowska wygrała też rozegrane w Białogardzie w 2014 roku Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegu na 10000m, tak więc na pewno będzie miło wspominała starty na naszym stadionie.
W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo). Uzyskał on czas 29:19,56 co jest jego nowym rekordem życiowym i nowym rekordem białogardzkiego stadionu. II miejsce zajął Adam Nowicki (MKL Szczecin) z czasem 29:29,54 PB, trzeci był Dawid Malina (TL ROW Rybnik) 29:40,41 PB.

W imprezie udział wzięli zawodnicy KL Bałtyk Koszalin.  Trzecie miejsce w rzucie oszczepem (700 g) zajął Michał Sidełko – 54.65 m (rekord życiowy). Trzeci wynik zawodów w biegu na 800 m miała też Aleksandra Majewska – 2.27,45 min. (rekord życiowy).

Wyniki pozostałych zawodników KL Bałtyk: 800 m - Szymon Pawłowski 1.58,38 min. (rekord życiowy), Cezary Linowiecki - 2.23,43 min.; 1500 m - Jakub Wróbel – 4.06,80 min. (rekord życiowy).

Na zdjęciu głównym: Michał Sidełko